18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Stanowisko serwisu w sprawie rasizmu

Centurion • 2010-12-20, 16:15
Dotarła do nas opinia jednego z naszych użyszkodników, którą pozwole sobie zacytować:

Cytat:

bardzo lubię wasz portal wnosi wiele w nudne życie aczkolwiek jakby nie było opisy , fora, komentarze są przesiąknięte nieuzasadnioną nienawiścią nieznających realiów młodych ludzi. Tak niedouczeni użytkownicy bez jakiegokolwiek dystansu do siebie i świata ,nie znając dokładnie historii obozów nazistowskich, realiów społecznych mniejszości narodowych USA oraz choćby walki i historii moralnej płynącej z życia Malcolma X , Martina Luthera Kinga czy bliżej nam znanych Herberta tworzą złą otoczkę kształtującą młode pokolenia. Bez kozery powiem wasz portal jest świetny! ekstra pomysł aczkolwiek zważcie na to że im bardziej jest popularny tym bardziej wpływa na społeczeństwo tym bardziej to młode. Zaszczepianie w nich nieuzasadnionej nienawiści pod pretekstem że to jest sadistic nie ma sensu , ja poprzez nazwę sadistic rozumiem portal ukazujący rzeczy których nie zobaczymy na co dzień w tv czy prasie (...) Prosiłbym abyście ograniczyli nienawiść rasową wśród komentarzy niektóre fakt są śmieszne i naginają rzeczywistość nie obrażając osoby poddawanej satyrze aczkolwiek w 98 % są to słowa ociekające nieuzasadnionym żalem przelanym na pierwszą lepszą grupę społeczną . Natłok takich komentarzy powoduje zamęt w umyśle młodych których na bank jest tu pełno i zaburza ich światopogląd zaczynają iść za masą , przestają być indywidualistami .... jeżeli nie zrobicie nic z tym wezmę do wiadomości że popieracie rasizm, a nie ocenianie każdego człowieka na podstawie jego świadomych zachowań użytkownicy jednak w znaczącym stopniu wpływają na wygląd każdego portalu.... nie chciałbym spisać tego portalu na straty. (...)



Osobiście podpisuję się pod tym komentarzem obiema rękami.

Sadistic nigdy nie miał na celu nikogo atakować, jednakże zauważyliśmy że na portalu pojawiła się pewna ilość osób, która na siłę próbuje forsować swoje nietolerancyjne poglądy. Zdajemy sobie sprawę że jest to duża strona i odwiedzają ją różni ludzie, o różnych poglądach i że starcia między użytkownikami są nieuniknione (aczkolwiek jesteśmy bardzo wyczuleni na to), ale pewni użytkownicy przeginają przysłowiową pałę i dodają komentarze/wrzucają tutaj rzeczy obraźliwe względem pewnych osób, nie mające nic wspólnego z humorem.

Nie chcemy narzucać cenzury, jesteśmy świadomi że część komentarzy do filmów z czarnoskórymi osobami jest dodawana na tej samej zasadzie co komentarze typu "miejsce w kuchni" na filmach z kobietami i nie ma faktycznie nikogo obrazic. Mimo wszystko takie komentarze takie są już dawno przejedzone i nieśmieszne. Już wcześniej moderatorzy kasowali pewną ilość typowo rasistowskich komentarzy, ale teraz będą bardziej uczuleni na ten temat.

Sadistic.pl nie popiera rasizmu ani żadnej innej formy nietolerancji i agresji!

-----------
0d 06.06.2013 wchodzi w życie nowy taryfikator ostrzeżeń, który jest rozwinięciem tego tematu

http://www.sadistic.pl/nowy-taryfikator-ostrzezen-vt204171.htm

~Vuko

2010-12-20, 16:52
Centurion napisał/a:

Nie chcemy narzucać cenzury, jesteśmy świadomi że część komentarzy do filmów z czarnoskórymi osobami jest dodawana na tej samej zasadzie co komentarze typu "miejsce w kuchni" na filmach z kobietami i nie ma faktycznie nikogo obrazic. Mimo wszystko takie komentarze takie są już dawno przejedzone i nieśmieszne. Już wcześniej moderatorzy kasowali pewną ilość typowo rasistowskich komentarzy, ale teraz będą bardziej uczuleni na ten temat.


