18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sport to zdrowie

TT4 • 2017-12-21, 06:26
...póki nie złamiesz kręgosłupa.


Tryper

2017-12-21, 06:44
Niestety opis nietrafiony, rusza przeszczepami.

CoJaTamKurwaWiem

2017-12-21, 06:48
Zdaje sie, ze pamietam ten odcinek 5-10-15 z 1985 roku....

TT4

2017-12-21, 06:49
ch*jec napisał/a:

Niestety opis nietrafiony, rusza przeszczepami.



Nie dodałem, że to złamanie kompresyjne. :roll:
Cytat:

Złamania kompresyjne kręgosłupa należą do częstych problemów klinicznych. Według definicji są to złamania, które obejmują uszkodzeniem trzony kręgowe, prowadząc do ich zapadnięcia oraz zmniejszenia wysokości. Najczęściej złamania takie powstają na tle urazów, w przebiegu których kręgosłup poddany zostaje działaniu dużych sił, w wyniku których ulega on kompresji i uszkodzeniu. Biorąc pod uwagę mechanizm urazu oraz rozliczne przypadki życiowe, najniebezpieczniejsze są tu upadki w pozycji siedzącej (np. z krzesła) które prowadzą do nadmiernego przodozgięcia i kompresji kręgosłupa z wytworzeniem złamania kompresyjnego, w którym trzon kręgu ulega deformacji, przybierając kształt klinowaty.



Cytat:

Najczęściej uszkodzeniu ulega tylko przednia część trzonu kręgowego oraz znajdująca się w nim istota gąbczasta kości, ulegająca zmiażdżeniu i rozkawałkowaniu. Z uwagi na bogate unerwienie trzonu kręgowego, konsekwencją złamania kompresyjnego jest silny ból, pojawiający się praktycznie od razu w chwili urazu. W przypadkach znacznego uszkodzenia trzonu kręgowego, fragmentacji może ulec także jego tylna część, która przemieszczając się do światła kanału kręgowego może uciskać i uszkadzać struktury nerwowe znajdujące się w jego świetle. W przedstawionej sytuacji w przebiegu klinicznym – oprócz silnego bólu kręgosłupa w miejscu złamania – mogą pojawić się zaburzenia neurologiczne pod postacią zaburzeń czucia czy niedowładów kończyn dolnych.
Złamania kompresyjne najczęściej występują w dolnym odcinku kręgosłupa piersiowego (Th10-Th12) oraz początkowym odcinku kręgosłupa lędźwiowego (L1-L2).


Wiewór

2017-12-21, 07:52
ch*jec napisał/a:

Niestety opis nietrafiony, rusza przeszczepami.


Złamanie kręgosłupa nie oznacza obligatoryjnie paraliżu.

nowynick

2017-12-21, 07:54
:roll:

przede wszystkim przy złamaniu kręgosłupa jeszcze kilka minut kikuty potrafią się ruszać chociaż już bez udziału woli posiadającego, takie drgawki. Po drugie rozpie**olenie kręgosłupa oznacza paraliż poszczególnych części ciała (lub nie) w zależności od odcinka. Po trzecie k***a czy on w życiu fikołka nie robił?

mygyry

2017-12-21, 08:10
I tak był ułomny...

~Nei

2017-12-21, 09:09
Będą mieć nową maskotkę w klasie.

nowynick

2017-12-21, 10:28
:roll:

raczej roślinkę

Putikonto

2017-12-21, 11:18
co oni odpie**alają. przecież każdy sadol doskonale wie, że wystarczającą, najprzyjemniejszą, najzdrowszą i relaksującą formą aktywności fizycznej jest nordic walking

Mom and Death

2017-12-21, 11:24
A to j***ny debil... No ale przynajmniej dzieciaki będą miały dobre wspomnienia do końca życia.

Kurp_Ostroleka

2017-12-21, 11:58
Telefon ze szkoły do rodzica w pracy
Może pani przyjechać do szkol Pani córka doznała wypadku podczas lekcji wuefu
O matko jakiego wypadku?!!
Doznała skręcenia
Uff skręcenia nie są aż tak groźne A co konkretnie skręciła?
Kark

DoubleBorger

2017-12-22, 03:03
śmiechu śmiechu, a ja w gimbazie miałem zrobić coś co nazywali tygrysim skokiem z takiego gimnastycznego odbicia, a wylądować na zeskoku (takim materacu do skoku wzywż, czy jakoś tak). Pech (lub mój skill zręczności) chciał, że za mało się skuliłem czynie podparłem się górnymi odwłokami, i na łebie wylądowałem w taki sposób, że resztę wf przeleżałem na podłodze w nadziei na poprawę stanu zdrowia, ale przeżyłem niestety :C