18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Srogie znieczulenie

TT4 • 2018-11-21, 05:38
Tylko jajek szkoda.


Cz...........as

2018-11-21, 07:20
:shock: Mniej więcej tak wyglądałem w sobotę jak wróciłem od szwagra...

Hafnarfjodur

2018-11-21, 08:27
Jest rudy , jajka i tak mu niepotrzebne ....

qs...........py

2018-11-21, 08:48
kot kwaśniewskiego nawalony jak pan.

woytasw

2018-11-21, 08:49
Szwagier Ci jajca obciął?
Normalnie krwawy sport

latarnik

2018-11-21, 11:28
Taka kura z niego na czterech łapach, nawet żarcie dziobie.

tralala101

2018-11-21, 11:56
Biedaczek. Jak dojdzie do siebie, zorientuje się co mu uczyniono - tak jak ten nieszczęśnik.


Krak

2018-11-21, 12:21
Za męczonego kota zawsze piwo :)

Wiewór

2018-11-21, 13:29
Powinni zostawiać jakąś protezę, żeby miał się po czym lizać.

kwas79

2018-11-21, 15:56
Jako podkład idealnie będzie pasował Fatboy Slim - Push The Tempo

beegos

2018-11-21, 16:04
Jak imprezowałem ostro jeszcze pod koniec lat 90tych to po pixach nie raz taki powyginany chodziłem

Qdlej

2018-11-21, 16:07
To raczej nie jest znieczulenie, po tym by chodził ospały, często też występuje ślinotok. Moja babcia ma takiego kota, od urodzenia był taki. Weterynarz po badaniu wskazał na odpowiednik ludzkiego porażenia mózgowego, nie ma lekarstwa jedynie uśpienie. Babcia się nie zgodziła i skubaniec hasa tak już z 4 lata i radzi sobie doskonale, a przy okazji jest wesoło jak biegnie. Przypomina scenę z kreskówek jak postacie uciekając zbierają łapami "za głowy" :)

_Netrunner_

2018-11-21, 17:56
Wygląda na to ze jakiś itd. skrócił wibrysy :evil: .

Kocie wibrysy służą do komunikacji oraz rozpoznawania otoczenia. Są bardzo czułym narzędziem. Korzenie tych niezwykłych włosków sięgają znacznie głębiej, niż włosy kociego futra. Są też bardzo silnie unerwione i ukrwione. To dzięki temu wibrysy są tak czułe, że potrafią zakomunikować najlżejszą zmianę wiatru. Są też bardzo czułe na ból. Dlatego niektóre kocie miski są specjalnie profilowane, aby nie podrażniać wibrysów podczas posiłku. Oprócz od 9 do 12 wibrysów po każdej stronie kociego nosa, znajdują się one też nad oczami, na policzkach oraz – na spodzie łapek, między opuszkami.

Wibrysy na kocim nosie są zazwyczaj długości odpowiadającej szerokości kota. Dzięki temu kot może zorientować się, czy zmieści się w danym otworze. Niektórzy żartują, że kocie wibrysy wydłużają się, gdy kot zwiększa swoją wagę i rozmiary – jednak tej teorii nie udało się jeszcze potwierdzić.

Koty są dalekowidzami – to dlatego mruczek niejednokrotnie nie widzi myszy czy przysmaku, który ma pod nosem. Za to rozpoznaje bliskie przedmioty dzięki czułym wibrysom.

Pozycja wibrysów może być wskaźnikiem kociego nastroju. Jeśli ustawione są poziomo i luźno, kot jest spokojny i zrelaksowany. Ustawione końcami do przodu, wskazują na podekscytowanie kota. U przestraszonego lub rozzłoszczonego kota wibrysy kładą się na boki policzków. język kocich wibrysów należy rozpatrywać w powiązaniu z innymi oznakami kociego języka ciała – ogonem i uszami.

Wibrysów w żadnym wypadku nie wolno obcinać ani przycinać! W naturze kot czasem traci pojedyncze wibrysy, podobnie jak inne włosy – w ich miejsce wyrastają nowe. Ale wypadające wibrysy są martwe, ich cebulki uległy osłabieniu, a wypadaniu nie towarzyszy ból. Pozbawienie kota wibrysów, to tak, jak oślepienie człowieka – efektem jest całkowita dezorientacja.
Wibrysy są szczególnie ważne dla kotów niedowidzących lub niewidzących – obserwując takiego kota można się zdziwić, jak silne aktywne są wibrysy podczas kociego spaceru. Wibrysy mogą zmieniać kolor – u starszych kotów mogą stawać się niemal białe. W końcu skoro siwieją włosy futra, siwieć mogą też wibrysy ;) .

Tak, mam kota :-) .

SarlCagan

2018-11-21, 18:52