18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Śmierć na budowie

Piotrek703 • 2015-04-30, 13:36
Skopiowane z Anonimowe Wyznanie na Facebooku.


Dwadzieścia lat temu mieszkałem i pracowałem nielegalnie za granicą. Z wykształcenia jestem politologiem, więc pracowałem głównie na budowach jako niewykwalifikowany pomocnik. Raz gdy pracowałem przy remoncie wysokiego budynku jeden z lokalnych murarzy przewrócił się i umarł. Wszyscy byli w szoku. Narzekał tego dnia na problemy z sercem, więc domyślili się, że miał atak serca.
Gość miał żonę i dwójkę dzieci, dlatego jego kumple uradzili, że gdyby zginął w wyniku wypadku na budowie, to jego rodzina dostałaby sporą kasę z ubezpieczenia, a tak to nic nie dostaną. Postanowili zatem upozorować wypadek i zrzucić go z wysokości, że niby się potknął i wypadł na niezabezpieczonym jeszcze odcinku.
Jak go już wnieśli do góry to niespodziewanie gość się ocknął. Żaden z geniuszy nie pomyślał, żeby sprawdzić mu puls. Okazało się, że był cukrzykiem i dlatego zemdlał. Jak się dowiedział co się działo, to był nieźle wpieniony, aczkolwiek wybaczył im jak mu wytłumaczyli, że chcieli w ten sposób zadbać o jego rodzinę.


Historia nie moja.

mazin

2015-04-30, 14:13
Cukrzyk, jeśli już straci przytomność z powodu hipoglikemii (niedocukrzenia), to raczej nie odzyska świadomości tak sam z siebie. Należy mu podać glukozę (najlepiej w płynie) i czekać. Dłuższy czas w takim stanie, bez cukru może grozić nieodwracalnymi uszkodzeniami mózgu. Organizm produkuje niewielkie ilości glukozy z glikogenu - po to, żeby potrzymać pracę mózgu, ale na długo to nie wystarczy.
Dlatego to raczej fejk. Raczej, bo być może facet zemdlał z innego powodu.

bosslolkowy

2015-04-30, 15:11
@up - nie ważne dlaczego zemdlał, chłopaki na budowie nie wiedzieli co robić...ale dobrzy koledzy zawsze zaopiekują się żoną i dziećmi po kumplu :D

Sonal

2015-04-30, 16:36
To znana tzw. Urban Legend.

anat

2015-04-30, 16:50
Co robi student po politologii? Wzbudza politowanie

słodka_pusia

2015-04-30, 17:27
Dobrze, że koledzy nie wpadli na pomysł jeb***cia go cegłówką, a jako powód śmierci powiedzieliby, że zwyczajnie spadła.
Ja na początku tak pomyślałam. :v

zabadnb

2015-04-30, 18:07
No i prawidłowo.
Na budowie na której pracowałem w zeszłym roku ( nie ważne gdzie) gościowi koparka oderwała łeb, starsi koledzy z budowy podrzucili na miejsce budowy kask, żeby rodzina dostałą jakieś odszkodowanie.
i tak powinno być.

qwerq221

2015-04-30, 18:33
taaa tyle w tym prawdy co w ukrytej prawdzie :krejzi:

dabster

2015-04-30, 18:42
"Z wykształcenia jestem politologiem, więc pracowałem głównie na budowach jako niewykwalifikowany pomocnik"

No rozj***ło mnie to na łopatki, rozkoszny jest jego dystans do siebie i szczerość :)

!Timon

2015-04-30, 19:33
@zabadnb

Tak zupełnie poważnie zapytam bo wydaje się to absurdalnie głupie ale żyjemy w PL: czy jak urwie komuś głowę bez kasku to jest to podstawa do niewypłacenia odszkodowania?

tajfunkoks

2015-04-30, 20:38
!Timon napisał/a:

@zabadnb

Tak zupełnie poważnie zapytam bo wydaje się to absurdalnie głupie ale żyjemy w PL: czy jak urwie komuś głowę bez kasku to jest to podstawa do niewypłacenia odszkodowania?



Znam typa,któremu firmę zniszczyli przez to że robotnik spadł z 50m i przez to że był bez kasku to go uj***li.

koniosraj

2015-04-30, 21:14
Stary masz talent!

Johanes

2015-04-30, 23:43
!Timon napisał/a:

@zabadnb

Tak zupełnie poważnie zapytam bo wydaje się to absurdalnie głupie ale żyjemy w PL: czy jak urwie komuś głowę bez kasku to jest to podstawa do niewypłacenia odszkodowania?



Na pewno może być przesłanką do obniżenia kwoty odszkodowania i linią argumentacji Ubezpieczyciela, aby wypłacić jak najmniej kasy.

rsk1990

2015-05-01, 08:50
Z tymi kaskami to niezła jazda, w 2012 pracowałem jako zbrojarz przy budowie mostu na ekspresówce koło Oleśnicy i kaski na głowie musiały być nawet jeśli nad głową mieliśmy tylko niebo. BHP za brak kasku ładnie sypie karami. Nawet kierownik się śmiał jak stawialiśmy 20 tonowe elementy, że jak spadnie to, któremu na łep to lepiej mieć kask :lol: .