18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sprzedam nerkę

arekkomp • 2019-09-17, 14:04
Szanowni Państwo,
Wczoraj w Chorzowie byłem w przychodni, załóżmy na potrzeby posta że się zbadać. I trafiłem na taką informację (dodam, iż poradnia ma kontrakt z NFZ)




Na NFZ czekaj 3 miesiące, prywatnie dostaniesz od ręki, a jak mimo opłacania składek przez 30 lat brakuje Ci kasy na prywatne badanie, to u nas możesz się zadłużyć w 15 minut.

Pewnie jakbym tam chciał sprzedać tę nerkę, to by badania były za darmo, ale cena za nerkę spadła by o 50 %. ;)

Materiał własny, wrzucam bo szlag mnie trafia, że w tym kraju człowiek ma obowiązek płacić sumiennie składki aby mieć darmową opiekę zdrowotną, która działa tak że musi potem za wszystko płacić gotówką - lub na kredyt.

To jest dopiero czarny humor. :lodowka:

modoc

2019-09-17, 14:14
Pamiętaj też, że sporo łapiduchów nie bierze kontraktu z nfz lub bierze minimum tylko po to by prywatę uskuteczniać bo się bardziej opłaca. Robiłem tomograf i prywatnie 700 zł płaciłem zapis na 2 dzień na nfz za 8 miesięcy. Jak rozmawiałem z lekarzem który to obsługiwał to zwyczajnie powiedział, że na nfz się im nie opłaca brać pełnego kontraktu.

pazuzu

2019-09-17, 14:19
Oj narzekacie że tyle sie czeka na wizyty. Motto NFZ, czas leczy rany :)

grzesio1712

2019-09-17, 14:26
Przecież to NZOZ... To że ma kontrakt z NFZ nie znaczy że nie może usługiwać prywatnie.

Januszznarnii

2019-09-17, 14:28
śmierdzi mi to naciąganiem emerytów na wysokie kredyty tak jak w przypadku tych wszystkich garnków , przyrządów do masażu itp.

Andrzejas

2019-09-17, 14:50
Przestań płacić składki zdrowotne i wkładaj do skarbonki, to przestanie Cię to boleć.

DzidaZawodnik

2019-09-17, 14:51
To nie jest prawdziwy socjalizm.

Dzisiaj

2019-09-17, 15:02
Zapamietajcie moje slowa :

teoria spiskowa glosi, ze... bedzie tak zj***nie jak a Anglii tzn.

jedziesz po wypadku bo ci prawie palca ucielo i czekasz... okolo 6 godzin na operacje. Mozna narzekac,ze polska sluzbe zdrowia ale... no wlasnie niedawno zrobili SORy i slyszalem, ze sie k***a czeka. Zobaczycie, ze niebawem NFZ bedzie sie staral ujednolicic tak by czas oczekiwanie NIE wyniosl dluzej niz 4 godziny. tzn 4 godziny to bedzie standard. Wtedy bedzie narzekanie ale, narod glupi lyknie to bez zajakniecia

Sonal

2019-09-17, 15:04
Już tam nie pie**ol. Od średniej płacy brutto: 4700,00 zdrowotne to raptem 365 zł, z czego 314 zł może odliczyć od podatku. Realnie płacisz więc 51zł/mc
Nie płacz już.... i idź zapytać ile kosztują prywatne zabiegi.
I pamiętaj, że 90% kosztów generuje w ostatnich 2 latach życia. Wszystko przed Tobą.

Halman

2019-09-17, 15:36
jedz do moich ukochany Indii, leczenie astmy od reki:

nemezia

2019-09-17, 16:00
Pracuję w służbie zdrowia tylko dlatego, żeby załatwić 87letniej Babci lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który nie bierze od emerytów w łapę po 100 zł za skierowanie na PODSTAWOWE badania z krwi. Szlag mnie k***a trafia.

danielk309

2019-09-17, 16:25
Hehe, bylem tam w zeszlym miesiacu. Klasyka, jesli chcesz by odpadly Ci jadra to czekasz s obie 3miesiace :d ewentualnie interweniujesz prywatnie. Przez znanylekarz umowilem sobie wizyte w 3minuty.. fakt faktem iz 200ziko poszlo no ale nie zwijam sie z bolu.

mygyry

2019-09-17, 16:30
Długie terminy nie biorą się z tego, że lekarze są zajęci, ale dlatego, że NFZ finansuje jakąś ilość danych badań i zabiegów, jak zapotrzebowanie przekroczy te liczbę to wpisują ich w kolejkę na kolejny okres rozliczeniowy i tak w koło

Ca...........on

2019-09-17, 16:46
k***a mać, galopująca ignorancjo powyżej. To wszystko działa jak sucha p*zda starej k***y, bo służba zdrowia przestała być SŁUŻBĄ. Lekarz nie ma samodzielności. Ordynator nie ma samodzielności. Szpital / przychodnia nie ma samodzielności. Powinno być tak, że jednostki dostają ryczałt (i się, k***a, sami rządźcie), że podstawowe materiały eksploatacyjne typu bandaże / igły / kroplówki robi coś jak dawniej Polfa, że leki generyczne są masowo robione w rodzimych państwowych zakładach na potrzeby SŁUŻBY zdrowia, a resztę finansuje NFZ.

Lekarz to zawód zaufania publicznego. Jeśli mu się to odbierze i każe wypełniać tony papierów zamiast leczyć, to się k***a potem nie dziwcie i nie walcie w lekarzy. Winne są politykierujące k***y z władz.

mesjasz19

2019-09-17, 16:51
Zacznijmy od tego że ludzie nie dbają o swoje zdrowie a do lekarza im się śpieszy jak już jest za późno. Coś boli przez rok i dopiero wybierają się do lekarza. Z jednej strony OK bo ludzki organizm potrafi płatać figle i różnorako reaguje na wiele czynników środowiskowych. Ale z drugiej strony do lekarza rodzinnego kolejek przeważnie nie ma i można wcześniej ustalić godzinę wizyty. Morfologię, cukier zrobią wam od reki a z takich wyników już można coś wywnioskować.