18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Schowali się przed fiskusem w domu pełnym amunicji

Centurion • 2007-10-06, 13:44
Cytat:

Para uzbrojonych po zęby amerykańskich 60-latków przez kilka miesięcy barykadowała się w domu, by uniknąć więzienia za niepłacenie podatków. Pod koniec tego tygodnia bojowe małżeństwo zostało jednak aresztowane - podały amerykańskie władze.

Elaine i Ed Brown z New Hampshire są winni fiskusowi ok. 2 milionów dolarów z lat 1996-2003, pochodzących głównie z działalności zawodowej pani Brown, która jest wziętą dentystką.

Małżonkowie zostali uznani za winnych w styczniu tego roku. Wtedy postanowili zamknąć się w swoim domu na wsi, gromadząc broń i materiały wybuchowe. W kwietniu zostali zaocznie skazani na pięć lat więzienia. Pan Brown ostrzegł wówczas, że próba wtargnięcia funkcjonariuszy do ich domu skończy się "rozlewem krwi".

W czwartek wieczorem twierdza państwa Brown została jednak zdobyta - udało się to dwóm agentom federalnym, którzy podszyli się za zwolenników małżonków, dostarczających im żywność i broń.

Jak poinformowano, w samym domu i na podwórku odkryto pokaźny skład ładunków wybuchowych. Policja skonfiskowała także broń i amunicję. (ak)Żródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,wid,9271353,wiadomosc.html?ticaid=14975&_ticrsn=3

Evildoer

2007-10-06, 15:17
Hahaha, podstępem, bo podstępem, ale fiskus znów wygrał. Gdyby u nas ludzie tak bardzo baliby się prawa (ale nie tylko podatkowego), bylibyśmy całkiem bogatym krajem.