18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sosnowiec walczy do samego końca...

Halman • 2018-12-17, 15:25
W jednym z lokali, w centrum Sosnowca doszło do bulwersującego zdarzenia, w trakcie którego ucierpiała grupa obcokrajowców. Jedna z kobiet trafiła do szpitala.
Do incydentu doszło w nocy z piątku na sobotę (14/15 grudnia) w jednym z sosnowieckich klubów. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia oraz Stowarzyszenie Aktywne Kobiety zaatakowani zostali wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności, którzy na co dzień pracują z młodzieżą i osobami niepełnosprawnymi.

– Grupa wolontariuszy obcokrajowców, w tym trzy kobiety, została zaatakowana, pobita i znieważona w klubie, w Sosnowcu. Ochrona klubu biła ludzi krzycząc “Wynocha! To jest lokal dla białych, a nie pieprzonych murzynów!” – mówi Monika Sobańska ze Stowarzyszenia Aktywne Kobiety.

Oprawcami okazali się być ci, którzy sami powinni chronić, a nie atakować. Całą sytuację mieli widzieć właściciele, obsługa i klienci, którzy wypuścili sprawców tylnym wyjściem przed przyjazdem policji. – Klienci i właściciel zamknęli usta. Nikt nie chciał zeznawać, mimo, że w lokalu znajdowało się wielu świadków – dodaje Sobańska.

Zaatakowani obcokrajowcy trafili, z obrażeniami ciała, na pogotowie. Jedna z kobiet, po tym jak została zepchnięta ze schodów straciła przytomność. – Wolontariusze byli kopani, duszeni, popychani i prowokowani – relacjonuje Monika Sobańska. – Oni nie byli agresywni, nikogo nie zaczepiali – dodaje.

Sprawę wyjaśnia już sosnowiecka policja oraz prokuratura. – Mogę potwierdzić, że doszło do konfliktu i przepychanek między uczestnikami imprezy a pięcioma obywatelami Unii Europejskiej z Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Ze wstępnych ustaleń wynika, że aktywnie brały w niej udział obie strony. Obecnie ustalamy przebieg tego zdarzenia – mówi podinsp. Mariusz Łabędzki z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

naj***li murzynom i przy okazji samicom, a to przebrzydłe rasisty i seksiści w tym sosnowcu :amused:

link do zródła

DSStrielok

2018-12-17, 15:27
Tak było. Na pewno wpie**ol dostali za nic, a kto uważa, że jest inaczej ten rasista, seksista, nazista, onanista.

traf

2018-12-17, 15:31
nie było tvn? :) oni zawsze są z kamerami nawet w środku lasu :)

Cara_Al_Sol

2018-12-17, 15:56
Pierwsza pozytywna rzecz o Sosnowcu, którą przeczytałem na tym portalu.

barni123pl

2018-12-17, 16:09
To ten Sosnowiec koło Radomia???

19WTJ89

2018-12-17, 17:06
Czekamy na Radom :D

Cz...........as

2018-12-17, 17:37
Zadałem sobie troszkę trudu i poczytałem na oficjalnych stronach internetowych osób poszkodowanych w zdarzeniu. Otóż nie zajmują się one niczym ciekawym a w pubie były raczej prywatnie. Zaskakujące jest to że takie niegodziwe i absolutnie rasistowskie akcje trafiają się tylko takim aktywistkom... Pewnikiem przyczepiły się że są traktowane gorzej niż inni to zostały wyproszone, a że "łomatkobosko czarnych źle tratujom" to wyszło jak wyszło...


Europejski Korpus Solidarności:

Cytat:

"Po zakończeniu procedury rejestracji członkowie korpusu mogą być wybierani i zapraszani do udziału w szerokiej gamie projektów takich jak: pomoc w zapobieganiu klęskom żywiołowym i odbudowa w następstwie klęsk, pomoc w ośrodkach dla osób ubiegających się o azyl czy rozwiązywanie problemów społecznych w różnych społecznościach."

