18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sadol POMAGA!

~Angel • 2019-02-27, 19:00

EDIT 30.05.2019



EDIT 04.03.2019:
Udało się zebrać pieniądze na leczenie Damiana
Wszystkim wspierającym akcję dziękuję w imieniu Damiana i jego rodziców.





Pozwoliłem sobie na małą prywatę w słusznej sprawie.
Pomagaliśmy wygrać Miss Bikini, pomagaliśmy w konkursie Miss Flamastra - pomóżmy młodemu wygrać życie.


Cytat:




Damian ma 12 lat – za dużo, by nie rozumieć, za mało, by umierać. To już czwarty rok, gdy towarzyszą nam najgorsze trzy słowa – złośliwy guz mózgu. Słowa, których nikt nigdy nie chce usłyszeć. Słowa, po których, od czterech lat nowotwór próbuje mi odebrać syna. W listopadzie 2015 roku, Damian przeszedł ciężką operację częściowego usunięcia guza, jednak w jej efekcie doszło do niedowładu lewej strony ciała oraz problemów ze wzrokiem. Tego dnia żegnałam przed salą zdrowe dziecka, a wróciło okaleczone, bezwładne. Płakałam z rozpaczy i z radosci. Straciliśmy jego sprawność – zyskaliśmy życie! W kolejnym roku Damian przeszedł chemioterapię, a następnie radioterapię. Jednak pomimo tak radykalnego leczenia nie udało się pokonać w całości nowotworu. Nowotwór nie odpuszczał, ale trafił na godnego przeciwnika – my też nigdy nie odpuścimy i tak w 2017 roku Damian przeszedł kolejną operację wycięcia drugiego ogniska, które nie zostało usunięte podczas pierwszej operacji… Głowa to nie książka, by otwierać ją tyle razy. Myśleliśmy, że najgorsze za nami...



Pamiętam Święta po operacji, kiedy zaczęły wychodzić włosy – to tylko włosy, ale w jego oczach widziałam strach. Nigdy nie powinieneś tak cierpieć synku, żadne święta nie powinny tak wyglądać.

Nie umiem ci tego powiedzieć, synku. Bo jak powiedzieć coś takiego dziecku, które się kocha bardziej od siebie? Ja już wiedziałam, co się dzieje. Ty wiedziałeś, że rak wrócił. Że jednak go jeszcze nie pokonaliśmy. Tak, wiem – miało być inaczej. Wszyscy w to wierzyliśmy. Wszyscy mieliśmy nadzieję. Za nami tyle lat walki, kolejnych operacji, tyle lat płaczu, bólu, strachu, ciszy szpitalnych sal… I nadziei. To nie jest czas, by się żegnać. Mieliśmy razem pokonać tę chorobę i zrobimy to synku…

W marcu 2018 r. okazało się jednak, że guz odrósł i Damian musiał przejść kolejną – trzecią w swoim życiu operację. Za każdym razem wierzymy, że to już za nami, że pokonaliśmy to, że pokonaliśmy tę potworną chorobę. Rak nieustannie wraca, nie odpuszcza. Tkwimy w najgorszym możliwym koszmarze. Po operacji rozpoczęliśmy leczenie w Centrum Medycznym w Gdańsku, polegające na stosowaniu wiroterapii w połączeniu z innymi lekami onkologicznymi. Terapia w pierwszej fazie polegała na podawaniu co tydzień leków, w związku z czym Damian co tydzień jeździł na terapię do Gdańska. Czekaliśmy na wyniki. Kolejny raz uwierzyliśmy w cud. Kolejny raz uwierzyliśmy w niemożliwe. I kolejny raz popełniliśmy błąd. Rak wrócił!

Guz odrósł i się powiększa, co powoduje ucisk, częste bóle głowy, zawroty głowy, lewostronne niedowłady ręki, nogi, ust, języka oraz co najgorsze – ataki padaczki. Damian bardzo często czuje się osłabiony, wręcz robi mu się słabo, jakby miał zemdleć. Nie może sam nigdzie wyjść. Tyle już za nami, tyle szpitali, wizyt u lekarzy, zabiegów, godziny rehabilitacji… Tyle zaciśniętych pięści, cichego płakania, by nikt nie słyszał, nieprzespanych nocy, modlitwy, czuwania przy szpitalnym łóżku trzymając za jego drobną dłoń… Wyrwaliśmy chorobie cztery lata życia syna… Ale jeszcze nigdy dotąd jego stan nie był tak ciężki.



W Polsce nie chcą już podejmować się kolejnych operacji. Nie dają nam szans. Odmówił nam przyjęcia również szpital w Wiedniu. Jedyna i ostatnia nadzieja to szpital w Bochum w Niemczech oraz protonoterapia w Essen. Musimy spróbować, bo nigdy bym sobie nie darowała, że odpuściłam. Chciałabym zobaczyć jeszcze, jak siedzisz ze swoim młodszym bratem i układacie razem twoje ulubione klocki lego. Albo jak bawisz się ze swoim ukochanym psem Morro. Chciałabym pójść z tobą w góry, które tak uwielbiasz. I pokazać ci, jaki piękny jest świat. Jeszcze tyle przed tobą, synku. Nie umiem ci powiedzieć, że to koniec. Dlatego nie proszę was, ale błagam… po prostu błagam o pomoc.

