18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sensacje XX W Katyń

ddobry10 • 2013-01-30, 18:12
Zauważyłem że dużo tematów o II WŚ jest na temat Niemiec itp. Zapominając o największym sk***ysyństwie podczas II WŚ i w sumie chyba największej tajemnicy do tej pory.

CZ I
1/3

2/3

3/3

CZ II
1/3

2/3

3/3

Może ta historia niżej będzie nie na miejscu do filmików wyżej ale przypomniała mi się po obejrzeniu wyżej zamieszczonego materiuału.

Przypomniało mi się że kiedyś zapytałem się mojej babci kto był gorszy, niemieccy żołnierze czy rosyjscy? I czy pamięta czasy II WŚ. Powiedziała że nie za bardzo bo była młoda ale opowiedziała mi jednak jedną historię bo sobie coś tam przypomniała. Jak to na wsi hodowali świnie, mieli konia i takie tam. Kiedy przyjechali niemieccy żołnierze byli schludnie ubrani zjedli po pili i szli dalej i nie zabierali wszystkiego zostawili coś na przetrwanie żeby nie umarli z głodu przynajmniej z 3 świnie i parę kur trochę ziarna . Gdy przyjechali rosyjscy mówiła że gorzej wyglądali i zachowywali się jak świnie, zabierali wszystko świnie, konie, bili gwałcili podpalali. Kiedy zabierali ostatnią świnie mama mojej babci wstawiła się i nie chciała jej oddać szarpała się z nimi, wtedy to "stado chamów" jak powiedziała moja babcia. Wzięło mamę babci pod stodołę i chcieli ją rozstrzelać a dokładnie ten ich dowódca, moja babcia była mała i wstawiła się przed nią złapała tego dowódcę za rękaw i zaczęła płakać wrzeszczeć jak to dzieci żeby jej nie zabijali itp odepchnął ją że się wywróciła i nic tym nie zdziałała bo rusek wyciągnoł broń i strzelił. Jej mama przeżyła tylko dlatego że zaciął się "bydlakowi" pistolet i powiedział że ma szczęście i odeszli . Mam nadzieje że nie zepsułem tym wyżej wstawionego tematu.

Isengrim24

2013-01-30, 20:03
Cytat:

Zauważyłem że dużo tematów o II WŚ jest na temat Niemiec itp. Zapominając o największym sk***ysyństwie podczas II WŚ i w sumie chyba największej tajemnicy do tej pory.

Żadna tajemnica. NKWD wystrzelało polskich oficerów, którzy nie przejawiali chęci współpracy z ZSRR, a że Stalin był sojusznikiem Aliantów i jego Armia Czerwona miała bardzo duży udział w pokonaniu Niemców, to sprawie ukręcono łeb, coby się mu nie narazić.
Tyle.

oc...........an

2013-01-30, 21:44
Dodam jeszcze, że "wujek Joe" wyeliminował z gry ponad 10 milionów własnych obywateli, więc takie 30 000 i to na dodatek nie "swoich" to była dla niego w ogóle żadna strata...


Powiem jeszcze, że temat był tak wałkowany, że chyba tylko S. przebija go. Ale z drugiej strony cieszę się, że była to pojedyncza taka akcja od NKWD, bo np tacy żydzi, to od 60 lat dzień w dzień dostają na śniadanie, lunch, brunch, obiad, podwieczorek i kolację tą samą propagandę o A... gdyby nas męczyli tak jak ich, to już dawno pół kraju dostało by pie**olca (jak zresztą dostają żydzi ;) )



Co do dobrych niemców i złych Sowietów - mam dwie babcie - jedna pamięta jak jechała przez Tarnopol i widziała niemieckie szubienice i całe rodziny pakowane jak żydzi do bydlęcych wagonów, żeby ich wywieźć na roboty do hitlerolandii, widziała jak czyści i schludni niemcy bili rosyjskie dzieci i kobiety i jak palili bibliotekę, bo im się nie spodobała. Babcia sama miała "bliskie" spotkanie z niemcami - kiedy później uciekała pociągiem od wojny to trafiła pod ostrzał i dwukrotnie pociski trafiły w jej wagon...

Druga babcia też wiele ciekawych rzeczy widziała - pamięta jak jechała świeżo po wojnie przez wybite do nogi wioski pod Dniepropietrowskiem, pamięta jak niemcy urządzali łapanki, jak niszczyli fabryki i burzyli miasta. No i pamięta głód, głód i jeszcze raz głód za który trzeba było dziękować honorowym i łagodnym niemcom, którzy tylko szukali przestrzeni życiowej...

Natomiast to brudni i źli Sowieci wypchnęli tych bydlaków, zatrzymali pochód Adasia i w końcowej fazie rozj***li w drobny mak Berlin, będąc przy tym wspaniałomyślnymi bo ja na ich miejscu zrównałbym go jak niemcy Warszawę i posypałbym solą i siarką, żeby już nigdy nic tam nie wyrosło jako podziękowanie za to co z Europą zrobili.

Łatwo krytykować w dzisiejszych czasach Sowietów, wypominać ich zbrodnie i wrzeszczeć jacy to oni brutalni i źli byli, ale większość z was zapomina co się działo w CCCP za "panowania" niemców, do czego ten kraj został doprowadzony, jak wycierpiał i co widzieli żołnierze!!!


W mojej rodzinie przeciwko j***nym szwabom walczyła cała familia, zginęło 40 osób (wiem, że jeden brat dziadka trzymał wzgórze pod Kijowem kiedy Adi wysłał na nich kolumnę czołgów, inny trzymał w bunkrze węzeł komunikacyjny przez 3 dni, ale bracia germanie wytoczyli wozy bojowe z miotaczem ognia...). Wiem też, że mój dziadek zdobył Berlin walcząc w 1 Froncie Ukraińskim i nie zgwałcił nikogo, bo nie miał czasu nawet szabrem się zajmować - on walczył za wolność (to co później Związek z tej wolności zrobił, to inna bajka).

Wierzę Ci na słowo z babcią, bo takie sytuacje się zdarzały, ale prawda jest taka, że pokazałeś jedną stronę monety, która na dodatek niczym nie dorasta do drugiej strony.


Prawdziwym sk***ysyństwem jest zapominanie o poświęceniu szeregowego żołnierza radzieckiego i polaków walczących za wolność w formacjach Armii Wojska Polskiego.

ddobry10

2013-01-30, 23:01
DUST DEVIL, U mnie tylko dziadek był w AK z resztą jego akcje opisałem w jednym z tematów :) . Czuje że jak byśmy się ustawili na piwko mieli byśmy wiele do pogadania :) PZDR

dopiero teraz dojrzałem mój błąd nie ma 2 odcinka w pierwszej części nie mogę już edytować wiec wrzucam go w komentarz

oc...........an

2013-01-30, 23:09
ddobry10, czemu nie? Może kiedyś ;)

Kamil90rts

2013-12-22, 19:53
Dust Debil :) ani niemcy ani ruscy nie byli swieci ale jezeli mordowanie ludzi sprowadzamy do liczb to hitler nie dorasta stalinowi do piet i co wazniejsze haniebne jest stawianie obok siebie zolniezy polskich i radzickich jako bohaterow poniewaz ci 1 walczyli o wolnosc honorowo i dzielnie podczas gdy ruscy poszerzali tylko strefe wplywow rabujac mordujac i gwalcac cywili