18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Stary Nowy Jork

SA...........IT • 2012-08-14, 01:51
Na fotografiach Nowy Jork — największe miasto i finansowa stolica Stanów Zjednoczonych. Ciekawe zdjęcia z pierwszej połowy XX wieku. Tematyka rozmaita: życie codzienne, budownictwo, przestępczość, panoramy i inne.


01. Wozy konne pod Mostem Brooklińskim, 6 maja 1918.

02. Nowy Jork, 4 kwietnia 1931.

03. Stacja metra City Hall w centrum Nowego Jorku, 1904 rok. W 1945 została zamknięta.

04. Maszyna do sprzątania ulic.



Reszta w komentarzach.

Verbalis

2012-08-14, 12:48
Zawód polegający na prowadzeniu tramwaju to motorniczy - do 33 obrazka

juki

2012-08-14, 12:52
Spojrzcie nawet na ludzi - przykladowo mezczyzni - kazdy ubrany elegancko, garnitur na rozmiar, kapelusz, pantofle i cygaro/fajka w ustach. Nie to co dzis - albo debile jp w dresach typu szelest 2 rozmiary za duzych i bluzce jp za 30zl z allegro, albo pedaly z solarium w tych czapkach z prostym daszkiem i naklejka.

Zdecydowanie za pozno sie urodzilem....

al...........10

2012-08-14, 13:13
~Sklej, po prostu dzięki dzisiejszej technologii wąsaty pan Andrzej może dokładnie przewidzieć jaką cenę może dać, żeby wygrać przetarg i ile materiału może oszczędzić, by nikt się nie doj***ł przez kilka tygodni. Pan Andrzej wychodzi na swoje, a że dał nierealnie niską cenę, to reszta środków wyciągniętych od państwa na budowę może spokojnie trafić do korytka "biznesmenów", którym słoma wystaje nawet z najdroższych butów.
Stablo, twoja wypowiedź miałaby sens, gdybyśmy rzeczywiście się odbudowywali, choćby powoli, ale konsekwentnie. Tymczasem mamy burdel na kółkach i komunistów u władzy, wśród młodych bezrobocie za parę lat przekroczy 50% (już by takie było, ale dzielnie sp***alają z kraju), ludzie są dojeni z czego tylko się da, a duże firmy mają siedziby poza granicami, by nie płacić absurdalnie wysokich podatków. Jeśli widzisz w tym jakiś rozwój to gratuluję, ale lepiej zapytaj Azjatów co to znaczy "odbudowa".
Ostatni gasi światło.

ru_ziolo

2012-08-14, 13:42
Zauważcie, że na żadnym zdjęciu nie ma murzyna :)

lotnik_1

2012-08-14, 14:08
Super zdjęcia. Więcej !!!

xqvz

2012-08-14, 15:52
Potęga kapitalizmu.

chrap

2012-08-14, 17:09
Fumar napisał/a:

Dajesz!

P.S. Uprzedzam wszystkich spuszczających się nad jakością. Poczytajcie o fotografii analogowej (średnio i wielkoformatowej).



Nie znam się na fotografii, poczytałem trochę zgodnie z Twoim poleceniem i nie znalazłem żadnych zdjęć z tamtych lat (a tym bardziej wcześniejszych --> patrz wczorajszy post SADSHITa). Może słabo szukałem, ale tak na logikę to na początku XX wieku (a tym bardziej pod koniec XIX) nie było można robić zdjęć takiej jakości.

Stew

2012-08-14, 19:35
@up Fajnie, ze ktoś się zainteresował :-) . Najgorsze jest, że dopóki nie znajdziesz dokładnego info o sprzęcie na którym robiło się ówczesne zdjęcia - nie będziesz do końca wiedział czym zostały zrobione.

Dlaczego więc napisałem o wielkim/średnim formacie? Ponieważ średni format (w wielu przypadkach) jest kwadratowy (lub zbliżony), a tutaj jest dużo takich zdjęć. Z resztą, jeśli chodzi o jakość. Uwierz mi, zajebistą jakość możesz uzyskać nawet z Camera Obscura (fajna zabawka przy okazji :D ), ale to raczej tylko ciekawostka.

http://en.wikipedia.org/wiki/Large_format_%28photography%29

Tutaj troszkę więcej informacji. Ja robiłem zdjęcia wielkoformatowe (analogiem oczywiście) i jakoś urywa dupę razem z głową wręcz :-) .

Jeśli wprowadziłem w błąd - przepraszam :-)

dami3nko3

2012-08-14, 20:51
milo sie ogladalo , dzieki za wstawke :)

Borke

2012-08-14, 22:00
Jednak przysłowiowe "sto lat za murzynami" jesteśmy... :-?