18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Socjalizm tak bardzo...

poligon6 • 2019-02-22, 09:24
Członkowie Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów przyjęli propozycję zmian dot. nowych obowiązkowych układów bezpieczeństwa montowanych w standardzie w nowych pojazdach. Na liście znalazły się systemy: wykrywania i ostrzegania przed pieszymi i rowerzystami, automatycznego hamowania, inteligentnego utrzymywania pojazdu na pasie ruchu oraz inteligentnego dostosowania prędkości. Ten ostatni system wzbudza wśród kierowców wiele kontrowersji.

https://autokult.pl/33122,poslowie-za-wymuszaniem-ograniczenia-predkosci-samochody-z-nowymi-systemami

Jego zasada działania opiera się na kamerze bądź systemie GPS, dzięki którym auto wie, jaka prędkość jest dozwolona na danym obszarze. Gdy kierowca będzie zbliżał się do tej wartości, auto nie będzie wykorzystywało hamulców (to byłoby niebezpieczne), lecz po prostu zmniejszy dostępną moc. Oczywiście, całkowity kaganiec byłby niebezpieczny, dlatego też kierowca będzie mógł przyspieszyć po mocniejszym wciśnięciu gazu.


Jak widac komunisci z UE nie próżnują. W trosce o dobro obywatela zakładaja kolejny kaganiec. Przaduja w tym komunisci z Polski jak Róża Thun von Frankenstein. ja proponuje w domach zamontowac podsłuchy jakby miało dojść do awantury domowej, wszystko oczywiscie w trosce o obywatela, bo sam sobie nie da rady, urzednik musi go poprowadzić. Swoja droga taki system GPS w autach to marzenie kazdego totalitarnego rzadu.

Halman

2019-02-22, 09:27
pamiętaj ze na technikę znajdzie się druga technika... jakieś obejście na kabelkach, zmiana dwóch wartości w programie komputera samochodu i ... :)

nowynick

2019-02-22, 09:29
nie po to mam 200 kuców żeby na autostradzie jechać 140...

janlew

2019-02-22, 09:32
Przed wojną k***y nazistów goliło się na łyso i przepędzało

poligon6

2019-02-22, 10:34
HAL9000/2 napisał/a:

pamiętaj ze na technikę znajdzie się druga technika... jakieś obejście na kabelkach, zmiana dwóch wartości w programie komputera samochodu i ...



Zasmuce cię ale nie mozesz ingerowac w systemy auta. Nie mozesz dokonywac zadnych przeróbek czy ingerowac w oprogramowanie. wystarczy że wytniesz niepotrzebny filtr EGR i np w Berlinie dostasz kilkaset euro kary, w Polsce z resztą też.

Niestety Róża Thun von Frankenstein, która działa w grupie Spinellego, jako rasowa komunistka robi wszystko zniewolic ludzi. A pszepraszam oni to nazywaja ulepieniem nowego światłego człowieka.

Ni...........ny

2019-02-22, 14:54
Przykro mi panowie, świat idzie do przodu. Technika się rozwija w kierunku autonomicznych pojazdów a tacy jak wy ( lubiący zapie**alać ponad ograniczenia ) wyginą w wypadkach.
Więc zamiast srać ogniem powinniście więcej zapie**alać to może nie dożyjecie czasów gdy kierowanie pojazdem nie będzie czymś powszechnym ;-)

poligon6

2019-02-22, 15:23
Niezwyciężony napisał/a:

Przykro mi panowie, świat idzie do przodu. Technika się rozwija w kierunku autonomicznych pojazdów a tacy jak wy ( lubiący zapie**alać ponad ograniczenia ) wyginą w wypadkach.
Więc zamiast srać ogniem powinniście więcej zapie**alać to może nie dożyjecie czasów gdy kierowanie pojazdem nie będzie czymś powszechnym



Ja wiem ze niektórzy maja ograniczona zdolność logicznego myslenia i czytania ze zrozumieniem. Chodzi o połaczenie samochodu z systemem GPS. Nie jest to nowum, ale teraz bedzie narzucone odgórnie i kochana władza bedzie wiedziała o tobie coraz wiecej, gdzie byles co robiłeś. W najlepszym wypadku dostaniesz kilogramy reklam w najgorszym bedziesz poddany subtelnej kontroli.

Oczywiscie jakby to zły PiS wprowadził to byłby HuRR durr ale na szczescie wprowadzaja to europejscy komunisci. Rozumiem że dla bezwolnych lemingów pojecie wolnosci jest niczym, przerasta ich prowadzenie pojazdu i urzednik wie lepiej. Najlepiej tez kolejne ograniczenie nazwać postepem (taka nowomowa) Ale tuaj kłania sie rok 1984 gdzie telewizory robiły nie tylko za nadajnik propagandy ale tez podpatrywały co sie dzieje w domu.

Tylko czekać az jakiś komuch w trosce o zycie rodzinne, by baba nie dostała po nerce albo rodzice w domu nie uprawiali mowy nienawisci, bedzie optował za podsłuchami i nazwie to postepem. Ja tam bardziej cenie wolność wy komuchy róbcie co chcecie ale nie narzucajcie swojej woli innym.

TB303

2019-02-22, 15:28
@poligon6
Nudzisz, nudzisz, nudzisz, nudzisz... nudzisz i marudzisz jak stara baba :kawa:

Ni...........ny

2019-02-22, 15:53
poligon6 napisał/a:


Ja wiem ze niektórzy maja ograniczona zdolność logicznego myslenia i czytania ze zrozumieniem...



Cieszę się że zaczynasz wypowiedź od samokrytyki, bo najwyraźniej masz poważne problemy z logicznym myśleniem ;-)

poligon6 napisał/a:


Chodzi o połaczenie samochodu z systemem GPS. Nie jest to nowum, ale teraz bedzie narzucone odgórnie i kochana władza bedzie wiedziała o tobie coraz wiecej, gdzie byles co robiłeś. W najlepszym wypadku dostaniesz kilogramy reklam w najgorszym bedziesz poddany subtelnej kontroli.



Tylko problem w tym prawaczku że nie muszą ci ładować GPSa do auta żeby się śledzić bo urządzenie które to umożliwia nosisz zawsze przy dupie, nazywa się to telefon i kochana władza juz od dawna posiada narzędzie dzięki któremu może cie namierzać, podsłuchiwać a nawet podglądać. Więc jeszcze jeden GPS naprawdę nie robi różnicy.

poligon6 napisał/a:


Oczywiscie jakby to zły PiS wprowadził to byłby HuRR durr ale na szczescie wprowadzaja to europejscy komunisci. Rozumiem że dla bezwolnych lemingów pojecie wolnosci jest niczym, przerasta ich prowadzenie pojazdu i urzednik wie lepiej. Najlepiej tez kolejne ograniczenie nazwać postepem (taka nowomowa) Ale tuaj kłania sie rok 1984 gdzie telewizory robiły nie tylko za nadajnik propagandy ale tez podpatrywały co sie dzieje w domu.



Jak wyżej, wszystko czego się tak obawiasz już dawno istnieje. Każde urządzenie które posiadasz w domu i jest podpięte do sieci może cie szpiegować w stopniu który się Orwellowi nie śnił. Na jakim ty świecie żyjesz człowieku ?

poligon6

2019-02-22, 15:56
Niezwyciężony napisał/a:

Tylko problem w tym prawaczku że nie muszą ci ładować GPSa do auta żeby się śledzić bo urządzenie które to umożliwia nosisz zawsze przy dupie, nazywa się to telefon i kochana władza juz od dawna posiada narzędzie dzięki któremu może cie namierzać, podsłuchiwać a nawet podglądać. Więc jeszcze jeden GPS naprawdę nie robi różnicy.



Lewaczek nie potrafi pojąć ze telefon mozesz nosic lub nie, mozesz sobie kupic stara cegłe bez bajerów , natomiast w aucie bedzie to obowiazkowe. I o to miałem na mysli piszac o logicznym mysleniu.

Niezwyciężony napisał/a:

Jak wyżej, wszystko czego się tak obawiasz już dawno istnieje. Każde urządzenie które posiadasz w domu i jest podpięte do sieci może cie szpiegować w stopniu który się Orwellowi nie śnił. Na jakim ty świecie żyjesz człowieku ?




Na podpiecie do sieci godze sie dobrowolnie. Jak sie podepne i wiem jak to zrobić moge stać sie anonimowy np TOR, onion czy VPN. Natomiast w samochód który od 2022 roku bedzia miał GPS, czarna skrzynke i ch*j wie co jeszcze, jest systemem nie do naruszenia pod groźba kary.

Nie wiem czy jarzysz różnice czy nie bardzo.

Ni...........ny

2019-02-22, 16:05
poligon6 napisał/a:

Lewaczek nie potrafi pojąć ze telefon mozesz nosic lub nie, mozesz sobie kupic stara cegłe bez bajerów , natomiast w aucie bedzie to obowiazkowe. I o to miałem na mysli piszac o logicznym mysleniu.



No nie musisz, możesz dzwonić z budki w centrum wsi, możesz mieszkać w chacie bez elektryczności i r*chać własną siostrę jak lubisz, ale jeżeli potrzebujesz telefonu ( a czasy mamy takie że właściwie każdy kto nie jest wsiurem z jakiegoś wyp*zdowia potrzebuje ) to można cie namierzać, nawet starą cegłę bo ma kartę sim z numerem który dzięki uprzejmości PISowskiego rządu musiałeś zarejestrować na własne nazwisko. Więc argument mówiący że chcą cię śledzić jest kretyński, czyli adekwatny do poziomu twojego "intelektu" ;-)

ag...........th

2019-02-22, 17:10
poligon6, TOR i VPN to ukrywa twoją działalność w sieci internet, nie ma to nic wspólnego z namierzaniem lokalizacji unikalnego ID twojego telefonu i karty sim względem infrastruktrury sieci komórkowej. Jeśli nie masz wyjętej baterii z telefonu to cię można namierzyć, nawet w trakcie hejtowania na sadolu przez VPN ;) .

