18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Spot walki z rakiem

GabrysCichy • 2016-02-27, 18:19
Bardzo ciekawy spot nawołujący do przekazania pieniędzy do walki z rakiem :)


bloodwar

2016-02-27, 18:32
Gdyby komukolwiek zależało na walce z rakiem to po prostu zmusiliby firmy farmaceutyczne do sprzedawania leków "po kosztach + 10% marży", wtedy nawet statystycznie zarabiającego Polaka stać było na leczenie się we własnym zakresie a nie za pomocą firm ubezpieczeniowych (na które idzie horrendalnie dużo kasy z naszych składek). Paranoją jest, że życie ludzkie zależy od tego, w jakiej firmie (i czy) dodatkowo się ubepiecza, czy ma "zwykłe" ubezpieczenie pracownicze/socjalne czy może jest nieubezpieczony (w tym ostatnim przypadku trzeba chyba w totka kilkanaście razy wygrać jak szanowny Pan Prezydent Bolek żeby zapłacić koszty rzędu 80 tysięcy złotych i więcej)

Chleb razowy

2016-02-27, 19:21
@up
a) Same koszty firm farmaceutycznych są na tyle duże, że gdyby zrezygnowały one z zysku rynkowego, to i tak mało kto mógłby sobie pozwolić na leczenie się we własnym zakresie (bez pomocy innych).
b) Leki w leczeniu nowotworów to nie wszystko - jeszcze trzeba policzyć setki, jeśli nie tysiące godzin pracy lekarzy onkologów i pielęgniarek przy jednym pacjencie. Ciągłe monitorowanie stanu jego zdrowia, pilnowanie by chemioterapia lub radioterapia nie wykończyły same w sobie pacjenta, obserwowanie, czy nie ma nawrotów. Do tego jeszcze dochodzą koszty utrzymania szpitali i koszty sprzętu medycznego.
c) Nie ma równości na świecie - również w przypadku ochrony życia ludzkiego. Ludzkość nie jest na tyle rozwinięta, aby zapewnić każdemu maksimum ochrony życia. Ale cierpliwości, jeszcze tylko parę tysięcy lat i może coś się poprawi... Pod warunkiem, że cywilizacja europejska nie upadnie.

bloodwar

2016-02-27, 20:20
Ale przyznasz mi chyba rację, że dawanie grubej $$$ z darowizn na rzecz jakiejś fundacji, która sama w sobie zabiera pewnie z 20% "na koszty działania fundacji" (jak WOŚP) to raczej ślepy zaułek w walce z rakiem, prawda? A mityczne wielkie koszty firm farmaceutologicznych nie potrafią przykryć wyników finansowych - a wynika z nich, że (oprócz producentów żywności) firmy farmaceutyczne przynoszą największe zyski, a gros "kosztów" to są sztucznie wytworzone twory księgowe by "zoptymalizować" podatki (tak jak u nas bierze się Lexusy i Mercedesy prezesa jako "auto służbowe" żeby dopisać do kosztów na koniec roku)

MRx172

2016-02-27, 21:26
Call of Duty: Oncology Warfare :D

dkmgtc88

2016-02-27, 22:05
Ja swojego zatłukłem. Najgorszy kac ever do 3 dni po chemii. Półtora roku gnebiłem dziada

Sewul123

2016-02-27, 22:09
Spot jak najbardziej w porządku,ale było ;-) Sprawdzaj tagi :-D

hellbwoi

2016-02-27, 22:12
bloodwar napisał/a:

Ale przyznasz mi chyba rację, że dawanie grubej $$$ z darowizn na rzecz jakiejś fundacji, która sama w sobie zabiera pewnie z 20% "na koszty działania fundacji" (jak WOŚP) to raczej ślepy zaułek w walce z rakiem, prawda?)



A teraz powiedz mi czy wolisz 80% z 1000 złotych, czy nic?

parolpl

2016-02-27, 22:23
Tylko, czy firmom będzie się opłacać udostępnić taki lek, (nie wykluczone, że takie coś istnieje).
Fundacje raczej tez nie będą sobie podcinały gałęzi, więc mogą latami prowadzić "badania".
Jeśli faktycznie komuś by zależało, aby ten lek był dostępny, to powstałaby międzynarodowa grupa badawcza; a jeśli miałoby być dostępne dla większości, to niestety prawdopodobnie byłoby ze składek państw.

