18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

MarcePAN

2020-05-03, 18:35
Maria Antonina

PieronJasnySzlag

2020-05-03, 20:20
Nazizm jest dobry i sprawiedliwy. To co stworzył Adolf Hitler to nie był prawdziwy nazizm.
Musimy spróbować jeszcze raz.

silwerbalk

2020-05-03, 20:41
PieronJasnySzlag napisał/a:

Nazizm jest dobry i sprawiedliwy. To co stworzył Adolf Hitler to nie był prawdziwy nazizm.
Musimy spróbować jeszcze raz.



Tylko teraz musieli byśmy nazwać to inaczej.... Narodowy socjalizm sam w sobie nie jest zły po prostu ludzie go wypaczyli...

;-)

Tr...........ty

2020-05-03, 20:44
PieronJasnySzlag napisał/a:

Nazizm jest dobry i sprawiedliwy. To co stworzył Adolf Hitler to nie był prawdziwy nazizm.
Musimy spróbować jeszcze raz.



To przecież próbujemy od ostatnich wyborów

BialyNigger

2020-05-03, 21:22
PieronJasnySzlag napisał/a:

Nazizm jest dobry i sprawiedliwy. To co stworzył Adolf Hitler to nie był prawdziwy nazizm.
Musimy spróbować jeszcze raz.



Nie jestem zwolennikiem socjalizmu, ale sugerowanie, że nazizm to socjalizm, bo tak się nazywa świadczy o kompletnym braku wiedzy w zakresie historii i politologii. Polecam wątek ideologii synkretycznych.

Nazizm miał tyle wspólnego z socjalizmem co konik morski ma z koniem.

NataliaW

2020-05-03, 21:50
Jak ktoś chwali komunę, socjalizm to polecam przeczytać taka ciekawa książkę Archipelag Gułag. Chodź są ich dziesiątki.

"Jak rozpoznać komunistę? Komunista to ktoś, kto przeczytał dzieła Marksa i Lenina. Jak rozpoznać antykomunistę? Antykomunista to ktoś, kto to przeczytał i zrozumiał co przeczytał"
Ronald Reagan

Barnellini

2020-05-03, 22:14
NataliaW napisał/a:

Jak ktoś chwali komunę, socjalizm to polecam przeczytać taka ciekawa książkę Archipelag Gułag. Chodź są ich dziesiątki.
"Jak rozpoznać komunistę? Komunista to ktoś, kto przeczytał dzieła Marksa i Lenina. Jak rozpoznać antykomunistę? Antykomunista to ktoś, kto to przeczytał i zrozumiał co przeczytał"
Ronald Reagan



Ja pie**olę nie można chwalić żadnego socjalizmu ani komunistycznego ani tego z nazwy NSDAP, który rzeczywiście socjalizmem nie był. Oba te totalitaryzmy są ch*jowe. I nie można powiedzieć, że któryś jest lepszy. Oba są gorsze.

bleblebator1

2020-05-03, 22:38
BialyNigger napisał/a:


Nazizm miał tyle wspólnego z socjalizmem co konik morski ma z koniem.


Masz cechy wspólne:
1. Kult wodza
2. Niewolnicza praca podbitych narodów
3. Scentralizowana gospodarka
4. Chęć panowania nad światem
Coś pominąłem?

paull8511

2020-05-04, 03:04
@BialyNigger

Militaryzm.

BialyNigger

2020-05-04, 08:51
bleblebator1 napisał/a:

Masz cechy wspólne:
1. Kult wodza
2. Niewolnicza praca podbitych narodów
3. Scentralizowana gospodarka
4. Chęć panowania nad światem
Coś pominąłem?