Chemioterapia, hipertermia, wlewy witaminowe i inne wspomagające przy chemioterapii, protonoterapia w Essen, zakwaterowanie, dojazdy, a następnie kontynuacja leczenia w Polsce i badania kontrolne… To wszystko będzie kosztować ponad pół miliona zł. – pieniądze, których nie mam. Pieniądze, o które Was błagam. Pieniądze, które mogą uratować życie mojemu synkowi. Proszę Was ogromnie, dajcie nam szansę spróbować jeszcze ten jeden raz… Bym nie musiała mówić mojemu Synkowi, że to już koniec…



Już niewiele brakuje - każdy grosz się liczy.
https://www.siepomaga.pl/zycie-damiana

Link do profilu na FB mamy Damiana - Pani Barbara Ługowska na którym na bieżąco podawane są informacje na temat leczenia Damiana https://www.facebook.com/profile.php?id=100002666500657

Pamiętajcie o 1% swojego podatku.
Jeden procent podatku dla dzieci z chorobą nowotworową przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym – to realna pomoc potrzebującym, która nic nie kosztuje! Wystarczy wpisać nazwę i nr KRS: Fundacja ISKIERKA KRS: 0000 248546

Wiewór

2019-02-28, 13:50
Jeśli naprawdę nie czujesz zażenowania własną osobą za wklejanie teorii spiskowych i pseudonaukowego bełkotu to znaczy, że jesteś upośledzony w stopniu znacznym.

Wiewór

2019-02-28, 13:56
@up youtube jako źródło racjonalnej wiedzy. Kisnę. :amused:
Nie muszę nic obalać bo nie wierzę w pie**olenie internetowych szamanów. Daję wiarę lekarzom naukowcom a nie szarlatanom.
Jak się wk***isz moim pie**oleniem to idź sobie zażyj magiczne zioła z elfiego lasu albo tabletkę na kojenie nerwów z "hipoapteki". Chociaż może zamiast tego opie**ol szklankę wody z cukrem albo zdrowaśkę bo efekt będzie taki sam.

FanatiCS

2019-02-28, 14:02






Tak się właśnie gada z idiotą. Na jednym filmiku masz dr Ferdynanda Barbasiewicza lekarza medycyny i pułkownika wojska polskiego. Na drugim lekarza medycyny Andrzeja Więckowskiegio. Tylko dlatego że film jest na yt jest to pseudonauka? Zrobiłeś z siebie już dostatecznie wielkiego idiotę. Oszczędź sobie wstydu i nie pisz nic więcej w tym temacie.
Typowy przykład zatwardziałego kłamcy który działa w myśl zasady: "kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą' albo jak cię złapią za rękę to mów że to nie twoja ręka.

modyf

2019-02-28, 14:04
Chciałbym tylko zauważyć, że przelewając 1%, pomagasz fundacji, a nie chłopakowi. Fundacja może te pieniądze wydać na swoje potrzeby, kawę, herbatę czy auto prezesa. Jeśli chcecie komukolwiek pomóc, wspierajcie tylko konta imienne - wtedy hajs idzie do faktycznie potrzebujących...

Wiewór

2019-02-28, 14:09
@up dr Mengele też ma status lekarza...
Są lekarze, którzy wierzą w boga i podpisali klauzulę sumienia, że aborcja to zło.
Także tego. To że ktoś jest lekarzem nie oznacza, ze jest autorytetem. Może być wykształconym idiotą.
Znam młodszych profesorów od tych dwóch gości.
Nie zastanawia się fakt dlaczego tak "wybitni" starcy nie są profesorami?
Chociaż to też nie jest dowód na mądrość bo jest jest np. taki profesor Chazan, który obraża swoim istnieniem świat nauki.

modyf napisał/a:

Chciałbym tylko zauważyć, że przelewając 1%, pomagasz fundacji, a nie chłopakowi. Fundacja może te pieniądze wydać na swoje potrzeby, kawę, herbatę czy auto prezesa. Jeśli chcecie komukolwiek pomóc, wspierajcie tylko konta imienne - wtedy hajs idzie do faktycznie potrzebujących...



O k***a następny. Ja pie**olę. :erniepalm:

ag...........th

2019-02-28, 14:10
US National Library of Medicine National Institutes of Health:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5671505/

Cytat:

Methadone has beneficial characteristics as an analgesic against cancer pain, including high bioavailability, multiple receptor affinities, and lack of active metabolites that might induce adverse side effects. However, methadone has an own pharmacological profile that should be considered in the treatment of cancer patients. There is evidence from preclinical studies that methadone could also elicit antitumor activity by downregulating the threshold of apoptosis and to enhance the effects of different chemotherapeutic agents. This confirms the concept of using methadone as a chemosensitizer in the future treatment of cancer. Our article discusses major issues about the role of methadone as a possible “tumor theralgesic,” combining tumor therapeutic and analgesic activities.