"Uczestnictwo w projekcie Europejskiego Korpusu Solidarności będzie uważane za ważne osiągnięcie. Będzie atutem przy ubieganiu się o pracę i o przyjęcie na uczelnię wyższą. Europejski Korpus Solidarności stwarza szansę zaangażowania się w działalność o dużym znaczeniu, co w przyszłości może ułatwić znalezienie zatrudnienia.

Po zakończeniu udziału w projekcie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie, które będzie mógł potem przedstawić podczas starania się o pracę lub możliwość kontynuacji nauki."





Stowarzyszenie Aktywne Kobiety:
Cytat:


Dla firm, organizacji oraz instytucji organizujemy i prowadzimy działania edukacyjne i konsultacje eksperckie przy użyciu atrakcyjnych i nowoczesnych narzędzi uczenia się i dzielenia wiedzą.

Tematyka:

– planowanie projektów i fundraising
– zarządzanie cyklem projektowym
– PR i kontakty z mediami
– przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć, równość szans kobiet i mężczyzn
– godzenie życia zawodowego z rodzinnym
– radzenie sobie ze stresem i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu
– empowerment coaching
– skuteczne prowadzenie kampanii wyborczych dla kobiet
– partycypacja obywatelska seniorów



Mój mózg źle reaguje na to co się naczytałem na ich stronach :samoboj:

Halman

2018-12-17, 17:43
AyCaramba napisał/a:


Mój mózg źle reaguje na to co się naczytałem na ich stronach :samoboj:


widocznie w sosnowcu mieli te same wnioski a jako receptę i to bez unijnych dopłat zaserwowali darmo prosty, zdrowy wpie**ol na opamiętanie :amused:

żmij

2018-12-17, 17:48
Czyli w Sosnowcu bywa coś pozytywnego, poza autobusem do Katowic :)
Pogratulować, goroliki, jestem z Was dumny :)

mygyry

2018-12-17, 17:52
Jak ktoś nie rozumie co znaczy wypie**alaj i wbija do środka to tak się później kończy...

mazga50

2018-12-17, 17:56
Czyli Sosnowiec nie jest jeszcze taki zły...

St...........on

2018-12-17, 18:11
Polski trójkąt bermudzki :amused:


gustav665

2018-12-17, 19:44
a pie**olenie, rozumiem turków atakować, ciapaków itp. ale k***a hiszpanki/portugalki i włoszki? to już przesada. Latynosi to ludzie.

krasnal_hałabała

2018-12-17, 20:21
@up, Hiszpanie i Portugalczycy to nie latynosi, latynosi to mieszkańcy Ameryki Południowej i Środkowej, potomkowie Majów, Zapoteków, Azteków czy Inków którzy zostali zromanizowani językiem Hiszpańskim i Portugalskim zaś mimo iż tacy Hiszpanie i Portugalczycy posługują się językiem romańskim ze względu na to iż Hiszpański ukształtował się z połączenia łacińskiej gwary Legionistów (coś jak gryps) i języka Wizygotów to genetycznie Hiszpanie i Portugalczycy, niestuprocentowo ale w większości są germańskimi potomkami Wizygotów, z wyjątkiem tak zwanych Morysków (dzisiaj głównie Katalończyków) będących potomkami Maurów którzy po rekonkwiście zostali w Europie ale byli przymuszeni do przyjęcia chrztu. Dlaczego akurat gwary Legionistów? po reformie Gajusza Mariusza Rzymscy Legioniści będący obywatelami Rzymu dostawali po 25 latach służby ziemię w ramach emerytury, po podbiciu przez Rzym Hiszpanii Legioniści dostawali ziemię głównie tam i tam tworzyli społeczności. Wizygoci osiadli tam podczas Wędrówki Ludów.

jeban

2018-12-17, 20:55
... Jak w lesie? Jeśli zeznania pokrzywdzonych są prawdziwe, to kretyńskie jest napie**alanie obywateli Europy. Trzeba być kretynem żeby popierać bezsensowną przemoc. Jeśli podskakiwali, to nie ważne skąd byli można napie**alać.