Dlatego już jakiś czas temu były wysuwane propozycje karania warnami ewidentne przypadki nadużywania rasizmu w jakichkolwiek wypowiedziach ( nie pamiętam już który user, ale miał coś koło 60 postów i 75% były tylko te rasistowskie).

Faktem też jest, że rasizm i jego propagowanie to nie tyle sprawka samego forum co gimbusów, którzy, tak jak powiedział Kozogłowy, chcą zwrócić na siebie uwagę bo dostaną piwo co się równa z szacunem na dzielni.
Szczerze powiedziawszy rzygać się już chce od postów userów, dla których rasizm to jedyne słowo, którego przynajmniej domyślają się znaczenia.

Proponuję, żeby moderatorzy trochę obniżyli poprzeczkę kwalifikacji postu jako rasistowskiego. Niewiele to śmiechu ujmie, a nasze ręce będą czystsze.

Złowroga Pralka !

2010-12-23, 09:16
Ja powiem znów inaczej ... zabroniliście im tekstów ze wszelakich "ale urwał " "forfiter" więc czego mają używać ?
Swego czasu jak czarni się lali to co drugi komentarz "Ale urwał" a teraz tylko pozostaje im rzeczywiście " Małpy! " " Brudasy" "murzyny" etc
A to jedyne co im przychodzi na myśl. Mnie jednak najbardziej bawią tematy podchodzące pod jakąkolwiek sub kulturę tak jak aex wysłał ... i się zaczyna ci to brudasy tamci to pedalskie naziole jeszcze inni to geje i żelusie ( tu się zgadzam akurat) no po porostu żeby tego uniknąć trzeba by wybanować średnią połowe użytkowników ... zostały by mody i mała garstka ludzi ...

rz...........er

2010-12-25, 16:32
no ale przecież sadistic.pl to czysty CZARNY humor :niggasmile:
najpierw zabronimy wyzywania niggerów a na potem modzi będą wstawiali warny za każde k***a czy ch*j. jak ktoś nie lubi dowcipów o murzynach to niech idzie na joemonster

Ra...........og

2010-12-25, 18:35
rzuber, to nie o dowc**y chodzi, tylko komentarze ;-)

W

2010-12-26, 11:35
Można by komentarze w styl;u 'j***ny czrnuch' wywalać nawet nie za rasizm, ale za nie wnoszenie absolutnie niczego do tematu. Może część użyszkodnikó opamiętałaby się po starcie połowy postów i piw za nie otrzymanych.

Co do wiadomości od zniesmaczonego użytkownika/czki (podejrzewam, że to jednak dziewczę jest autorem) - takie komentarze nie są w stanie ukształtowac niekorzystnie młodych ludzi. Piszą je młodzi ludzie właśnie na tak niskim poziomie ogłady czy edukacji i do tylko do tego typu odbiorców one trafiają. Szkodliwość społezna jest zatem znikoma. Istnieje za to szkodliwość portalowa, gdzie momentami aż nie chce się komentarzy w ogóle czytać.

postawiłam aexowi piwo. ja. mimo już przeżytego słowa pozer, którego nie zabrakło i w tym poście. chyba są święta, czy coś.

teken

2011-01-01, 12:23
Dawno mnie tu nie było. Osobiście też się z tym zgodzę. Jestem osobą z poczuciem humoru, potrafię śmiać się z każdego tematu, żydzi, murzyni, kawały o papieżu czy jezusie, jak są zabawne to ok, osobiście nie mam nic do inwalidów, żydów czy każdej innej rasy, ale jak coś jest śmieszne to się z tego śmieję.

Macie rację, dzieciaki idą za masą, co chwile widze komenta "j***ć bambusów", bo myślą, że ten portal kipi rasizmem. Zaczęło się od żartów, a przeszło w bezmózgie i bezpodstawne wyzywanie.

Co do kawałów o rasach/religii/krajach to raczej nie znikną, bo sensem tego portalu jest humor na każdy temat, ale to co się ostatnio wyprawia jest żałosne, bo dzieciaki nie pojmują i myślą, że jak napiszą "j***ć żyda" to dostana miliony piw i będą kipieć przezajebistością, bo kiedyś ktoś napisał coś w tym stylu żartem i dostał piwa.

