18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skrytobójca mózgu

~Polimaty • 2014-12-02, 19:32
Jest cichy, skuteczny i mało się o nim mówi. Jednak zajmuje drugie miejsce na liście najbardziej zabójczych chorób.



Bibliografia:
- Małgorzata Wiszniewska, Adam Kobayashi, Anna Członkowska, Wytyczne Grupy Ekspertów Sekcji Chorób Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Warszawa 2012 r.
- Antoni Prusiński, Neurologia praktyczna, Warszawa 2001r.
- National Center for Chronic Disease Prevention and Health Promotion, Stroke Facts, 2014 r.
- World Stroke Organisation, Facts and figures about stroke, 2014 r.
- World Health Organisation, The 10 leading causes of death in the world 2000 and 2012, 2012 r.
- Manifest Udarowy, Fundacja Udaru Mózgu pod redakcją dr n. med. Włodzimierza Dłużyńskiego, Łódź 2014 r.

Niedzwiedz23

2014-12-02, 20:21
Czemu to k***a jest na głównej...

Nutzz

2014-12-02, 20:27
Mnie najbardziej interesuje to, dlaczego dalej mi się to gówno pojawia pomimo dodania do ignorowanych.

Zerdzio

2014-12-02, 20:27
na coś umrzeć trzeba ...

5987389

2014-12-02, 20:33
Pamiętam jak wszyscy chwalili że jedyny program z subskyrbcji na sadisticu który ma wartości i dobrze się ogląda. No, to już przeszłość :D

Peteka

2014-12-02, 20:36
Jedyny warty uwagi kanał na polskim youtubie, na którym widać masę napracowania. Do tego służy edukacji młodszych i nie tylko, także próbuje przedstawić naukę z możliwie jak najlepszej strony.
Ale lepiej napisać, że "gówno" bo jest się samcem alfa i myśli, że za napisanie jakiegoś hejtu na sponsorowany film dostanie piwa.

Arathnmor

2014-12-02, 20:38
Uczyć się k***a głąby jak rozpoznawać a nie marudzić. Będziecie mogli się cieszyć niektórymi bliskimi dłużej a z niektórymi krócej męczyć.

BlckSn

2014-12-02, 20:40
Wielki plus za poruszenie tego tematu. Wielcy sadole od siedmiu boleści k***a - "co to za gówno" itp. Na naukę nigdy matoły nie jest za późno. Nikt wam nie każe wkuwać dlaczego tak się dzieje tylko obejrzeć, zapamiętać te kilka objawów i wiedzieć co potem robić.

tomek1491

2014-12-02, 20:42
A dla mnie powinno to być tutaj, chociażby jakby jedna osoba wiedziała jak zareagować w takim wypadku.
Mój dziadek dostał udaru podczas kolacji, nie trafiał widelcem w jedzenie, próbował chwycić drugą dłonią to co wg. jego mniemania nabił na widelec. Bełkotał i lekko uciekał mu kącik ust. Zadzwoniliśmy na pogotowie, lekarz powiedział, że dobrze zrobiliśmy szybko reagując bo to udar. Niestety od tamtej pory dziadek nigdy już nie był taki sam. Przestał poznawać ludzi, momentami stawał się agresywny, w domu pochowaliśmy noze, widelce, wszystko czym mogl zrobic krzywdę sobie lub innym. Któregoś dnia dostał takiego ataku agresji, że musieliśmy go związać paskami i wezwać policję (dziadek 80 lat), policja zawiozła go do szpitala psychiatrycznego, ale wypisali go po godzinie mówiąc, że nic się nie da zrobić, że lepiej już nie będzie, a nie przyjmą go na stałe bo jest zbyt chory. Babcia nie dawała rady z dziadkiem, sama jest schorowana, dlatego decyzja została podjęta, że musi trafić do ośrodka. Dziadek całe życie pracował w jednostce wojskowej, odprowadził składek z wypłaty, które by starczyły na opiekę, ale nigdzie tej opieki nie mógł dostać. Dopiero po kilku "kopertach" jeden ośrodek zgodził się dziadka przyjąć, niestety jak to w takich ośrodkach bywa pacjenci sa uspokajani lekami. Odwiedzam dziadka kiedy tylko mogę mimo sporego dystansu, nie tylko ja, cała rodzina, nie zapomnieliśmy o nim, na święta, okoliczności zawsze go odbieramy na kilka dni. Niestety dziadek już nie poznaje ludzi, nie wie co mówi, bełkocze, majaczy, ciągle wydaje mu się, że jest w wojsku. Czasem są przebłyski pamięci. W zeszłe święta powiedział "chciałbym, żebyśmy za rok też się tak spotkali", to jedne z ostatnich słów, w których słyszałem dawnego dziadka. Teraz humorystyczny wątek, w święta dziadek tak się objadł śledzi, ciast i wszystkiego, to jak się zasrał to aż kalesonami mu leciało :D MUAHAHAHAHA.

Dlatego, obejrzyjcie to, warto, chociażby dlatego żeby Wasz dziadek, babcia, ojciec mógł Was poznać jak się z nim spotkacie, jeśli w ogóle będziecie mieli takie szczęście. Większość powie "oddaliście dziadka, wypie**alaj z tym" od razu odpowiadam, ch*j wam w dupe. Gdybym mógł to bym się zajął dziadkiem, gdybym miał tylko taką możliwość.

Cyjanek

2014-12-02, 20:46
no i na przykładzie powyższych komentarzy widać, że polska przyszłość jest masą sp***olonych bezmózgów, którym przeszkadza to, że mogą się czegoś nauczyć...

urban2000

2014-12-02, 20:49
k***a, ja rozumiem, że dowalacie się do Matura to Bzdura bo to straszny szajs. Ale, że się do Polimatów dopie**alacie...
Jeden z niewielu wartościowych kanałów, w dodatku z mało wk***iającym prowadzącym, który formuły nie zmienił od początku trwania serii ale ch*j, trzeba zj***ć, że gówno bo popularny i sponsorowany. Jebnijcie się pseudo-znawcy w czoło bo się upodabniacie do tak znienawidzonych przez was hipsterów którzy szukają czegoś byleby nie "mejnstrimowego". :idzwch*j:
Ja tam daje piwo i czekam na kolejne odcinki.

krawacik3

2014-12-02, 20:56
Ja pie**olę, ktoś chce do tych Waszych tępych głów cokolwiek wbić, żebyście nie pozdychali tak szybko, żebyście się nauczyli czegokolwiek innego niż tego co w gimnazjum i zawodówce, a wam jeszcze nie pasuje. Człowiek robi to profesjonalnie (wykonanie i treść) a wy to gównem nazywacie.
Jeżeli skończyliście chociaż gimnazjum to prawdopodobnie umiecie czytać, na nagłówku jest przycisk "Ignoruj". Jeżeli nie wiecie co to znaczy: http://lmgtfy.com/?q=ignorowa%C4%87

martinkane

2014-12-02, 21:05
To Kopernik walił sake i palił papierosy???

grudawwk

2014-12-02, 21:15
wszystko fajnie mądre itp ale wk***ia mnie ten typ niech wypie**ala do milennium banku