18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Składanka wypadków podczas strzelania...

~DMT • 2018-10-09, 15:36
Jest kilka dobrych akcji...



0:52 mój faworyt :mrgreen:

poligon6

2018-10-09, 15:46
Ciekawe kiedy w Polsce zniosa te durne zakazy odnośnie posiadania broni, zwłaszcza do trzymania w domu w celu obrony domu. W Norwegii i na północy Szwecji w kazdym domu jest strzelba, mimo że to kraje rzadzone przez durnych lewusów. U nas partia która śmie sie nazywac prawicowa nic nie robi w celu ułatwienia dostepu do bronii.

Rozumiem że blokuje to silne lobby "milicjantów" w słuzbach mundurowych ale mozna byłoby poddac to pod publiuczna dyskusje, cos by te patałachy z PiS w koncu dobrze zrobiły.

cys23

2018-10-09, 15:52
@up

jak zawsze, coś gdzieś usłyszałeś i powtarzasz. Tak, mają tam prawo posiadać broń, ale ta musi być schowana w sejfie, osobno musi być schowana amunicja, zbroń nie może być naładowana. Także widzę tą obronę domu: pięknie poprosimy bandytę/najeźdzcę żeby poczekał, zanim otworzymy sejf ze spluwą, potem sejf z amunicją, następnie naładujemy i heja jesteśmy gotowi do obrony domu.

Idź pan w ch*j z taką obroną domu.

poligon6

2018-10-09, 16:00
@up

Tak, mają tam prawo posiadać broń, ale ta musi być schowana w sejfie,


No właśnie odnieś to sam do siebie, bo nie jest to sejf tylko szafa na broń, na zwykły kluczyk. Szafke musisz mieć a kontrole to fikcja i nikt nie trzyma rozładowanej broni. A juz nie trzyma amunicji poza szafą. A jak ktos łamaga i nie potrafi w pare sekund otworzyc szafy i załadować broni to moze i lepeij żeby jej nie miał.

Swoja droga chcieli ostatnio w Polsce wprowadzić przepis ze wracjac ze strzelnicy broń musi byc rozładowana, Juz widziałem te zasadzki bandytów na strzelecka broń.

~DMT

2018-10-09, 16:07
Naszła mnie właśnie taka rozkminka...

No więc: Skoro jeśli mamy psa (dużego, wyszkolonego) puszczonego na własnym terenie, teren oczywiście odpowiednio oznakowany tabliczkami ostrzegawczymi "Uwaga zły pies", to w momencie gdyby złodziej się przedostał na teren posesji i został pogryziony, zgodnie z prawem, jesteśmy czyści (gdyby nie było tabliczek, to robi się problem) Więc: Gdyby tak powiesić tabliczki: "Uwaga popie**olony gospodarz" to również można by było liczyć na złagodzenie wyroku chociaż do zawiasów, za to że delikwent wyleciał z podwórka z siekierą między oczami... No w końcu k***a ostrzegałem...

:krejzi:

skywalker75

2018-10-09, 17:08
Ehh... moim zdaniem jedynym argumentem za poluzowaniem dostępności do broni w Polsce jest sytuacja geopolityczna, która niestety się pogarsza. Po prostu, wysycenie bronią, zdecydowanie utrudni ewentualną agresję na nas. Niestety będzie się to wiązać ze zwiększeniem ilości przypadków wykorzystania broni w zwykłej bandyterce i nakręci spiralę przemocy. I żadne zaklinanie zwolenników broni tego nie zmieni. Musimy wybrać : większę bezpieczeństwo miedzynarodowe ale mniejsze na co dzień

poligon6

2018-10-09, 17:17
skywalker75 napisał/a:

Niestety będzie się to wiązać ze zwiększeniem ilości przypadków wykorzystania broni w zwykłej bandyterce i nakręci spiralę przemocy. I żadne zaklinanie zwolenników broni tego nie zmieni. Musimy wybrać : większę bezpieczeństwo miedzynarodowe ale mniejsze na co dzień



Idąc tym tokiem rozumowania tam gdzie jest wiecej broni jest wiecej przestępstw z jej uzyciem. Powinno to byc proporcjonalne ze stanem posiadania broni w Polsce. Ale jakos nie widać tego w Czechach, gdzie jest więcej broni. Podaje specjalnie przykład demoluda.

