18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Start samolotu

~Nei • 2019-02-09, 09:54
Z powodu rosnących cen paliwa dziś polecimy bez silników :krejzi:


Dobra synchronizacja

żmij

2019-02-09, 10:19
Ładnie wyszło :)

Halman

2019-02-09, 10:20
dla kogoś kto ma niewiele wspólnego z technika filmowania wygląda to zgoła magicznie

kwas79

2019-02-09, 10:48
Bo to odrzutowiec był, a śmigła to atrapy.

Rozjebie

2019-02-09, 11:17
HAL9000/2 napisał/a:

dla kogoś kto ma niewiele wspólnego z technika filmowania wygląda to zgoła magicznie



Tak, ja mam niewiele. Na czym polega powyższe zjawisko?

Halman

2019-02-09, 11:22
Coordinator napisał/a:

Tak, ja mam niewiele. Na czym polega powyższe zjawisko?



będę wyj-wyjątkowo milutki: przypadkowa (bo zakładam że nie założona) synchronizacja klatkarzu kamery lub jego wielokrotność z ilością obrotu śmigieł powoduje na filmie widok pozornego bezruchu skrzydeł...

jasypan

2019-02-09, 11:58
Był podobny materiał z helikopterem.

Rozjebie

2019-02-09, 12:24
HAL9000/2 napisał/a:

będę wyj-wyjątkowo milutki: przypadkowa (bo zakładam że nie założona) synchronizacja klatkarzu kamery lub jego wielokrotność z ilością obrotu śmigieł powoduje na filmie widok pozornego bezruchu skrzydeł...



Dzięki. Myślałem, ze to własnie był jakiś zamierzony efekt, ale skoro przypadkowy, to ignoruję :)

ziomandrzej

2019-02-09, 12:36
Jestę specjalistą: otóż nagranie to zostało puszczone od tyłu. I jak się zapewne domyślacie samolot ten lądował z wyłączonymi silnikami.

Sami najlepiej wiecie jak mi podziękować.

omgłomatkobosko

2019-02-09, 13:08
ziomandrzej napisał/a:

Jestę specjalistą: otóż nagranie to zostało puszczone od tyłu. I jak się zapewne domyślacie samolot ten lądował z wyłączonymi silnikami.
Sami najlepiej wiecie jak mi podziękować.



Na wstecznym lądował? Spoko. Dzięki za wyjaśnienie:)

petru23

2019-02-09, 14:29
HAL9000/2 napisał/a:

dla kogoś kto ma niewiele wspólnego z technika filmowania wygląda to zgoła magicznie



Nie mam nic wspólnego z techniką filmowania, wydaje mi się iż posiadam wiedzę ogólną na przeciętnym poziomie, nie kończyłem politechniki ani nie byłem orłem z fizyki a wiem jak powstało to zjawisko.
Wystarczy min. przeciętny iloraz inteligencji i zdolność logicznego myślenia. Także nie przesadzaj z tą znajomością techniki filmowej ;)

Sonal

2019-02-09, 14:53
petru23 napisał/a:

Nie mam nic wspólnego z techniką filmowania, wydaje mi się iż posiadam wiedzę ogólną na przeciętnym poziomie, nie kończyłem politechniki ani nie byłem orłem z fizyki a wiem jak powstało to zjawisko.
Wystarczy min. przeciętny iloraz inteligencji i zdolność logicznego myślenia. Także nie przesadzaj z tą znajomością techniki filmowej



Lub nie być kobietą... ewentualnie niby facetem z genami baby.

Halman

2019-02-09, 14:54
petru23 napisał/a:

Także nie przesadzaj z tą znajomością techniki filmowej


sorry, zboczenie zawodowe... :lol:

camson

2019-02-09, 15:58
Coordinator napisał/a:

Tak, ja mam niewiele. Na czym polega powyższe zjawisko?



To jest taki sam efekt jak patrzy się na szybko obracającą się felge w samochodzie podczas jazdy, gdzie zmieniając prędkość obrotową koła w pewnym momencie zaczynamy widzieć jakby koło kręciło się do tyłu, albo stało w miejscu, kiedy prędkość obrotowa dostosuje się do ilości klatek jakie widzi nasze oko.