18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Stalag Luft III-Wielka Ucieczka

orzeszwmorde • 2013-01-03, 17:12
W nocy 24 marca 1944 roku, 76 alianckich lotników ucieka z North Compound w Stalag Luft III, obozu jenieckiego znajdującego się na terenie obecnie należącym do zachodniej Polski. Ich Wielka ucieczka to jedna z najbardziej znanych i ekscytujących opowieści wojennych, która została uwieczniona w hollywoodzkiej superprodukcji pod tym samym tytułem w której wystąpił m.in. Steve McQueen. Przez prawie 70 lat tunel, którym alianccy lotnicy wydostali się z niewoli pozostał nienaruszony. Teraz znakomity zespół inżynierów, archeologów i historyków uzyskując pozwolenie na przeprowadzenie wykopalisk archeologicznych w Stalag Luft III i tunelu Harrego opracowują niezwykle ambitny plan, który ma im pozwolić odkryć tajemnice tej niezwykłej ucieczki...

I małe promo.


Może temat mało sadystyczny ale zamieściłem ze względu na to iż położenie historycznego Stalagu Luft III znajduje się w Polsce, niedaleko Żagania.

Źródło.

Halman

2013-01-03, 17:17
angielscy lotnicy z Allo, allo?

Moby_Dick

2013-01-03, 17:18
Dobrze że chociaż dla nielicznych udało się uciec z takich obozów itp. A swoją drogą pewnie Ci ludzie szybciej i lepiej by wykopali w Warszawie metro :)

orzeszwmorde

2013-01-03, 17:25
Cytat:

angielscy lotnicy z Allo, allo?


Kto to wie...
Charles Clarke i Andy Wiseman coś pewnie wiedzą.

seattle

2013-01-03, 18:02
Byłem tam będąc w syfie. Pzdr zima 00/01 JW2423

D-Rose

2013-01-03, 18:06
seattle napisał/a:

Byłem tam będąc w syfie. Pzdr zima 00/01 JW2423



Żagan Las - Wita Was
Żagan Las - Mamy Was

Lato 2007/2008 - JW 2423

I Batalion Czołgów - Pluton Dowodzenia

8-)

Jimm

2013-01-03, 18:07
Ulubiony film za bajtla :)

malvo

2013-01-03, 18:16
Tak biedni angielscy piloci musieli uciekać z obozu, z którego i tak zostali oswobodzeni ... a i tak nic im by się nie stało, bo to nie był obóz zagłady - to takie bohaterskie :idzwch*j:

diegodm

2013-01-03, 18:29
Byłem tam mam nawet zdjecie z jednym z uciekinierów który przyjechał tego dnia zobaczyć to miejsce chyba ostatni raz w życiu ponieważ był chory na raka

Ork.Fajny

2013-01-03, 18:43
A co tu jest jeszcze do odkrycia...?

malvo

2013-01-03, 18:47
Arashel napisał/a:

A co tu jest jeszcze do odkrycia...?


Łyżki które amerykanie z niemcami wsadzali sobie głęboko w dupę .

Cr...........an

2013-01-03, 18:54
Żagań widze spoko miejscówka, czterech pancernych tam kręcili.

Ratilt

2013-01-03, 19:05
orzeszwmorde napisał/a:

Teraz znakomity zespół inżynierów, archeologów i historyków uzyskując pozwolenie na przeprowadzenie wykopalisk archeologicznych w Stalag Luft III i tunelu Harrego opracowują niezwykle ambitny plan, który ma im pozwolić odkryć tajemnice tej niezwykłej ucieczki...




Po wnikliwych badaniach, naukowcy orzekli iż tunel ten, przy całej znanej nam obecnie wiedzy architektonicznej, nie mógł być wykopany przez ludzi. Dzięki temu dołącza do długiej listy nie-zbudowanych-przez-ludzi-a-na-pewno-kosmitów budynków, w której od dawna znajdują się Piramidy w Egipcie, Stonehenge, Wielki Mur Chiński, Angkor Wat, Wieża Eiffla, Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie i oczywiście Kompleks budynków Sejmu RP

ziemniak1311

2013-01-03, 19:25
k***a i na hoj bylo im sp***alac ? k***a wtedy nikt nie myslal o tym zeby zabic amerykanskich jencow. k***a tak czy siak by ich wypuscili calo i zdrowo. k***a j***ni hamerykanie. To nie był zaden oboz zaglady ani oboz pracy. Oni sobie spokojnie czekali albo na koniec wojny albo az ktos w koncu ich uratuje. W dupie mam to ze ich wystrzelano przez blad jakiegos urzedasa.