18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Średniowieczne metody tortur

panmisters • 2015-01-02, 16:47
Witam drogą społeczność Sadola :D
Jako że z dumą przystąpiłem do waszego szanownego grona chciałbym zabłysnąć pierwszym postem, który pewnie wpasuję się w wasze gusta :mrgreen:
Poniżej przedstawiam filmik znaleziony gdzieś pod kiecą Youtuba przedstawiający rozrywki średniowiecznej ludności (pewnie głównie duchownych)
Życzę miłego oglądania, szczęśliwego nowego roku, wielu piw i niech Moc będzie z Wami!

piotrmajster

2015-01-02, 16:49
Za średniowieczne rozrywki zawsze piwo :D

spooner

2015-01-02, 16:52
Lektorowi to chyba coś jajca ściska :D

Tippler

2015-01-02, 17:03
Wszystko fajnie, ale wolałbym już "Ivony" słuchać..

androgenius

2015-01-02, 17:43
tortura z beczka byla dobra. wsadzali leminga do duzej, szczelnej beczki tak, ze przez otwor w wieku wystawala jedynie glowa a pozniej...karmili. Tylko karmili.









Procesy gnilne zabawialy delikwenta bardzo dlugo.

RealG

2015-01-02, 20:19
Największa tortura to chyba głos tego lektora :amused:

klaszak

2015-01-02, 20:28
Temat ciekawy <aczkolwiek nie lubię tej serii top10> ale po ch*j to lizusostwo?

historiofil

2015-01-02, 21:50
" (pewnie głównie duchownych)" Ten wasz śmieszne antyklerykalizm jest żałosny. Sam nie lubię kleru, ale myślenie takie "anty" jest pożałowania godne. Przeczytaj jakąkolwiek książkę o rycerstwie średniowiecznym, a dowiesz się kto najbardziej lubił tego typu zabawy. Kler sam w sobie nie był zbyt brutalny, wyjątek stanowiła klasa biskupia i to dlatego, że pochodzili oni z stanów szlacheckich. Po prostu okrucieństwo było czymś naturalnym, więc my nie mamy prawa oceniać ich moralności. Polecam książkę "Polska Piastów" Pawła Jasienicy, wielokrotnie są tam wspominane wybryki ówczesnych włodarzy.

luka5598

2015-01-02, 21:52
Większość z wyżej wymienionych cudów średniowiecznej techniki można było obejrzeć tego lata w Muzeum Tortur w Kazimierzu Dolnym.

Byłem. Widziałem. Niezłe cacka.

kto_jest_twoim_tata

2015-01-02, 22:06
Gruszka - średniowieczny w kółko wałkowany mit. W optymalnej formie umożliwiającej umieszczenie w otworze ciała była zbyt delikatna, by "rozłożyć się niczym parasol", a wykonana w formie trwalszej nie mieściła się w otworach nieszczęśników.

zapomni

2015-01-02, 23:06
nowoczesne powiedział wiec akumulator do jąder.

jankol

2015-01-03, 00:53
Fajny start! Pozdrawiam :)

bowmanek

2015-01-03, 07:02
Stalowe krzesło z mnóstwem kolców, a pod nim małe ognisko. Metal się rozgrzewa i powoli wbija w ciało.

Żelazna dziewica, coś na kształt zbroi, niejednokrotnie z kolcami w środku. Wsadzasz tam delikwenta, a on nie może się ruszyć.

Słyszałem też o azjatyckiej torturze polegającej na ciągłym skapywaniu wody na głowę torturowanego. Po jakimś czasie człowiekowi odpie**ala.

Kładziono też ludziom kamienie na klatce piersiowej, ale to nie jest zbyt wymyślne.

Przywiązujesz człowieka do góry nogami do dwóch pali i piłujesz od krocza. Człowiek szybko się nie wykrwawiał.

Tradycyjne polskie wbijanie na pal przy pomocy wołów, czy koni. Jak dobrze nabito, to ofiara umierała nawet 2 dni. Nie trzeba było dociążać, bo drewno wchodziło coraz głębiej pod wpływem ciężaru ofiary.

Starożytny stalowy byczek. Wsadzasz do środka ofiarę i podpalasz pod krową ognisko. Ofiara miała dostęp do trąby, przez którą mogła zaczerpnąć trochę powierza. Dawało to fajny efekt, przypominający odgłosy wydawane przez byka właśnie.

Przywiązujesz człowieka do belek znajdujących się wewnątrz kolistej figury. Następnie spuszczasz ze zbocza.

Ludzie są popie**oleni i wymyślili mnóstwo chorych metod na zadawanie jak największej męki innym.

Y4R05L4V

2015-01-03, 13:12
Nic dziwnego, że najliczniejszą religią jest chrześcijaństwo. Z takimi argumentami każdy by się "nawrócił".