matt_

2011-02-16, 22:49
generalnie należy tępić jak dla mnie tych co komentują nic praktycznie nie wnosząc do tematu, obrażają innych bez polotu i piszą o sprawach o których nie mają pojęcia (a propo rasizmu nienawiści do innych narodów i takich tam w ten deseń)

bluntmeeen

2011-02-17, 07:52
Moim zdaniem problem leży troszkę gdzie indziej, nie chodzi o rasizm lub tym podobne sprawy, a bardziej o to żeby zabłysnąć przed reszta użytkowników, żeby dostać to wymarzone piwo, tu jest idealny przykład http://www.sadistic.pl/kompilacja-debili-z-bronia-vt68096,15.htm koleżka zrobił błąd w tytule tematu, do czego się z reszta przyznał i dopiero zaczęła się akcja, polowa już pewnie nawet nie oglądała filmu, tylko jazda po gościu ze się pomylił. Podobnie jest z innymi tematami, widza czarnego, jada po czarnym, ktoś sie pomyli, jada po tym co się pomylił, byle by komuś cisnąc, bo wtedy wydaje im się ze wyglądają na sadystów i dostana dużo piw.

Karenz88

2011-06-16, 17:26
Bardzo ciekawe macie tu wnioski
odkąd pamiętam sadistic.pl nie stronił od tematów tabu co przyczyniło się do jego wypromowanie wśród właśnie gimnazjalistów jako coś cool , dokładnie tak samo jak palenie w gimnazjum papierosów . Faktycznie można było w ostatnim czasie zaobserwować nasilenie takich bezsensownych komentarzy w stylu "mudzin z afrika " jednak nie można ich traktować jako rasizm bo ludzie nimi operujący chcą jak wcześniej stwierdzono zwrócić na siebie uwagę . Takie bezsensowne wypowiedzi powinny być traktowane jako SPAM , tak samo jak "lol""pokaż cycki" itd. Jednak normalne komentarze oczerniające i wpisujące się w szeroko rozumiany rasizm nie mogą być usuwane ponieważ zalatuję tutaj iść PRL-owską cenzurą . Skoro w tym serwisie oczernia się Polaków , kobiety , katolików , Europejczyków , po prostu wszystkich to konsekwentnie powinno się usunąć 95% wpisów które właśnie napisały w 1/2 tzw. trolle . Osobiście nie widzę sensu w pisaniu takich rzeczy ciągle jak "nigger" itp. jednak nie wyrzekam się że nigdy tego nie robiłem. Czemu ktoś ma być inaczej traktowany bo jest czarny ? Nie można się z niego śmiać ? skoro przy każdym temacie z kobietami są komentarze "do kuchni" to jest dopiero rasizm bo nienawidzi 49% ludzi na świecie . Nie widzę podstaw do wprowadzanie takich działań , to że dzieciaki sobie tak piszą nic się nie stanie , nie wiedzą co piszą , a to że lewakom się to nie podoba to już inna sprawa oni mają te swoje serwisy dla pedalstwa i są finansowani z europy .

KN...........NT

2011-06-25, 22:13
Dokładnie. Fajnie, że ktoś wreszcie zwrócił na to uwagę. Ja np. jako Żyd czułem się szykanowany. Wielokrotnie w moją stronę leciały wyzwiska.
Pozdrawiam.

Pan Fasola

2011-06-25, 23:24
Ja się nie zgodzę z moim przedmówcą. Ja jako Cygan wcale się nie obrażam gdy ktoś pisze coś o moich ziomkach. Wiem, że to wszystko są żarty i nikt nie powinien mieć o to pretensji. To jest sadistic i ludzie mają tutaj czarne poczucie humoru. Niedługo to się jednak skończy bo strona idzie w kierunku "Przedszkola domowego". A wszystko zaczęło się od tematu "Co wk***ia moderatorów" gdzie wymieniona grupa wylewa swoje nieuzasadnione żale niczym dzieciaczki pani przedszkolance.

~Conscribo

2011-06-26, 12:21
Pan Fasola napisał/a:

Ja jako Cygan



p*zda a nie cygan, żaden cygan tak na siebie nie powie, oni są romami. Dajcie sobie spokój..

Rh...........ox

2011-06-26, 12:37
Conscribo napisał/a:

p*zda a nie cygan, żaden cygan tak na siebie nie powie, oni są romami. Dajcie sobie spokój..



Skąd tak dobrze wiesz co o sobie mówią, hę? :trollencjusz:

Kaśka

2011-06-26, 16:25
Pan Fasola napisał/a:

Ja jako Cygan


To wy macie dostęp do komputerów i internetu ? :shock: