topic

Śmierć Rotmistrza Pileckiego

~sanctusdiavolos • 2014-06-01, 21:47
Nie jest to film "sadystyczny", aczkolwiek sposób przesłuchań dokonywanych przez UBeków, który został tutaj zobrazowany, bez wątpienia do sadystycznych należał.

Może skłoni kogoś do refleksji, gdyż sporo jest tutaj osób uważających się za patriotów (a to to już historia osądzi), wśród zasług których można wymienić dewastowanie otoczenia, napie**alanie racami i nacinanie budżetu Państwa, które pokrywa zniszczenia na stadionach, w środkach komunikacji i nie tylko. Niby głupia moda - jednak wk***ia człowieka. Domeną słabych głupców jest jednak nadużywanie języka, warto zatem pamiętać o tych co faktycznie walczyli za to, byście mogli sobie swobodnie pie**olić głupoty i cieszyć się wolnością, której ani nie dostrzegacie, ani docenić nie potraficie.
O tych, dla których symbol polski walczącej znaczył coś więcej, niż malowidełko na kibolskiej szmacie. Czy ich życie było tego warte?

Akcja rozgrywa się w trzech miejscach w Warszawie: na sali sądowej, w podziemiach więzienia na Rakowieckiej oraz w celi Pileckiego. Autor dramatu przedstawił trzy ostatnie lata rotmistrza, o których on sam miał się wyrazić: Oświęcim to była igraszka. Były żołnierz AK był torturowany, niesprawiedliwie osądzony, a następnie zamordowany. Autor dramatu ukazał pośrednio losy innych prześladowanych: Tadeusza Płużańskiego, Marii Szelągowskiej, Ryszarda Jamontta-Krzywickiego.


LxDead

2014-06-02, 23:47
Każdy kto się za patriotę uważa z pewnością już to widział. Dokument sam w sobie dobry, szkoda że nic więcej w tym kierunku się nie robi :-/

~sanctusdiavolos

2014-06-03, 16:37
LxDead napisał/a:

Każdy kto się za patriotę uważa z pewnością już to widział. Dokument sam w sobie dobry, szkoda że nic więcej w tym kierunku się nie robi :-/Jest jeszcze trochę godnych polecenia, takich dokumentalizowanych filmów, chociażby "Inka 1946", o Danucie Sadzikównej. Warte obejrzenia.