18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sadole kto powie co to? :D

Mocar18 • 2017-09-14, 15:00
Siema koles wstawił na fb z opisem. Kopałem groby i coś takiego znalazłem kto powie co to :d


gremlin1982

2017-09-15, 19:32
Twój stary i twoja stara :lol:

ZajętyPelikan

2017-09-15, 20:53
Tak czytam, czytam te wasze komentarze. Dochodzę do wniosku, że większość ma coś nie tak z głowami... tu voodu, tam nubuki (czy jakieś inne pie**olety). Ja osobiście nigdy nie widziałem ducha, tak więc ani nie potwierdzam ani nie zaprzeczam, a tych co wypowiadają się w pseudo dokumentalnych filmach mam za idiotów..., bo i dlaczego nie, skoro kiedyś co dwudziesty dom był nawiedzony... czemu teraz tak się nie dzieje, skoro teraz jest większe zachwianie wiary wśród ludzi. Czyżby technologia XXI wieku odstraszała te wszystkie duchy... Jedyne duchy, które ja i zapewne większość z was widziała to te w "duchu, obecności, itd", natomiast natura ludzka ma to do siebie, że jak człowiek czegoś nie rozumie, to albo ma to w poważaniu, albo próbuje dorobić sobie taką historię, która będzie mu pasować. I tak jest też z duchami, komuś gdzieś podłoga skrzypi, choć nikt tamtędy nie przechodzi... DUCHY..., ale to że np. przechodzi w tamtej okolicy rura z wodą, w ogóle nie ma na to wpływu...

Ogólnie można zauważyć, że im głupsi ludzie, tym bardziej przesądni i tym częściej odczuwają "nadprzyrodzone" doznania.

A co do łowców i badaczy tych zjawisk, powiem tak:
Jest popyt to i podaż jest.

pi...........ja

2017-09-15, 20:53
Czy on się właśnie przyznał. że plądrował groby?

Mocar18

2017-09-15, 21:07
pietras_ja napisał/a:

Czy on się właśnie przyznał. że plądrował groby?

kopał groby :p i być może na starym miejscu kopał nowy :)

jemknura

2017-09-15, 22:25
Kto to wszje?

Blezzer

2017-09-15, 22:26
Powiem wam ziomeczki, że to wygląda jak symboliczna trumienka nienarodzonych dzieci (dwie lalki = bliźniacza ciąża?). Wzór na wieku to lilijka, fleur-de-lis (w tym wypadku podwójna) - symbol czystości i niewinności, więc wniosek nasuwa się sam. Słyszałem o podobnych sytuacjach; gdy kobieta poroniła, zarodek nie jest traktowany stricte jako zwłoki więc nie można go np. wydać w szpitalu. Generalnie kobieta taka przy braku odpowiedniego wsparcia dostaje trochę na głowę z rozpaczy i chce jakoś to utracone dziecko, mimo oczywistego braku fizycznej możliwości, godnie 'pogrzebać'. Dlatego taka zrozpaczona kobieta, nie będąca pod opieką psychologa lub psychiatry, robi właśnie takie laleczki, kupuje specjalne pudełeczko i zakopuje na cmentarzu, nierzadko robiąc z tego mini ceremonię (dość żenującą podobno). W każdym razie - wydaje mi się, że jest to symboliczny pochówek niedonoszonej bliźniaczej ciąży. Prawdopodobnie nie ma to żadnej wartości materialnej, ale ktoś to zakopał, miał jakieś powody i powinno się to uszanować. Pudełko wygląda na dość stare. Możliwe, że Niemca pamięta, bo z tego co widziałem to wykopał to ziomek na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie kopiąc nowe miejsca pochówku i możliwe że XY lat temu był na tej kwaterze cmentarz dziecięcy.

Co do innych zabobonów:

1) nie jest to skrzynka Dybuka, bo ta wymaga określonej zawartości i wykonania i nie są to dwie szmacianki
2) voodoo - laleczki ze zdjęcia nie mają cech szczególnych osób, które miałyby symbolizować, więc jest to sprzeczne z zasadami takiego czarostwa
3) generalnie nie jestem jakiś podatny na zabobon ale jeśli wykopało się coś na cmentarzu co chociaż trochę przypomina formę jakiegoś obrządku to lepiej to zakopać w tym samym miejscu albo obok

Myślę, że trochę rozjaśniłem intrygę, bo na FB widziałem niezłe teorie szczecińskich karyn, które rajcują się gównem z netu.

voidinfinity

2017-09-15, 22:38
@up

Jesteś pewny, że w tych zawiniątkach nie ma płodów? Że jest to czysto symboliczne?

lokalnywatażka

2017-09-15, 23:56
Nie chciałbym martwić znalazcy, ale wpier##olił się w nieprzyjemną historię. Nie ma rady na to.Otworzyłeś - twoja wina.
Musisz jakoś przeczekać...

tigerqaz

2017-09-16, 00:43
Pierwsza wersja Gameboy z grą Tekken :D

kondzio63221

2017-09-16, 04:41
Mam nadzieję, że kolejny rozkopany grób będzie Twoim ostatnim.. Groby opie**alać? No bez przesady.

S666N

2017-09-16, 09:22
Chyba jakiś nowy 3DS

Blezzer

2017-09-16, 10:22
@kondzio696969

typ pracuje w komunalce jako koleś od kopania grobów, kopali miejsce pod nowy i znalazł skrzynke

@void

racja, może tak być, nie przewidzisz co się babie we łbie pomiesza. Moja kuzynka po poronieniu przez 2 miesiące ubierała lalkę w dziecięce ubranka, nosiła jak dziecko itp., potem mąż ją wysłał do psychiatry i laska kolejne 4 miesiące przesiedziała w ośrodku terapii.

kondzio63221

2017-09-20, 00:30
Blezzer napisał/a:

@kondzio696969

typ pracuje w komunalce jako koleś od kopania grobów, kopali miejsce pod nowy i znalazł skrzynke


No to chyba że tak, zwracam honor autorowi. :P