18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Schizofrenia oczami schizofrenika.

_Netrunner_ • 2019-01-05, 20:45
Prośba do "moderacji" o usuwanie komentarzy nie związanych z tematem i obrażających autora nagrania.




Supakupa

2019-01-05, 21:04
coś w jego oczach jest niepokojącego

qwerq123

2019-01-05, 21:08
Teraz wiem skąd się wzięły gry RPG, z takich opowieści.

traf

2019-01-05, 22:08
mamy tu czarownika z zakleciami obronnymi :)

SilverSky

2019-01-05, 23:08
Ja pie**ole ale chłop ma sajgon w głowie.

TB303

2019-01-05, 23:40
Supakupa napisał/a:

coś w jego oczach jest niepokojącego


Bo to schizofrenik?

dr_dex

2019-01-05, 23:53
dolbysystem napisał/a:

Prośba do "moderacji" o usuwanie komentarzy nie związanych z tematem i obrażających autora nagrania.



spokojnie, nikt Ci tu krzywdy nie zrobi. Nagrywaj w spokoju dalej te swoje filmiki :kawa:

ag...........th

2019-01-06, 09:06
Mnie zawsze zastanawiało, jak to konkretnie jest, że tylu schizofreników, nie powiązanych ze sobą w żaden sposób, mówi dokładnie tak samo, takie same rzeczy. Niby dzieje się to wszystko w głowie, niby każdy człowiek jest indywidualny, a jednak jak przychodzi do schizofrenii to wszelkie wariactwa są już opisane i pan doktor już ma pomysł jaki kolor opakowania przepisać.

Kominek1993

2019-01-06, 09:38
@up - tak samo możesz zapytać "jak to konkretnie jest, że tylu chorych na raka, niepowiązanych ze sobą w żaden sposób, mówią dokładnie tak samo, takie same objawy" - no na tym polega jednostka chorobowa, która właśnie jest tym, co wiąże tych ludzi. Powiesz "okej, ale rak, to nie choroba psychiczna". Ok, mamy depresję. Daltonizm. Etc. Poza tym należy dodać, że nie wszyscy mają identyczne objawy. To nie do końca tak. Jeden będzie miał wrażenie, że go ktoś szuka. Inny, że ktoś go chce zabić (mechanizm ten sam, ale szczegóły inne). Mam kuzyna schizofrenika, który za ch*j nie chce się leczyć. On wpada w panikę za każdym razem, gdy słyszy sygnały pojazdów uprzywilejowanych. Chowa się, ucieka, bo twierdzi, że go chcą aresztować za to, że on wie (a co wie, to tego nikt nie wie, poza nim samym). A co do koloru opakowania - tu akurat chodzi o substancję czynną. Lekarz przepisując leki kieruje się składem [oczywiście nie musi go znać w pełni, wystarczy, że wie, jaki lek na co jest]. Nie ma więc różnicy, czy przepisze "Niepie**ol" w czerwonym opakowaniu, czy "Klozapol" w białym - ważne, żeby był skuteczny :) No i żeby pacjent raczył go łykać :D Sam znam lekarza medycyny, który choruje na schizofrenię. No i już, tyle. Bierze leki, objawów nie ma. Pracuje, żyje - jedynie musi brać tabletki, bo inaczej zacznie odpie**alać :)

ag...........th

2019-01-06, 11:45
@up raczej mi chodziło o to że widział upadłe anioły które sobie za dużo pozwalają w społeczeństwie na dole, i rzucał zaklęcia obronne żeby się chronić przed magią innych, a w pracy miał walki magiczne. Dokładnie to co on mówił znam z opowieści z pierwszej ręki i trochę dziwne mi się wydaje szaleństwo osób mi znanych sprzed ponad 15 lat tożsame z jakimś gościem z internetu którego zobaczyłem dzisiaj pierwszy raz.

gackowaty

2019-01-06, 13:10
Kiedyś trochę sie tym interesowałem i w moje łapy wpadł fajny wywiad z lekarzami psychiatrami, była tam jeszcze jakaś behawiorystka i ciekawie opowiadała szczególnie o religijności oraz wszelkimi powiązaniami w trakcie leczenia pacjentów.Opowiadała ona,że pacjent próbuje w racjonalny sposób wytłumaczyć to wszystko co go otacza .Nie może tego zrobić, więc odwołuje sie do sił nadprzyrodzonych.Dla kogoś z katolickiego kręgu kulturowego będą to anioły ,Jezus itd.
Podczas swoich badań zwróciła uwagę,że chorzy odwołują się tylko do bóstw wśród których byli wychowani ,choć mieli świadomość występowania odmiennych religii, często znając je bardzo dobrze. Konkluzja była taka ,że gdyby wychowali się w środowisku wiernych różowego jednorożca, to odwiedzałby ich jednorożec. Ujawniają się podobne ścieżki którymi wędruje choroba.

son_of_urza

2019-01-06, 17:11
Film jest sprzed 3 lat.

Tutaj jest sprzed 2 dni, tego samego Pana.

Argeusz

2019-01-06, 17:47
Widziałem to dawno temu na yt. Fajnie, że ludzie dzielą się swoimi przeżyciami związanymi z takimi chorobami.

Ca...........on

2019-01-08, 20:37
Piękne to co mówi. Wystarczy zamknąć oczy i widać te randomowe rozbłyski na jego synapsach, które prowadzą jak błyskawicami po całej mapie jego wspomnień oraz wyjaśnia, dlaczego nie ma nad tym kontroli. Zaczął mówić, żeby coś przedstawić, a potem odjechał.

sa...........os

2019-01-09, 13:37
Polecam blog niejakiego Piotra Niżyńskiego, jeśli ktoś jeszcze tego nie zna. To dopiero ciężki przypadek:
http://www.bandycituska.com/
Swoją drogą, zauważyliście że wszyscy schizofrenicy srają taką tęczą na swoich stronach? Wszystko inną czcionką i kolorem, milion rozpoczętych wątków, żaden nie skończony. Czytałem kiedyś na internecie wypociny jakiegoś niby profesora, co udowadniał istnienie Reptilian, to też nie szło się w tym połapać...

Drugie miejsce wśród moich ulubionych schizofreników zajmuje Wiesław Miernik. Taki youtube'owy muzyk, he he. Poza tym fajne filmiki wrzuca, gdzie doszukuje się ukrytych przekazów typu "Miernik ty ch*ju" w kawałkach Beatlesów i Abby. Polecam na długie zimowe wieczory!