18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sniper RPG

tfujdiler • 2019-07-29, 08:04
Oddziały Irackie wymazują z pola walki, zaminowany pojazd isis.


polakwrocek

2019-07-29, 08:40
Szacun ja nawet w Sqad ciągle pie**olę strzały.

Budrys2000

2019-07-29, 08:44
Wojna to tragedia.
Cieszę się że w Polsce mamy względny spokój (nie licząc politycznych oszołomów, lewaków, feministek, tęczowych i innego tałatajstwa).

;-)

tfujdiler

2019-07-29, 08:50
Jest jak jest, do puki będą ludzie będą konflikty

Salieri16000

2019-07-29, 09:10
Celem RPG (Rucznoj Protiwotankowyj Granatomiot, ros. Pучной Противотанковый Γранатомёт – Ręczna Przeciwczołgowa Wyrzutnia Granatów), był SVBIED (Suicide Vehicle Borne Improvised Explosive Device - Samobójczy Samochodowy Improwizowany Ładunek Wybuchowy), który w około 20-tej sekundzie, gdy kierowca wysiadł, zamienił się w VBIED (Improwizowany Ładunek Wybuchowy [umieszczony w samochodzie]).

Nieco obszerniej temat VBIED i SVBIED opisałem tu: https://www.sadistic.pl/vbied-oraz-svbied-vt487263.htm?highlight=svbied

Zainteresowanych IED odsyłam tu: https://www.sadistic.pl/improwizowane-ladunki-wybuchowe-ied-vt487255.htm?highlight=ied


tfujdiler

2019-07-29, 09:16
Przydatne informacje, dzięki

Wiewór

2019-07-29, 12:30
Chłopaki chyba dużo w gry grają i dużo filmów z holiłud oglądają bo nie wiem skądinąd można mieć pomysł, żeby strzelać z nad głowy bez oparcia...

Ja...........ro

2019-07-29, 14:51
I to jest jakiś plan na urlop - wyjazd do iraku ,porządny dron z kamerką i materiał na wieczorne kino akcji z urlopu bedzie wyborny

Perskoss

2019-07-29, 15:19
Salieri16000 napisał/a:

Celem RPG (Rucznoj Protiwotankowyj Granatomiot, ros. Pучной Противотанковый Γранатомёт – Ręczna Przeciwczołgowa Wyrzutnia Granatów), był SVBIED (Suicide Vehicle Borne Improvised Explosive Device - Samobójczy Samochodowy Improwizowany Ładunek Wybuchowy), który w około 20-tej sekundzie, gdy kierowca wysiadł, zamienił się w VBIED (Improwizowany Ładunek Wybuchowy [umieszczony w samochodzie]).



Dzięki za artykuł, akurat idę do woja i z tego co się orientuję to będzie sporo takich skrótów i ogólnie NATOwskich terminów rodem prosto z podręcznika dla marines, w każdym razie przyda się! łap piwo

pi...........ie

2019-07-29, 15:41
Salieri16000 napisał/a:

Celem RPG (Rucznoj Protiwotankowyj Granatomiot, ros. Pучной Противотанковый Γранатомёт – Ręczna Przeciwczołgowa Wyrzutnia Granatów), był SVBIED (Suicide Vehicle Borne Improvised Explosive Device - Samobójczy Samochodowy Improwizowany Ładunek Wybuchowy), który w około 20-tej sekundzie, gdy kierowca wysiadł, zamienił się w VBIED (Improwizowany Ładunek Wybuchowy [umieszczony w samochodzie]).



Znakomity materiał dałeś, wielka szkoda, że nawet nie wyszedł z poczekalni. A wystarczyło dać jednego słodkiego kotka do tematu... :(

Spajdi

2019-07-29, 16:26
ile te brudasy będą się tak tam napie**alać ? chyba nie starczy mi życia żeby zobaczyć koniec tego burdelu :D

orwell14

2019-07-29, 18:47
Abstrah*jąc od głównego wątku, zastanawia mnie, w co chciał trafić ten "snajper" na samym początku filmiku. :samoboj:




tfujdiler

2019-07-29, 22:05
orwell14 napisał/a:

Abstrah*jąc od głównego wątku, zastanawia mnie, w co chciał trafić ten "snajper" na s



Najprawdopodobniej wrogi myśliwiec

Smoku

2019-07-30, 19:05
orwell14 napisał/a:

Abstrah*jąc od głównego wątku, zastanawia mnie, w co chciał trafić ten "snajper" na samym początku filmiku.



Dla niego ważniejsze od trafienia jest nie dać się trafić. Wystawić łeb nad nasyp i dać się odj***ć prawdziwemu snajperowi to chyba nie to o czym marzą żołnierze, nawet ci niezawodowi...

Cloverface

2019-08-20, 03:51
Budrys2000 napisał/a:

Wojna to tragedia.
Cieszę się że w Polsce mamy względny spokój (nie licząc politycznych oszołomów, lewaków, feministek, tęczowych i innego tałatajstwa).



Spokojnie wojna ekonomiczna doprowadzi nas do innych akcji, nie będzie tak wybuchowo, ale pikujemy w dól.

Do stujelarzt z sadolka nie, to nie komentarz polityczny, wiem, doskonale jak wygląda ekonomia, k***a byłem na wojnie.