topic

poligon6

2019-02-04, 14:36
Hitler wogóle ustalił ze niektórzy nie sa ludźmi, reszta podludźmi. W obozach nawet podludzie i nieludziee ulegali segregacji, ci co miescili sie pod barierką szli od razu do pieca. Reszta miała przywilej pracowac dla III Rzeszy.

Dziś duchowi spadkobiercy Hitlera, zwane postepowa lewicą, ustaliło że człowiek zaczyna sie dopiero od konkretnego tygodnia. Do tego tygodnia nie ma cech ludzkich i mozna go wywalic na smieci z powodów materialnych czy złego samopoczucia.

Ludzkość powoli osiaga moralne dno, mordujac nienarodzone dzieci, starców czy chorych. Oczywiście nie wszystkich mozna uratowac, ale zaczyna sie to juz robic maszynowo. Masz depresje? cyk eutanazja!

Sundown

2019-02-04, 15:41
@Beny

Aktor ni sobie był.

Krótka nota:

Ronald Reagan znakomity aktor, polityk-gubernator Kalifornii oraz prezydent USA. Reagan ukończył w Dixon nauki społeczne, ekonomię i teatrologię. W 1932 został reporterem radiowym prowadzącym audycje sportowe. A w 5 lat później w 1937 roku podpisał kontrakt z wytwórnią filmową Warner Brothers. Wystąpił aż w 53 filmach, m.in.: Dark Victory E. Gouldinga (1939), This Is the Army M. Curtiza (1943), Prisoner of War A. Martona (1954). W czasie II wojny światowej na zlecenie armii kręcił filmy propagandowe. W 1945 powrócił do Hollywood, gdzie, oprócz kariery filmowej, zaangażował się w ruchu związkowym filmowców. Po zakończeniu kariery aktorskiej rozpoczął działalność polityczną i w 1962 wstąpił do Partii Republikańskiej. W latach 1966-1974 był przez dwie kadencje gubernatorem stanu Kalifornia. W prezydenckiej kampanii wyborczej w 1980 prezentował konserwatywne poglądy, w kwestiach polityki zagranicznej występował przeciwko dotychczasowemu stanowisku USA wobec ZSRR. Ronald Reagan był czterdziestym prezydentem, który piastował swoj urząd przez dwie kadencje w latach 1981 - 1989 oraz był pierwszym od pięćdziesięciu lat prezydentem o poglądach jednoznacznie prawicowych i zdecydowanie antykomunistycznych. Po latach kariery aktorskiej i kilkuletnim piastowaniu wpływowego stanowiska gubernatora Kalifornii, co przyczyniło sie do jego zwycięstwa wyborczego w 1980 roku, stał się twórcą amerykańskiej "rewolucji konserwatywnej", która zmieniła oblicze Stanów Zjednoczonych i wzmocniła ich potęgę gospodarczą. Jego zasługą było też odbudowanie ducha patriotyzmu w sercach Amerykanów i powrót do idei "wielkiej Ameryki W dwa miesiące później został postrzelony w wyniku zamachu na jego życie w Waszyngtonie. W polityce wewnętrznej lata prezydentury Reagana przebiegały pod znakiem tzw. reaganomiki, która charakteryzowała się podniesieniem stóp procentowych, zmniejszeniu wydatków socjalnych, redukcji podatków. W efekcie doszło do spadku inflacji i do ożywienia gospodarczego, rosła wartość dolara wobec innych walut, ale rósł też deficyt handlowy USA. Zapewniło to jednak siedmioletni okres koniunktury gospodarczej i wyraźny spadek bezrobocia. Po zakończeniu kariery poltycznej, przez dziesięć lat, przebywał w swym domu w Bel Air cierpiąc na chorobę Alzheimera. Zmarł w wieku 93 lat a przyczyną zgonu było prawdopodobnie zapalenie płuc.


filmweb.pl

freaky

2019-02-05, 21:15
@up. Prezentował bardzo podobne idee do Lady Thatcher, która na stare lata także zmagała się z demencją. Obie postacie były bardzo barwne i odegrały ważną rolę w światowej polityce. Niestety w wyniku kolejnej rewolucji komunistycznej deprecjonuje się ich zasługi.