Po drugie, Polacy w ostatnich latach stali sie posiadaczami kilkuset tysięcy sztuk broni czarnoprochowej, którą kupujesz jak flaszkę wódki w sklepie i jakos nie widać tych przestepstw z uzyciem prochowców.

Tak wiec twój argument z dwóch powyżej wymienionych powodów jest inwalidą.

skywalker75

2018-10-09, 19:29
up
Jakoś po prostu nie ufam naszej patologii. Czesi to generalnie spokojniejszy i rozsądniejszy naród mam wrażenie, a my jesteśmy w gorącej wodzie kąpani.

woytasw

2018-10-09, 20:55
Dlaczego usiłujesz wrobić cały polski naród w to co uchwaliliście ze szwagrem w sobotę przy wódce?
Trzeba było zawór termostatyczny do wanny załączyć a tak dupska se spaliliście i teraz innych też tam wepchnąć chcecie

Sosna84

2018-10-10, 01:38
Sami k***a eksperci od broni, którzy zakończyli przygodę z bronią na poziomie kapiszonowców z odpustu... :homer:

woytasw

2018-10-10, 04:59
O masz kolejny Jerry Miculek się odezwał...

~mg_schutze

2018-10-10, 06:05
To może ja coś od siebie.
Pozwolenie posiadam od kilku lat. Kilkaset już razy robiłem małe szkolenia z obsługi dla znajomych, jestem też sędzią z kwitami czyli obstawiam zawody, mam prowadzącego strzelanie, plus jak ktoś trafi na strzelnicę, a akurat jestem to daję strzelić raz czy dwa. Zależy co tam akurat mam na strzelnicy.
Takie moje spostrzeżenia.
1 Nie mówię że Polacy, bo tak jest wszędzie gdzie nie ma się kontaktu z bronią, ale BHP na strzelnicy leży i kwiczy.
2 Nie mają rodacy świadomości, że to może łeb urwać.
3 poluzowanie prawa do posiadania? Nie, jedynie zniesienie uznaniowości WPA i obowiązku bycia w PZSS.
4 W przypadku zagrożenia, możemy użyć wszystkiego do samoobrony nawet broni palnej, ALE to musi być współmierne do sytuacji. I tego nikt nie może zrozumieć.
5 I co najgorsze. Posiadanie pozwolenia to zajebisty knebel i smycz. Nie możesz sobie jeden z drugim pozwolić na jakikolwiek wyskok po alko, prowadzenie fury na kacu, przyj***nie w ryja ciulowi w pubie, czy na discotrzaskach. O awanturach w domu nie wspominam. Na momencie policja zabierze ci kwity a co za tym idzie i bron. :->

P.S. Jakbym miał opisywać akcje jakie na strzelnicy widziałem to by już dobry tomik poezji był ;) a to kilka lat tylko :D

Stalovy

2018-10-10, 06:12
Co się odrafaliło w 1:07? Rykoszet?

poligon6

2018-10-10, 08:14
skywalker75 napisał/a:

up
Jakoś po prostu nie ufam naszej patologii. Czesi to generalnie spokojniejszy i rozsądniejszy naród mam wrażenie, a my jesteśmy w gorącej wodzie kąpani.



Ale to jest tylko subiektywna opinia, żaden argument!

Wiewór

2018-10-10, 08:44
poligon6 napisał/a:

Ciekawe kiedy w Polsce zniosa te durne zakazy odnośnie posiadania broni, zwłaszcza do trzymania w domu w celu obrony domu. W Norwegii i na północy Szwecji w kazdym domu jest strzelba, mimo że to kraje rzadzone przez durnych lewusów. U nas partia która śmie sie nazywac prawicowa nic nie robi w celu ułatwienia dostepu do bronii.

Rozumiem że blokuje to silne lobby "milicjantów" w słuzbach mundurowych ale mozna byłoby poddac to pod publiuczna dyskusje, cos by te patałachy z PiS w koncu dobrze zrobiły.



Do ch*ja świeczka. PIS to są j***ne lewusy! Bolszewicy! k***a czerwonoarmiści a nie żadna partia prawicowa! Ja jestem bardziej prawicowy od tych pie**olonych komuchów.

MaszAyahuaskę napisał/a:

Naszła mnie właśnie taka rozkminka...

