18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Samochód na wodę

Truckerek • 2013-02-16, 17:11


Przed chwilą było, ale temat znikł, jak wypłata z portfela.

Facet ma łeb, ciekawe tylko czy nowsze silniki niż w jego Mercedesie przeżyją takie patenty. Ten co ma to stare Om602 94km bez turbo i innych bajerów. Nowsze turbodoładowane diesle z Common raile, lub pompo wtryskiwaczem mogły nie przeżyć takiej konstrukcji.
Jak kogoś zaciekawiło to inne filmik na yt :
/watch?v=fxpgKBLfQN4
/watch?v=l2vi-TvyA3Q

sam takiego mam i spalanie w granicach 7-8 litrów jest dla mnie akceptowalne, ale taki pomysł aż kusi żeby wykonać.

leytos

2013-02-17, 01:04
@up W ogóle nie podobny pomysł, przykro mi. Japończycy zastosowali spalanie wodoru pozyskanego z wody i po spaleniu dostawało się z powrotem wode, a tu działa to całkiem inaczej

konrad7348988

2013-02-17, 01:04
jako specjalista mówię, że daje to tyle samo co magnetyzery i magiczna turbina dolotu... placebo

Bartsone92

2013-02-17, 01:17
konrad7348988 napisał/a:

jako specjalista mówię, że daje to tyle samo co magnetyzery i magiczna turbina dolotu... placebo



Specjalista w pieprzeniu głupot...

Zasilanie silnika spalinowego wodorem jest jak najbardziej możliwe, tanie i ekologiczne.


konrad7348988

2013-02-17, 01:29
Bartsone92 napisał/a:



Specjalista w pieprzeniu głupot...

Zasilanie silnika spalinowego wodorem jest jak najbardziej możliwe, tanie i ekologiczne.

wodór to nie woda Panie... a specjalista jestem mechaniki i budowy maszyn po ukończeniu specjalizacji maszyny, systemy i urządzenia energetyczne. (czyli też silniki)
termoliza wody to dość ciężka sprawa... uwierz mi.

temp spalin w cyl (nie kolektora) to ~2000 C
termoliza wody google podaje około 2500K...

Mew1

2013-02-17, 01:50
@up true true: z punktu widzenia 2 zasady termodynamiki więcej energii wkłada się w rozbicie wody na wodór i tlen niż otrzymujemy po jej spaleniu.

ocwpzw

2013-02-17, 01:52
Jest w budowie silnik AACC spalający 1,0-1,5l dowolnego paliwa płynnego w cyklu mieszanym, w dodatku nie emituje szkodliwych substancji (bo wszysto się spala). Przełomowa konstrukcja (3 prototypy już są i działają pięknie) ale nie mogę więcej mówić, bo to poufna informacja. Pozostaje tylko czekać i trzymać kciuki, żeby konstruktorom samobójstwa nie popełnili

RumAndCola

2013-02-17, 01:55
weźcie to usuńcie, bo jak ryży gamoń to zobaczy to pozostanie tylko liczyć dni do wprowadzenia akcyzy na wode

Mew1

2013-02-17, 01:57
@ocwpzw wyobraź sobie, że spalasz ciekłą siarkę. Jak chcesz bardziej spalić SO2 albo SO3 ?

masiu4

2013-02-17, 02:40
Sąsiad przygląda się zza bramki całej prezentacji super ekstra ekonomicznego samochodu tylko po to, żeby w chwili nieuwagi rozj***ć super ekstra tajemniczy element całej konstrukcji.

Jaroxd9

2013-02-17, 04:38
Na Allegro można Kupić w Internecie można znaleźć jak to skonstruować :) tyle w temacie :)

Ba...........co

2013-02-17, 05:56
Ostatnio znajomy pokazał jak to działa. Z blach i gumy robi tzw celę, jakoś przepuszcza przez to wodę, dochodzi do termolizy i k***a jakos działa. Dodam jeszcze, że ów koleś wszystkiego nauczył się z internetu i mówił, że jeśli ktokolwiek próbował to opatentować, to albo patent był blokowany, albo odkupywany i marnowany, oraz wspomniał o znajomym z Przemyśla, który w tajemniczych okolicznościach wyparował. Koncerny naftowe i ciapate sk***ysyny nie dopuszczą nigdy do tego by samochody były napędzane wodorem. Bo jeśli to takie proste, to dlaczego BMW czy Toyota jeszcze nie wypuściły na rynek dwulitrowego silnika napędzanego wodorem?
Jest jeszcze kwestia magazynowania, którą zasłania się prawo. Otóż wodór nie może być przechowywany tak jak np LPG, bo jest bardzie wybuchowy, ale nie oszukujmy się, da się to zrobić i to za niewielki hajs.

bavarian

2013-02-17, 06:08
silnik wydaje się cichszy bo most zagłusza:P dobre:D

bonCziki

2013-02-17, 08:19
fajnie by bylo gdyby to weszlo na szeroka skale ale mozna o tym zapomniec

ja37

2013-02-17, 08:40
Mew1
@up true true: z punktu widzenia 2 zasady termodynamiki więcej energii wkłada się w rozbicie wody na wodór i tlen niż otrzymujemy po jej spaleniu.

To samo odczuwam na stcji benzynowej - więcej płacę, niz otrzymuję ;)

konrad7348988

2013-02-17, 11:23
Basco napisał/a:

Otóż wodór nie może być przechowywany tak jak np LPG, bo jest bardzie wybuchowy, ale nie oszukujmy się, da się to zrobić i to za niewielki hajs.



po czołgowemu... problem z wodorem jest taki, że ma drobną budowę cząsteczkową i lubi sp***alać ze zbiornika nawet przez ścianki. Albo trzymasz schłodzony, albo często tankujesz.

Można się bawić w elektrolizę wody i to wdupcyć pod maskę jako wspomaganie układu (woda + prąd ->(pach pach pach)-> tlen + wodór), wygląda to o wiele sensowniej. (też wiele prostych konstrukcji w sieci)

to, że wodór lubi robić bum to inna bajka. :D