18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Spotkanie z pociągiem

TT4 • 2017-02-16, 17:50
Jedna osoba zginęła a cztery zostały ranne. Aurora, Kolorado, USA.


krzyks

2017-02-16, 17:54
tomitomala4 napisał/a:

Jedna osoba zginęła a cztery zostały ranne.



Te cztery to chyba pociągiem jechały :kawa:

se7en

2017-02-16, 17:56
Standardowo : Jednego debila mniej

TT4

2017-02-16, 17:56
krzyks napisał/a:

Te cztery to chyba pociągiem jechały



A co jeśli wszystkie te osoby jechały pociągiem? :shock:

~DMT

2017-02-16, 18:04
Na miejscu gościa przy szlabanie, sp***alałbym tyłem, żeby mnie najlepsze nie ominęło :krejzi:

kokos_123

2017-02-16, 18:47
rozumiem gdyby sygnalizacja nie działała, ale tam wyraźnie pali się ciągle czerwone światło, więc nie szkoda kierowcy.

meloox

2017-02-17, 15:00
...rogatki zamknely sie po jebnieciu zeby gapiacych oddzielic ? Cos/ktos zawinil,i nie jest to tylko kierowca suva...

Hvsarz

2017-02-17, 16:18
kokos_123 napisał/a:

rozumiem gdyby sygnalizacja nie działała, ale tam wyraźnie pali się ciągle czerwone światło, więc nie szkoda kierowcy.


Ono ostrzega, że tu w ogóle przejazd jest. Natomiast popatrz na szlabany...

Kominek1993

2017-02-17, 16:56
@Hvsarz - a co mają szlabany do tego? Przepisów nie znasz? Świeci się czerwone światło na sygnalizatorze, to nie masz prawa przejechać i stan szlabanów nie ma znaczenia w tym wypadku...

p4nk1

2017-02-17, 18:01
Nie znam przepisów w Kolorado. Skoro znasz przepisy wszystkich stanów SZA to gratuluję.

Eramod

2017-02-17, 18:49
jak na moje oko to chyba za późno włączył szlabany

monczao

2017-02-18, 06:40
Cytat:

Colorado
42-4-706. Obedience to railroad signal
(1) Any driver of a motor vehicle approaching a railroad crossing sign shall slow down to a speed that is reasonable and safe for the existing conditions. If required to stop for a traffic control device, flagperson, or safety before crossing the railroad grade crossing, the driver shall stop at the marked stop line, if any. If no such stop line exists, the driver shall:

(a) Stop not less than fifteen feet nor more than fifty feet from the nearest rail of the railroad grade crossing and shall not proceed until the railroad grade can be crossed safely; or

(b) In the event the driver would not have a reasonable view of approaching trains when stopped pursuant to paragraph (a) of this subsection (1), stop before proceeding across the railroad grade crossing at the point nearest such crossingwhere the driver has a reasonable view of approaching trains and not proceed until the railroad grade can be crossed safely.

(2) No person shall drive any vehicle through, around, or under any crossing gate or barrier at a railroad crossing while such gate or barrier is closed or is being opened or closed, nor shall any pedestrian pass through, around, over, or under anycrossing gate or barrier at a railroad grade crossing while such gate or barrier is closed or is being opened or closed.

(3) Any person who violates any provision of this section commits a class A traffic infraction.

Colo. Rev. Stat. §42-4-706 (2012)



Ma bezwzględny obowiązek zatrzymania się minimum 4.5m przed torami (lub nieco bliżej, jeżeli coś przesłania widok) i upewnienia, że nic nie jedzie nawet jeżeli szlaban nie jest opuszczony. Zawsze mnie zastanawia jakim trzeba być debilem, żeby nie zauważyć pociągu, szczególnie w nocy gdzie widać szybko zbliżające się światła...