1. To autorytaryzm, a nie socjalizm. Np. demokratyczny socjalizm jest socjalizmem a nie jest autorytaryzmem.
2. To jest kolonializm, charakterystyczny dla państw kapitalistycznych
3. Jedyne co się zgadza
4. ?? To tak nieprecyzyjne pojęcie, że można obok siebie postawić wszystkich przywódców/rządy; na ten moment ten warunek spełniają najbardziej Stany Zjednoczone (mało socjalistyczne państwo)

NataliaW napisał/a:

Jak ktoś chwali komunę, socjalizm to polecam przeczytać taka ciekawa książkę Archipelag Gułag. Chodź są ich dziesiątki.
"Jak rozpoznać komunistę? Komunista to ktoś, kto przeczytał dzieła Marksa i Lenina. Jak rozpoznać antykomunistę? Antykomunista to ktoś, kto to przeczytał i zrozumiał co przeczytał"
Ronald Reagan



Ronald Reagan opierał swoje decyzje polityczne na podstawie opinii wróżek i astrologów i jest wybitnym przykładem braku racjonalnego myślenia ;)

Pert

2020-05-04, 10:47
Jak narcystycznym gównem trzeba być, by szczerze wierzyć że jest się mądrzejszy niż Ci wszyscy wcześniej. "Oni byli gupi, nie wiedzo co to prawdziwy komunizm tylko ja jest tak mondra by nie popełnić ich błędów"

BialyNigger napisał/a:

Nie jestem zwolennikiem socjalizmu, ale sugerowanie, że nazizm to socjalizm, bo tak się nazywa świadczy o kompletnym braku wiedzy w zakresie historii i politologii. Polecam wątek ideologii synkretycznych.
Nazizm miał tyle wspólnego z socjalizmem co konik morski ma z koniem.


Fakt, że rząd decydował ile, co i jak będzie produkowane. Kontrola cen i zarobków, a w czasie kryzysu spowodowanego tym plus infacją(która powstałą, bo rząd nie pozwolł prywatnym firmom robić co chcą, bo ustalił, że priorytet ma zbrojenie) ograniczenie ilości jakie obywatel może kupić jest bezpośrednim przeciwieństwem kapitalizmu, dość mocno socjal.
Więc masz gospodarczo idealnie pokazany socjalizm => rząd każe robić co chce rząd => gospodarka zaczyna się psuć, bo jednak armaty człowiek nie zje => rząd blokuje możliwość zwiększania cen i wykupu dóbr przez jednostki(w kapitalizmie piekarz by sobie zarobił grube kokosy) i w chwili gdy kontrola cen wymyka się spod kontroli przez niedobory idzie jeszcze bardziej w socjal i jeszcze większą w kontrole produkcji dystrybucji masturbacji.



sqnk

2020-05-04, 11:03
wstawiajcie wszystko po polsku nie kazdy jest analfabeta,,

Pert

2020-05-04, 11:41
sqnk napisał/a:

wstawiajcie wszystko po polsku nie kazdy jest analfabeta,,



"Traktujcie socjalizm jak wykwintne danie. To że ktoś nabałaganił w kuchni próbując coś upiec nie znaczy, że nigdy już nie będziesz się delektował sufletem. Po prostu musisz bardziej się postarać.

O nie, znów przypaliłem suflet"

azerbejdzanification

2020-05-04, 20:38
Socjalizm/Komunizm to chyba największy rak jaki cywilizacja mogła zaznać. Zawsze ten sam schemat obiecanek równości, wolności i wyzwolenia. A na koniec jakaś banda z tych wyzwolonych i równych klas dochodzi do władzy i robi mniej więcej to samo co zaczeli Stalin i Lenin, na Kim Dzong Unie i jego tatą i dziadzią kończąc. Problemem socjalizmu i jego "wolności" jest to że przyciąga każdy element, również ten bez żadnych wartości i wciąga go do swojego systemu. Tak zbudowała się potęga III Rzeszy i ZSRR bo zdemoralizowane jednostki łatwo można użyć jako aparat przymusu i je używać w aparacie terroru. Słabość środkowo wschodniej europy po II WŚ pokazała, nam jak ten element potrafi się wcisnąć w społeczeństwo i je stłamsić jak szmaty.