18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Stanowisko serwisu w sprawie rasizmu

Centurion • 2010-12-20, 16:15
Dotarła do nas opinia jednego z naszych użyszkodników, którą pozwole sobie zacytować:

Cytat:

bardzo lubię wasz portal wnosi wiele w nudne życie aczkolwiek jakby nie było opisy , fora, komentarze są przesiąknięte nieuzasadnioną nienawiścią nieznających realiów młodych ludzi. Tak niedouczeni użytkownicy bez jakiegokolwiek dystansu do siebie i świata ,nie znając dokładnie historii obozów nazistowskich, realiów społecznych mniejszości narodowych USA oraz choćby walki i historii moralnej płynącej z życia Malcolma X , Martina Luthera Kinga czy bliżej nam znanych Herberta tworzą złą otoczkę kształtującą młode pokolenia. Bez kozery powiem wasz portal jest świetny! ekstra pomysł aczkolwiek zważcie na to że im bardziej jest popularny tym bardziej wpływa na społeczeństwo tym bardziej to młode. Zaszczepianie w nich nieuzasadnionej nienawiści pod pretekstem że to jest sadistic nie ma sensu , ja poprzez nazwę sadistic rozumiem portal ukazujący rzeczy których nie zobaczymy na co dzień w tv czy prasie (...) Prosiłbym abyście ograniczyli nienawiść rasową wśród komentarzy niektóre fakt są śmieszne i naginają rzeczywistość nie obrażając osoby poddawanej satyrze aczkolwiek w 98 % są to słowa ociekające nieuzasadnionym żalem przelanym na pierwszą lepszą grupę społeczną . Natłok takich komentarzy powoduje zamęt w umyśle młodych których na bank jest tu pełno i zaburza ich światopogląd zaczynają iść za masą , przestają być indywidualistami .... jeżeli nie zrobicie nic z tym wezmę do wiadomości że popieracie rasizm, a nie ocenianie każdego człowieka na podstawie jego świadomych zachowań użytkownicy jednak w znaczącym stopniu wpływają na wygląd każdego portalu.... nie chciałbym spisać tego portalu na straty. (...)



Osobiście podpisuję się pod tym komentarzem obiema rękami.

Sadistic nigdy nie miał na celu nikogo atakować, jednakże zauważyliśmy że na portalu pojawiła się pewna ilość osób, która na siłę próbuje forsować swoje nietolerancyjne poglądy. Zdajemy sobie sprawę że jest to duża strona i odwiedzają ją różni ludzie, o różnych poglądach i że starcia między użytkownikami są nieuniknione (aczkolwiek jesteśmy bardzo wyczuleni na to), ale pewni użytkownicy przeginają przysłowiową pałę i dodają komentarze/wrzucają tutaj rzeczy obraźliwe względem pewnych osób, nie mające nic wspólnego z humorem.

Nie chcemy narzucać cenzury, jesteśmy świadomi że część komentarzy do filmów z czarnoskórymi osobami jest dodawana na tej samej zasadzie co komentarze typu "miejsce w kuchni" na filmach z kobietami i nie ma faktycznie nikogo obrazic. Mimo wszystko takie komentarze takie są już dawno przejedzone i nieśmieszne. Już wcześniej moderatorzy kasowali pewną ilość typowo rasistowskich komentarzy, ale teraz będą bardziej uczuleni na ten temat.

Sadistic.pl nie popiera rasizmu ani żadnej innej formy nietolerancji i agresji!

-----------
0d 06.06.2013 wchodzi w życie nowy taryfikator ostrzeżeń, który jest rozwinięciem tego tematu

http://www.sadistic.pl/nowy-taryfikator-ostrzezen-vt204171.htm

Dz...........su

2011-06-27, 00:09
A ja uważam, że podpieranie tezy o rzekomym rasizmie argumentum ad ignorantiam jest śmieszne.
Nie popieram.
Aczkolwiek jestem za surowszym karaniem za posty nie wnoszące nic do tematu. Do takich zaliczyć mogę zarówno większość "murzynów", jak i inne w stylu "kuchni", "forfiterów" itp.

Centurion

2011-06-29, 22:12
Od dzisiaj kary za idiotyczne rasistowskie komentarze i opisy zostają zaostrzone i zrównane z karami za obrażanie użytkowników. Czyli za pierwsze przewinienie - usunięcie komentarza/tematu i warn o wielkości 3, za kolejne blokada pisania na forum.

Ci, którzy zechcą jednak swoją głupotą nadal się afiszować, niech pamiętają o tym że sami odpowiadają za swoje wpisy i mogą być nam (moderacji) co najwyżej wdzięczni że je kasujemy.

Humor humorem, ale pisanie oklepanych pseudo-rasistowskich komentarzy jest nudne, nieśmieszne, a wręcz żenujące i dużo mówi o tych, którzy je piszą. Nie jesteście fajni.

SilesianHunter

2011-06-30, 02:10
Okej, rozumiem że bezsensowne miotanie murzynami i polami bawełny jest bezsensowne ale jeżeli ktoś popisze się finezją i będzie operował słowem jak wieszcz w sposób zabawny też będzie karany?

fri.K

2011-06-30, 20:40
Centurion napisał/a:

pisanie oklepanych pseudo-rasistowskich komentarzy jest nudne, nieśmieszne, a wręcz żenujące i dużo mówi o tych, którzy je piszą. Nie jesteście fajni.

W takim wypadku to powinno "latać koło pióra" innym co sobą reprezentują (W tym ja).

Może niech modzi zajmą się postami zachęcającymi do zażywania narkotyków czy też wychwalającymi narkotyki - te osoby są fajne niby? Przypomnę że za nakłanianie są latka w Polsce.
Skoro walić tym toporem to wszystkich.

Rh...........ox

2011-06-30, 21:14
fri.K, Skoro jesteś taki obeznany w tym temacie to powinieneś wiedzieć że głoszenie rasistowskich treści jest ścigane z urzędu, chodzi również o komentarze w internecie.

Dz...........su

2011-07-01, 00:40
Tyś Aleksie nieobeznany. Ścigane jest propagowanie rasizmu, głoszenie swoich pogladów - nie. Przynajmniej w teorii tak jest.

mrrr... rrrr... rrrr...

2011-07-01, 10:19
DzL logika, jeśli propagujesz swoje poglądy, które są rasistowskie to jest to ścigane.

Krzysztov

2011-07-01, 10:29
@up, tylko jak odmówi seksu murzynowi - to będzie przejaw dyskryminacji.

~Vuko

2011-07-01, 11:35
Dziad z Lasu napisał/a:

Tyś Aleksie nieobeznany. Ścigane jest propagowanie rasizmu, głoszenie swoich pogladów - nie. Przynajmniej w teorii tak jest.


Jeśli Twój pogląd ich obraża, znieważa ich "dobre" imię w jakikolwiek sposób to jest to rasizm :facepalm: możesz ale nie możesz. To jest w skrócie popie**olone.

Niemców możesz krytykować, ale jak powiesz coś na temat Kamerunu, idziesz siedzieć. Za samo to, że nie mogę krytykować czarnych ich nienawidzę. Przypadkowe napędzanie rasizmu, ot co.

A rasizmem jest w tej chwili wszystko.

W

2011-07-01, 12:09
Najjaśniejszy Pan Kozogłowy napisał/a:

A akurat ha hestem za tym, by za posiadanie dziecka z osobą czarnej rasy były kary pieniężne. Tu już nie chodzi o jakiś tam rasizm, a o ochronę gatunków


ochrona gatunków została by prędzej osiągnięta przez promowanie rozmnażania w obrębie czystej rasy (każdej) nagrodami pieniężnymi czy jakimiś przywilejami

ah, etnokonserwatyzm

Dz...........su

2011-07-01, 14:30
Też mnie to martwi.
Smutna perspektywa. Tym bardziej, że obecne regulacje prawne uniemożliwiają nam przeciwdziałanie jej.
Sami sobie gotujemy zagładę.

Lebunio

2011-07-07, 21:37
Gdyby mnie obrazil czarnoskory mezczyzna, osmialbym sie i poszedl z nim na piwo :) . Niech oni zaczna smiac sie z bialych i bedziemy kwita. J***ć podzialy ludzie ! Pozdrawiam.

Åmmol

2011-07-07, 22:12
Wydaje mi się, że ta nowa zasada będzie nadużywana. Fakt, komentarze typu "jenba malpa xddd" powinny być karane, ale z jakiegoś innego "paragrafu" np. dodać to do 4.5. po za tym za jawny rasizm i tak powinny lecieć warny, mamy to już we wcześniej wymienionym punkcie. Więc mam tylko jedną nadzieję, że szanowna administracja będzie rozróżniała pseudo-gimbo-rasizm od niechęci, konserwatyzmu etniczno-rasowego, jaki reprezentuje Kozogłowy czy DzL. Pamiętajmy, że każdy ma swoje zdanie i o ile nie jest ono wyrażane w sposób kretyński powinno zostać zrozumiane nie koniecznie zaakceptowane.

ip...........us

2011-07-08, 00:32
"Konserwatyści etniczno-rasowi" sami chyba nie wiedzą co piszą. Rozumiem Wasze obawy ale, z całym szacunkiem, w ogóle ich nie podzielam, bowiem nie mają one po prostu pokrycia. Wszystko dlatego, że kolor skóry wszystkich ras nie jest zależny jedynie od tego kto z kim sobie dziecko zrobi. Jeśli chcecie rzeczywiście się o coś obawiać to należałoby najpierw się dowiedzieć co jeszcze wpływa na kolor skóry, ot dajmy na to taki klimat jak i choćby sam postęp technologiczny z zatruwaniem środowiska na czele. Otóż mam na myśli to, że ludzie każdej rasy cały czas ewoluują (tak, prawie jak pokemony tylko, że wolniej) przy czym kolor również ulega zmianie i za jakiś czas, wbrew temu co piszecie, może nie być nawet "murzynów", bo po prostu natura taki kolor wyprze. Poza tym wymieszanie ras, nawet jeśli nastąpi, to jeszcze nie za Waszego ni mojego życia a to co piszecie rzeczywiście użytkownikom młodszym może namieszać w głowie. Dziękuję, dobranoc.

Pan Fasola

2011-07-23, 17:02
Skoro temat jeszcze jest w miarę aktualny to zapytam, co ze swobodą wyrażania opinii i poglądów? I nie chodzi mi o możliwość bluzgania na murzynów itd. tylko o zwyczajne opinie, które mogą być zwyczajnie sprzeczne z opiniami moderatorów. Takie posty są natychmiast kasowane. Dlaczego można najeżdżać na PiS i na Kościół, a nie można na PO i ateizm? Czy na tym forum istnieje jeden jedyny słuszny pogląd? To trochę przypomina postępowanie tych samych, z których się śmiejecie.

Jako przykład dodam link do dowcipu użytkownika KNT, który nie wiedzieć czemu został przeniesiony do działu sucharów mimo, że w krótkim czasie dostał sporo piw (czyli, że się podobał), o to on: http://www.sadistic.pl/tresura-vt83620.htm