18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Starcie wilków z żubrami

DarmoZjad • 2017-01-05, 20:59
Jak w temacie wilki bawią się z żubrami. Taka ciekawostka, że w sp***olinie wioskowych Januszy kłusownictwa, którzy każde zwierze poza krową najchętniej by zapie**olili jednak coś się uchowało...


SpeedyG

2017-01-05, 21:18
A tam panie pie**olisz z tymi kłusownikami. Kiedyś w mojej okolicy byli myśliwi bez papierów. Teraz umarli lub zniedołężnieli i od groma zrobiło się sarenek, jeleni, dzików a nawet łosi. Nie mają one naturalnych drapieżników, wybijania są bardzo rzadko, a te małe k***y przestały bać się samochodów przez co trzeba wolno jeździć.
Nie mówiąc już o bobrach które wygryzają wszystkie drzewa w dolinie rzeki i robią swoje żeremie i tamy.
Nie wiem czy bóbr da radę przenieść 40 metrowy dąb do rzeki? Niestety podgryzie wszystkie drzewa czasami nawet kilkaset metrów od rzeki.
Sam pobawiłbym się w kłusownictwo, ale nie chcę się bawić we wnyki bo nie mam czasu. To trzeba chodzić codziennie i sprawdzać czy coś się nie złapało, ponieważ jak już się złapie to po kilu dniach i tak nie będzie zdatne do zjedzenia.
Przydałaby się broń, w sumie dubeltówka to nie problem, ale sąsiedzi mogą podj***ć. Polska jest poj***na, na wszystko trzeba mieć pozwolenia,zezwolenia i za wszystko płacić. Jak chcesz iść na oficjalne polowanie to trzeba mieć pozwolenie na broń, zapłacić za polowanie, jak już odstrzelisz dzika to nie jest twój (możesz go kupić).
Lasy są państwowe, ale jak masz swój las to nie możesz go po prostu wykarczować- musisz mieć pozwolenie od leśniczego, który pokaże które drzewa można. Oczywiście później musisz posadzić małe drzewka (kiedyś sadzonki były darmowe, teraz trzeba samemu kupić a to nie jest tanie). Leśnik może nałożyć na ciebie karę, że w twoim lesie jest dużo krzaków, których nie wycinasz.
Nie dziwię się Januszom, że sami polują.

mygyry

2017-01-05, 21:58
@up Gratuluję leśniczych, bo w moich stronach za flachę gorzały to leśniczy od razu wzrok traci i amnezji dostaję, a lasy zaj***ne po wycince gałęziami tak, że przejść się nie da, nie mówiąc o krzakach i innych samosiejkach