DelToro

2016-02-27, 23:01
Jestem biotechnologiem medycznym i zajmuję się genetyką nowotworów i poszukiwaniem nowych terapii, prawda jest taka, że gdyby było więcej funduszy na badania to lekarstwo na raka już dawno byłoby dostępne, a powiem Wam sadole, że takie "lekarstwa" (w cudzysłowiu ponieważ są różne rodzaje nowotworów i zależa bardzo od pacjenta, od jego genomu jak i do genomu samego nowotworu) są już dawno wynalezione. Prawda jest taka, że firmy farmaceutyczne lepiej zarabiają na lekach, które pomogą w najlepszym razie 50% chorym (w dzisiejszych czasam chemioterapia nie jest jedyną opcją, mamy przeciwciała monoklonalne czy na przykład "szczepionki" do walki z rakiem), ale firmom farmaceutycznym się to nie opłaca. Po za tym ludzie nas kontrolujący doskonale zdają sobię sprawę z przeludnienia naszej planety, a nowotwory są idealnym wyjściem na przetrzebienie naszej populacji, lepiej żeby pacjenci umarli na straszny nowotwór niż wyleczyć tych ludzi. A wyleczenie jest możliwe. Nawet jeśli każdy pacjent byłby zbadany pod kątem genomu danego nowotworu to ludzie tacy jak ja mogliby dobrać odpowiednią, skuteczną terapię. Niestety nikt tego nie robi, tzn onkolodzy podają chemioterapię na chybił trafił zamiast pozwolić nam zbadać genom nowotworu i zalecić odpowiednią terapię.



BTW to mój pierwszy komentarz :) byłem regularnym "oglądaczem" sadistica od kilku lat i dopiero teraz zdecydowałem się na założenie konta i pozostawienie komentarza :) CIekawe czy ktoś przeczyta taki tekst hehe :)

hellbwoi

2016-02-27, 23:26
@up

Bo o to chodzi, są lekarstwa na różne choroby, problem jest taki, że firmom farmaceutycznym, nie opłaca się wyleczyć.

NewGod

2016-02-27, 23:32
@up@up nie pisze się "w cudzysłowiu" tylko "w cudzysłowie"...

hellbwoi

2016-02-27, 23:39
NewGod napisał/a:

@up@up nie pisze się "w cudzysłowiu" tylko "w cudzysłowie"...



A najprościej to zapamiętać, że nie mówi się "w dupiu", tylko "w dupie".

Tadeis

2016-02-27, 23:51
DelToro napisał/a:

Jestem biotechnologiem medycznym i zajmuję się genetyką nowotworów i poszukiwaniem nowych terapii, prawda jest taka, że gdyby było więcej funduszy na badania to lekarstwo na raka już dawno byłoby dostępne, a powiem Wam sadole, że takie "lekarstwa" (w cudzysłowiu ponieważ są różne rodzaje nowotworów i zależa bardzo od pacjenta, od jego genomu jak i do genomu samego nowotworu) są już dawno wynalezione. Prawda jest taka, że firmy farmaceutyczne lepiej zarabiają na lekach, które pomogą w najlepszym razie 50% chorym (w dzisiejszych czasam chemioterapia nie jest jedyną opcją, mamy przeciwciała monoklonalne czy na przykład "szczepionki" do walki z rakiem), ale firmom farmaceutycznym się to nie opłaca. Po za tym ludzie nas kontrolujący doskonale zdają sobię sprawę z przeludnienia naszej planety, a nowotwory są idealnym wyjściem na przetrzebienie naszej populacji, lepiej żeby pacjenci umarli na straszny nowotwór niż wyleczyć tych ludzi. A wyleczenie jest możliwe. Nawet jeśli każdy pacjent byłby zbadany pod kątem genomu danego nowotworu to ludzie tacy jak ja mogliby dobrać odpowiednią, skuteczną terapię. Niestety nikt tego nie robi, tzn onkolodzy podają chemioterapię na chybił trafił zamiast pozwolić nam zbadać genom nowotworu i zalecić odpowiednią terapię.



BTW to mój pierwszy komentarz :) byłem regularnym "oglądaczem" sadistica od kilku lat i dopiero teraz zdecydowałem się na założenie konta i pozostawienie komentarza :) CIekawe czy ktoś przeczyta taki tekst hehe :)



Czemu się dziwisz? Twoja tragedia ich zysk. Tak samo z przemysłem zbrojeniowym. Gdyby nie było wojen nie byłoby sensu produkować broni ,ale idzie za tym ogromna kasa więc lepiej rozj***ć jakiś kraj dla zysku.

setiks

2016-02-28, 00:08
Takie trochę pay2win