Wiewór

2019-02-28, 14:14
@up badania prekliniczne... może w przyszłości będzie możliwy w stosowaniu leczeniu raka.
Nie ma słowa, że leczy raka.

Tak umiem angielski.

FanatiCS

2019-02-28, 14:21
`agoth artkuł artykułem ale w niemczech przyjmuje pani doktor Kilarski która używa metadonu doleczenia wielu typów nowotworów. Oczywiście nie samego metadonu bo chory człowiek jest chory z powodu niedoborów i toksyn więc niemal zawsze trzeba się skupić na uzupełnieniu niedoborów i pozbyciu się toksyn w miarę możliwości doprowadzając organizm do homeostazy.

Modyf, oczywiście.

Abraxus jak już usunąłes mój komentarz z linkami do wypowiedzi lekarzy to jeszcze usuń ten swój który odnosi się do tych linków. Btw mam screen na którym ten komentarz jest. Nie ma żadnych wątpliwości że jesteś płatnym trolem systemu.

TB303

2019-02-28, 14:23

A myślałem, że tu nudą będzie wiać.

Wiewór

2019-02-28, 14:30
FanatiCS napisał/a:

Abraxus jak już usunąłes mój komentarz z linkami do wypowiedzi lekarzy to jeszcze usuń ten swój który odnosi się do tych linków. Btw mam screen na którym ten komentarz jest. Nie ma żadnych wątpliwości że jesteś płatnym trolem systemu.



Tak k***a. Skontaktowałęm się z kolegą z Mossadu co ma kolegę w NSA, włamali się na serwer sadola i wyczyścili twoje linki,
Reptiliańscy kilerzy przebrani za agentów KGB już jadą cię sprzątnać, żeby prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego.
Jebnij się głową o ścianę schizofreniku.

Moderator ci usunął linki bo regulamin zabrania wklejania filmów z YT poprzez link.

ag...........th

2019-02-28, 14:31
Abraxus napisał/a:

@up badania prekliniczne... może w przyszłości będzie możliwy w stosowaniu leczeniu raka.
Nie ma słowa, że leczy raka.
Tak umiem angielski.



Bo jest niżej, dokładnie w konkluzji. Nie jest napisane wprost, bo za pisanie wprost można mieć niewydrukowaną pracę lub utracić tytuł naukowy. W skrócie to są podstawy by twierdzić że powoduje obumieranie komórek rakowych, nie działa na wszystkie tak samo, a w połączeniu z chemią daje lepsze efekty.
Będąc w beznadziejnej sytuacji jak rodzicie dziecka oczywiście że bym próbował. Brzmi bardziej sensownie niż kuracja pestkami moreli.

Cytat:


Different preclinical studies demonstrated that methadone can also act as an enhancer of apoptosis in cancer cells of different origin. This opens a window for its future use as an anticancer therapeutic. The effect of methadone on different cancer cells varies and seems to be dependent on the OR expression, apoptosis regulation, and the response to different chemotherapeutic agents used. Since standard tumor therapies, like radiation or chemotherapy, are mainly based on the induction of apoptosis, a rationale exists to combine them with methadone for an enhanced antitumor activity with simultaneous cancer pain relief. This would make methadone to a “tumor theralgesic,” a term created by us to describe a substance, which possesses tumor therapeutic as well as analgesic activities.


FanatiCS

2019-02-28, 14:33
Btw pestki moreli zostały wycofane na polskim rynku jakoś chyba we wrześniu 2018 :D Widocznie były bardzo szkodliwe ale dopiero teraz to się wydało ;)

Wiewór

2019-02-28, 14:42
Pył wróżek dalej leczy hemoroidy czy już nie? Czy lepszy magiczny wywar z kopytka jednorożca? :lol:

FanatiCS

2019-02-28, 14:45
pie**ol się Abraxus idę na obdukcję bo rozwaliłem sobie głowę o ścianę za twoją radą. To podpada pod mowę nienawiści i nie pamiętam co tam jeszcze prawnik powiedział. Dowody już zabezpieczone. Będziesz malował ścianę.

ag...........th

2019-02-28, 14:49
Tutaj jeszcze brytyjski tabloid coś wspomniał 11 lat temu o metadonie
https://www.telegraph.co.uk/news/2480049/Methadone-could-be-used-to-kill-leukaemia-cells.html

A tutaj praca o podawaniu methadone dzieciom z rakiem z zeszłego roku.
https://www.appm.org.uk/_webedit/uploaded-files/All%20Files/Rapid%20fire%20journal%20club/Methadone%20For%20Pain%20ManagementIn%20Ch%20Habashy%20et%20al%202018%20pdf.pdf

wspomina nawet o działaniu w przypadku białaczki
Cytat:

induce apoptosis in myeloid and T-lymphoblastic leukemia cells