18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Shit Day

ypierdalaj • 2017-08-07, 17:09
Shit hits the fan (SHTF) - Angielski akronim oznaczający sytuację, w której jest tak bardzo przej***ne, że ciężko sprawić aby było jeszcze gorzej.

Trochę faktów histerycznych



Kiedy 1 VIII 1944 nieco ponad czterdzieści tysięcy powstańców zaczynało walki, ich uzbrojeniem było około jednego tysiąca karabinów powtarzalnych, tysiąc siedemset pistoletów, trzysta pistoletów maszynowych, sześćdziesiąt karabinów maszynowych i siedem ciężkich karabinów maszynowych. Szkopy, dobrze okopani, ciężko uzbrojeni, że wsparciem lotnictwa i ciężkich pojazdów nie mogli sobie poradzić przez 63 dni.

Dzisiaj mamy erę Kałasznikowa i RPG-7 w ilości masowej. Chociażby w muzułmańskiej Albanii dostępne od ręki.



Refugees welkome a zegar tyka.
Dobranoc.

Essent

2017-08-07, 19:06
Żałuję,że rozwinąłem :kawa:

BundyR

2017-08-07, 19:15
Niedługo planeta małp nie będzie kojarzona z filmem, tylko życiem

longlong7

2017-08-07, 22:13
Piękne k***a kamizelki, zajebiście by pękały pod ruskim CKMem

Halman

2017-08-07, 22:49
zmotoryzowany ponton jak autobus, pomarańczowe kamizelki bezpieczeństwa u każdego, no k***a wzorcowa, niemiecka organizacja...

PolaczekRR

2017-08-08, 00:16
Za wszystkie wojny i kurestwa na świecie jest odpowiedzialna jedna pejsata nacja wy wiecie jaka

GKC

2017-08-08, 08:22
Właściwie te wyrażenie odnosi się do momentu będącego punktem zapalnym sytuacji, w której jest bardzo przej***ne, że ciężko sprawić aby było jeszcze gorzej.

Maxi96

2017-08-08, 09:07
PolaczekRR napisał/a:

Za wszystkie wojny i kurestwa na świecie jest odpowiedzialna jedna pejsata nacja wy wiecie jaka


sumka

2017-08-08, 13:55
Zaczynam mieć podejrzenia że macie jakiś fetysz bo co druga storna zawiera zdjęcia murzynów do których się spuszczacie.

POW667

2017-08-08, 16:56
Ale gówno. Wiesz, że podczas powstania nie walczyło całe miasto? Pooglądaj sobie materiały filmowe z kampanii wrześniowej i później odpowiedz mi na pytanie kogo rozstrzeliwały niemieckie samoloty, bo nie były to wojskowe kolumny. Jest wojna, są i uchodźcy, walczy może z 5-10% populacji.
Tak jeszcze dodam - żeby zaraz nie pojawił się jakiś szerzyciel prawd objawionych - wiem, że większa część tych 'boat people' to imigranci ekonomiczni, ale jak autor rzuca analogie z IIWŚ to odnoszę się do tego.

Deprechamurowana

2017-08-08, 17:11
Zainspirowany zdjęciem, które znalazłem wczoraj w internecie i które też umieściłem pod postem "http://www.sadistic.pl/shit-day-vt455069.htm" postanowiłem poszukać więcej informacji na ten temat.
Zgodnie z przypuszczeniami, autor mema/zdjęcia miał rację a o to dowody :mrgreen:

Aktualnie statek znajduje się u wybrzeży Malty, skąd pewnie też zabiera tych pokrzywdzonych wojną ludzi, którzy dryfują na otwartym morzu przez klika dni :D
Ps. A po mnie taxówka nie chciała przyjechać 2km, bo ponoć się nie opłacało taksiarzowi :D
Położenia statku możecie śledzić na stronie:
https://www.marinetraffic.com/pl/ais/home/centerx:14.2/centery:35.5/zoom:9

Suchmistrz

2017-08-08, 17:19
@UP

Autorowi chodziło raczej o to, że Powstańcy, mimo strasznie ch*jowego uzbrojenia i małej liczebności dali popalić świetnie uzbrojonym niemiaszkom przez 63 dni.
Natomiast dziś ściągamy ("my" w sensie europejscy politycy) setki tysiące wrogich nam "imigrantów", którzy bez problemu przemycają tony broni będącej w stanie niszczyć czołgi.
Resztę sobie sam dopowiedz.

Suchmistrz

2017-08-08, 17:22
Informacja dość stara, bo internet trąbił o tym ze 2-3 miesiące temu. Tu masz filmik po angielsku: