18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Służby w USA udaremniły zamach na muzułmańskie osiedle

JaegerMouse • 2016-10-15, 16:12
Służby bezpieczeństwa w USA aresztowały trzech mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie zamachu bombowego na zamieszkane przez muzułmanów osiedle w stanie Kansas - poinformowało amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości w nocy z piątku na sobotę.


Podejrzani, w wieku od 47 do 49 lat, zostali oskarżeni o spiskowanie w celu użycia broni masowego rażenia. W toku ośmiomiesięcznego śledztwa FBI ustaliło, że mężczyźni to ważni członkowie grupy o nazwie "Krzyżowcy", która planowała zamach na muzułmanów.


Cel ataku


Za cel przygotowywanego ataku obrali sobie osiedle w miejscowości Garden City na zachodzie Kansas, gdzie mieszka wielu imigrantów z Somalii i gdzie znajduje się meczet. Według śledczych, podejrzani planowali rozstawić na osiedlu cztery samochody wyładowane materiałami wybuchowymi, a następnie je zdetonować.


Informator FBI

Ministerstwo sprawiedliwości podało w komunikacie, że FBI dowiedziało się o planowanym zamachu dzięki informatorowi, który uczestniczył w spotkaniach "Krzyżowców" i poinformował o nich odpowiednie służby.

Według informatora, niedoszli zamachowcy gromadzili też broń palną i amunicję, a zamachowi miała towarzyszyć publikacja manifestu, który miał sprawić, że "ludzie się ockną".

Jeśli sąd uzna podejrzanych za winnych, grozi im kara dożywotniego więzienia.



Tym razem mamy do czynienia z dość odwrotną sytuacją od tej prezentowanej przez wymiar sprawiedliwości niektórych krajów Europejskich w związku z walką z terroryzmem mającą miejsce w Ameryce. Wygląda na to, że ''druga strona'' także jest skłonna do radykalnych kroków. Pytanie tylko, czy rozejdzie się to po kościach, czy będzie to swoistym impulsem do podobnych akcji i wzrostu coraz to większej niechęci do muzułmanów?

bloodwar

2016-10-15, 16:18
Muzułmanie nie muszą nic robić żeby niechęć do niech wzrastała - wystarczy że są

dawiddos

2016-10-15, 16:48
"Krzyżowcy" najwidoczniej pozostali świadomością technologiczną w czasach średniowiecza...Wiadomym jest, że gdyby atak doszedł do skutku, to przy każdym kolejnym muzułmańskim wybryku - do dowodów niewinności brudasków - dodawano by także wzmiankę o tym, że i my - biali - mamy swoich bombloverów.
Dlatego, panowie Krzyżowcy, rada na przyszłość - jak już macie wysadzać, to od razu podsadźcie co nieco pod lewackie media. Ot tak, dla dobra waszej sprawy.

tranzystor

2016-10-15, 19:24
Tylko w USA władze się nie pie**olą z ciapakami, więc nie podskakują oni za wysoko. Z USA można być deportowanym bardzo sprawnie i szybko, a jest to proste, bo nie wpuszczają tam nikogo na pontonach, tylko segregują tych, co mają papiery.

wolna_istota

2016-10-15, 19:48
Każda "informacja" w gazecie, tv czy portalach należących do jednej osoby jest dezinformacją oraz kłamstwem mającym naprostować Wasze mózgi tak, abyście myśleli tak jak oni tego chcą. Ja mam oczy i oceniam świat tak jak go widzę a nie tak jak go widza inni.

tranzystor

2016-10-16, 00:33
wolna_istota napisał/a:

Ja mam oczy i oceniam świat tak jak go widzę a nie tak jak go widza inni.




To albo jesteś zajebiście mobilną osobą i cały czas jeździsz po świecie, albo gówno wiesz. Podstawa, to umieć interpretować informacje, które podają różne media.

AJ.IS

2016-10-16, 01:05
Czy tak trudno czytać między wierszami?
Udaremniono zamach na biednych muzułmanów. Och, widzicie teraz wyborcy, jaki to element popiera Trumpa. Chcecie, żeby taki człowiek był Waszym prezydentem?

Otępiały naród to kupi.

parolpl

2016-10-16, 01:06
Tacy krzyżowcy, a nie potrafili wyselekcjonować grupy :/

Maxi96

2016-10-16, 12:30
Brawo dla tego "Informatora" który sprzedał nie tylko ich ale i kraj....


Ja pie**ole.... :idzwch*j:

Nizaryta1

2016-10-16, 17:50
@up, Prędzej żydem zakonspirowanym.

kapelan_szturmowy

2016-10-16, 19:21
JaegerMouse napisał/a:

Służby bezpieczeństwa w USA aresztowały trzech mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie zamachu bombowego na zamieszkane przez muzułmanów osiedle w stanie Kansas

ale po co? Teraz będa mówili że chcieli pokaz fajerwerków zrobić.

żmij

2016-10-17, 09:37
Udaremniły, tylko po co?

byczkos

2016-10-17, 20:27
"garden City" ta k@rwa GOTHAM CITY to @ jest tylko wyłącznie aby admin miał do czego się spuścić