No więc: Skoro jeśli mamy psa (dużego, wyszkolonego) puszczonego na własnym terenie, teren oczywiście odpowiednio oznakowany tabliczkami ostrzegawczymi "Uwaga zły pies", to w momencie gdyby złodziej się przedostał na teren posesji i został pogryziony, zgodnie z prawem, jesteśmy czyści (gdyby nie było tabliczek, to robi się problem) Więc: Gdyby tak powiesić tabliczki: "Uwaga popie**olony gospodarz" to również można by było liczyć na złagodzenie wyroku chociaż do zawiasów, za to że delikwent wyleciał z podwórka z siekierą między oczami... No w końcu k***a ostrzegałem...

:krejzi:


Masz rację. Zawsze mnie bawiły te rozkminy interpretacje polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości.
Musisz obwiesić cały dom tabliczkami ostrzegawczymi bo sam ogrodzony teren z zamkniętą bramą i furtkami absolutnie nie daje do myślenia, że właściciel nie życzy sobie wchodzenia na posesję... nie wiem czy jest bardziej popie**olony kraj na świecie.

Definicja:

Ogrodzenie – otoczenie działki lub terenu za pomocą urządzenia ochronnego (płotu, muru, żywopłotu itp.) mające na celu ochronę przed dostępem osób trzecich lub zwierząt niemających prawa wstępu.

Polski sędzia nie kuma, że ogrodzenie służy do odgrodzenia. Trzeba jeszcze powiesić k***a tabliczki...
Wynika to z polskiej tradycji w której prawo własności jest bardzo, bardzo słabe. Nikt go nie traktuje poważnie. Ile razy kogoś skazywano za przekroczenie obrony konieczne bo zdaniem sądu zaj***ł złodzieja za zbyt mało warte fanty. Jakie ma k***a znaczenie ile są warte? Faktem jest, że są moje a nie jego. Połasił się na cudze to poszedł do piachu. Takie powinno być prawo. Twarde bez możliwości interpretacji.

Cytat:

up
Jakoś po prostu nie ufam naszej patologii. Czesi to generalnie spokojniejszy i rozsądniejszy naród mam wrażenie, a my jesteśmy w gorącej wodzie kąpani.


Napiszę to co wczoraj. Niemcy mają łatwy dostęp do broni a w swojej historii mają miliony ofiar na sumieniu.
Polacy mieli parę incydentów w historii.
A ty nie jesteś spokojny i rozsądny? Dlaczego uważasz, że inni są gorsi od ciebie i tacy nie są? Jakiś argument?
Nie masz. To jest typowe myślenia bolszewickiego chłopa pańszczyźnianego. Zabronić na wszelki wypadek bo każdy to kryminalista. Oczywiście oprócz mnie.
Cytat:

1 Nie mówię że Polacy, bo tak jest wszędzie gdzie nie ma się kontaktu z bronią, ale BHP na strzelnicy leży i kwiczy.


ch*jowy z ciebie instruktor jak ich szkoliłeś i BHP leży i kwiczy. Tam gdzie ja chodzę na strzelnice nigdy nie widziałem żadnych incydentów a różni ludzie przychodzą strzelać.

Cytat:

Ale to jest tylko subiektywna opinia, żaden argument!


Dokładnie. "nie znam się to się wypowiem" i "wydaje mi się". pie**olnie pozbawione argumentów i dowodów.

skywalker75 napisał/a:

Niestety będzie się to wiązać ze zwiększeniem ilości przypadków wykorzystania broni w zwykłej bandyterce i nakręci spiralę przemocy. I żadne zaklinanie zwolenników broni tego nie zmieni. Musimy wybrać : większę bezpieczeństwo miedzynarodowe ale mniejsze na co dzień


Zesra się k***a na rzadko a nie nakręci spiralę przemocy. Następny k***a kretyn. Broń dla bandytów jest dostępna w każdej ilości bez żadnych ograniczeń. Ja nie jestem bandytą ale załatwiłbym sobie broń i amunicję w kilka dni gdybym tylko chciał. Wszystko to kwesta pieniędzy. Co ty k***a myślisz, że jak bandyta chce kupić ak47 to idzie na policję pytać czy może? Jesteś poj***ny? Kryminalista idzie do dilera, kupuje co chce i ma wyj***ne na pozwolenie. WSZYSTKIE ograniczenia do posiadania broni uderzają tylko i wyłącznie w ludzi prawych bo oni nie pójdą kupić nielegalnej broni. Dlaczego prawo uprzywilejowuje bandytów?