Niezwyciężony, rejestracja SIM to akurat nie był pisowski wymysł. Przeszłoby pod jakimkolwiek rządem.

A co do samego artykułu, to pewnie europosłowie chcą to wprowadzić w trosce o polski rząd, żeby się znów nie rozj***ł o jakieś seicento.

TB303

2019-02-22, 17:13
agoth napisał/a:

w trosce o polski rząd


Jaki rząd?

poligon6

2019-02-22, 17:22
Niezwyciężony napisał/a:


No nie musisz, możesz dzwonić z budki w centrum wsi, możesz mieszkać w chacie bez elektryczności i r*chać własną siostrę jak lubisz, ale jeżeli potrzebujesz telefonu ( a czasy mamy takie że właściwie każdy kto nie jest wsiurem z jakiegoś wyp*zdowia potrzebuje ) to można cie namierzać, nawet starą cegłę bo ma kartę sim z numerem który dzięki uprzejmości PISowskiego rządu musiałeś zarejestrować na własne nazwisko. Więc argument mówiący że chcą cię śledzić jest kretyński, czyli adekwatny do poziomu twojego "intelektu"



Cegłe moga tylko sledzić po logach, co do rejestracji kart to jest to wymóg unijny w walce tak zwanym terroryzmem. Chyba nie wiesz że GPS dostarcza o wile dokładniejsze dane.

Jest róznica pomiedzy: "Komórka Kowalskiego logowała się w danym czasie w okreslonym nadajniku"

Od: "Kowalski wsiadł do swojego samochodu o godzinie 14:29, o godzinie 15:00 zajechał do Villa Rosa na ulicy pocztowej o godzinie 16:20 ruszył ponownie do domu" A potem przychodzą smutni panowie i mówia ze byes w burdelu i masz dla nich cos zrobić albo zaprzestać to co robiłeś inaczej dowie się żona.

Wiec to jednak z twoim intelektem coś jest słabo jak nie rozróżniasz takich niuansów.

agoth napisał/a:

poligon6, TOR i VPN to ukrywa twoją działalność w sieci internet, nie ma to nic wspólnego z namierzaniem lokalizacji unikalnego ID twojego telefonu i karty sim względem infrastruktrury sieci komórkowej. Jeśli nie masz wyjętej baterii z telefonu to cię można namierzyć, nawet w trakcie hejtowania na sadolu przez VPN .



Tak miałem na myśli komputer, przed namieżeniem telefonu ciężko uciec. No ale may to dziadostwo od kiedy zaczeto "walczyć z terroryzmem".

Ni...........ny

2019-02-22, 17:50
poligon6 napisał/a:

Cegłe moga tylko sledzić po logach, co do rejestracji kart to jest to wymóg unijny w walce tak zwanym terroryzmem. Chyba nie wiesz że GPS dostarcza o wile dokładniejsze dane.

Jest róznica pomiedzy: "Komórka Kowalskiego logowała się w danym czasie w okreslonym nadajniku"

Od: "Kowalski wsiadł do swojego samochodu o godzinie 14:29, o godzinie 15:00 zajechał do Villa Rosa na ulicy pocztowej o godzinie 16:20 ruszył ponownie do domu" A potem przychodzą smutni panowie i mówia ze byes w burdelu i masz dla nich cos zrobić albo zaprzestać to co robiłeś inaczej dowie się żona.

Wiec to jednak z twoim intelektem coś jest słabo jak nie rozróżniasz takich niuansów.



Coś ci się pie**oli w bani i do zdrowo ;-) Smutni panowie będą śledzić jakiegoś lamusa GPSem w samochodzie żeby go zdradą szantażować :amused:

No grubo. No ale ch*j przyjmijmy taki urojony scenariusz

1) Smutnym panom nie potrzeba dokładniejszych danych niż z komórki
2) Smutni panowie nie będą cię szantażować na podstawie wydruku z GPS samochodu.
3) Smutni panowie będą jeździć za tobą osobiście i raczej coś nagrają.

Poza tym jeżeli posiadasz nowsze auto z nawigacją to GPS w aucie już masz od lat, więc nowe systemy które mają zostać wprowadzone w sumie nic nie zmienią i niepotrzebnie srasz ogniem ;-)

Zawsze możesz owinąć się folią aluminiową i będziesz niewidoczny :amused: