18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Sadistic - przyczyny upadku

ko...........ot • 2020-03-10, 16:43
Witajcie Sadole, albo to co z was zostało.

Byłem aktywnym użytkownikiem tej strony w latach 2008-2014. Często myślę o tym jak do tego doszło, że najpopularniejsza strona rozrywkowa z polskim internecie tak nagle opustoszała i wydaje mi się, że wiem. Nawet nie wydaje mi się, a jestem pewien. Na chwilę obecną w poczekalni jest 6 materiałów, z czego wszystko to filmiki, a 2 z nich wrzucone przez moderatorów. Pod każdym po 3-4 komentarze. Dawniej stron w poczekalni było tyle, że nie dało się tego przejrzeć, a pod każdym tematem było po kilkadziesiąt komentarzy, nierzadko powyżej setki. Co się stało? Oto przyczyny upadku sadistica.

1. Moderator wie lepiej co się ludziom podoba

Wrzuciłem temat do poczekalni. W ciągu minuty dostał 20 piw i trafił na główną. W ciągu kilkuanastu minut dostał ponad 300 piw i dwie strony komentarzy. Przychodzi moderator - cyk, do sucharów. Dlaczego? Bo mu się nie podoba. W ciągu kilkunastu minut spodobał się ponad trzystu użytkownikom, ale nie spodobał się jemu. I tak cały czas. Pytam dlaczego tak robią, a on mi na to, że muszą pilnować, by pewien poziom był zachowany. No to teraz macie poziom - jedna strona poczekalni i 6 materiałów, z czego wszystkie to jakieś denne filmiki. Brawo wy.

2. Tematy zbiorcze

Fajnie, że na sadisticu jest forum, ale moderatorzy nie wzięli pod uwagę jednej rzeczy. Ludzie przeglądając internet chcą po prostu oglądać różne losowe rzeczy. To nie jest tak, że ktoś mówi sobie: "O, dzisiaj mam ochotę na dowc**y o żydach" i wychodzi na sadistic, forum, szuka zbiorczego o żydach i czyta. Nie, to tak nie działa. To nie biblioteka, że wszystko ma być skatalogowane, a użytkownik przychodzi po jedną, konkretna rzecz. Strony, które zdetronizowały, a następnie zdefenestrowały (czyli wyrzuciły przez okno na kupę gnoju) sadistica, strony niegdyś przez nas wyśmiewane jak kwejk czy jebzdzidy, wiedzą o tym. Masz tam poczekalnię, z góry na dół zawaloną memami, filmikami, kawałami, itd. przeglądasz, oceniasz i komentujesz. Kto miał rację - sadistic czy tamci? Wystarczy spojrzeć na ilość i aktywność użytkowników tutaj oraz tam.

2a. Materiały własne

Chyba największym strzałem w kolano było zrobienie zbiorczego tematu na materiały własne. Ktoś przeżył coś ciekawego albo śmiesznego, coś "sadolowego", chce się tym podzielić i nas rozbawić, wrzuca i... jebut, do zbiorczego. Poświęciłeś czas i energię na przedstawienie sadisticowej społeczeności czegoś co cię interesuje, z nadzieją zainteresowania tym innych i otrzymania opinii? To fajnie, ale ch*j ci w dupę, bo i tak poleci do zbiorczego i nikt tego nie zobaczy. Doprawdy nie wiem kto to wymyślił i czym się kierował, ale to był jeden z gwoździ do trumny tej strony.

3. Podwójne standardy, wybiórcze stosowanie zasad, równi i równiejsi.


Ktoś mnie wyzywa, ja odpowiadam mu tym samym, przychodzi moderator, obaj dostajemy W5. Dobrze, ale później przychodzi moderator-kolega i zdejmuje tamtemu W5, bo jest jego kolegą. Efekt - ja kibluję miesiąc, on jest wolny. Bo jest kolegą moderatora. Tyczy się to zwłaszcza kółka wzajemnej adoracji z shoutboxa, z którego zostali potem zrekrutowani najgorsi moderatorzy w historii tej strony, których z nicków litościwie nie wymienię, a którzy potrafili rozdawać ludziom warny za odmienne poglądy.

4. Moderator ma zawsze rację

Znany, wyświechtany slogan rodem z forów i grup dyskusyjnych z początków internetu. Pamiętam jak po n-tym sporze z moderatorem i zwróceniu mu uwagi na to, że łamie zasady forum, stosuje podwójne standardy i wybiórczą sprawiedliwość, odpowiedział mi, że on jest moderatorem, on tu rządzi, on zawsze ma rację i jak jeszcze raz spróbuję z nim dyskutować to dostanę W5.
No to teraz sobie rządź i miej rację. Rządź sobie stroną, z której przez twoje zachowanie odeszło 99% użytkowników.

Reasumując, to moderatorzy doprowadzili do śmierci tej strony, zabijając w użytkownikach chęć wrzucania czegokolwiek i tworząc społeczność równych i równiejszych, którym ktoś z góry mówi, co jest fajne, a co nie. Zupełnie jak w jakimś komunistycznym pie**olniku. Kto by chciał być częścią takiej społeczności? No właśnie...

Na koniec dodam, że spędziłem na tej stronie mnóstwo czasu i dała mi wiele radości, dlatego tym bardziej boli mnie to, co się stało. Widzę, że ci najgorsi moderatorzy i ich giermkowie, którzy w dużej mierze doprowadzili do upadku tej strony, odeszli. Zostali ci normalni. Ciekawe dlaczego. Z moderatorów zawsze najbardziej szanowałem Angela i korzystając z okazji chciałbym go pozdrowić.

No, to tyle, bo to i tak nic nie zmieni.

AbelardG

2020-04-07, 22:29
Uważam, że jest tu za dużo policji i innych poj***nych żydo lewaków donoszących na bliźnich. Wielu uczciwych ludzi po prostu odpuściła.

sa...........os

2020-04-08, 14:49
Główną przyczyną "upadku" jest popularność tego portalu. Popularność konsekwencją której stało się to, że 90% użytkowników to zakompleksione szczeniaki, wszelkiej maści bezmózgi co jedyne co w życiu czytają to nagłówki z wp, ale uważają się za ekspertów w każdej dziedzinie i cała rzesza podobnej maści baranów. Młotków uważających że pisanie na tym portalu z automatu czyni ich jakąś ekstremą, elitą i twardzielami, bo tu się trupy wrzuca i brak jest politycznej poprawności. Lata temu było tu sporo wartościowych, aktywnych osób, większość z nich dała sobie spokój. Po co pisać z ludźmi dla których "twoja stara lewaku" to argument wygrywający każdą dyskusję. Po ch*j zakładać ciekawe tematy, skoro nie ma tak na prawdę dla kogo. Po kiego grzyba utożsamiać się ze grupą ludzi prezentującą sobą poziom rynsztoku.
To nie zmora Sadistica jedynie, a każdej subkultury czy hermetycznej społeczności. Szczyt popularności zawsze jest początkiem upadku.
Co by nie mówić, sentyment jednak mam, skoro wciąż tu czasem coś skrobnę, choć zdecydowanie mniej aktywnie niż jakieś 6-7 lat temu.

Ca...........on

2020-05-03, 17:14
Dawno, dawno temu sprowadził mnie tu pewien gościu, którego w innym miejscu znałem pod pseudonimem Sav. Nie wiem, jaki nick miał tutaj. Racja, że tę stronę rozwaliły ludzkie kompleksy i koteryjność czy hermetyczność, ale to nie jest tak, że jest to właściwość każdej subkultury. Tak dzieje się tylko wtedy, kiedy pozwoli się zakompleksionym frajerom utworzyć klubik, który zaczyna o wszystkim decydować i eliminuje wszystkich lepszych od siebie, żeby coś udowodnić.

I nie... Posiadanie dobrej aparycji, ładnej żony czy dorobienie się nie jest wymiernikiem wartości człowieka.

Podobnie jak zapędy dyktatorskie nie czynią z człowieka dobrego moderatora. Jak sama nazwa wskazuje, moderacja powinna być siłą moderującą, czyli równoważącą. Brak zrównoważenia w postępowaniu niektórych moderatorów, w tym uraźliwego jak czyrak na dupie sundajskiego, którego uważam za czerniaka tego portalu, doprowadził do tego, że ludzie przestali wrzucać to, co IM się podoba, a krótkowzroczne mainstreamowe preferencje przysłoniły prawdziwą wartość tego, co tu było kiedyś publikowane.

TL;DR - Jak się nie ma gustu, to nie wypada tego narzucać innym.

sa...........os

2020-05-06, 13:46
Mnie natomiast śmieszy to pieprzenie "moderatorzy to", "moderatorzy tamto". Gdyby nikt nie trzymał pieczy nad tym portalem, zrobiłaby się już z tego totalna gimbusiarnia... Chociaż i tak jest tragicznie.

Ca...........on

2020-05-07, 02:58
No to czas się pożegnać z sadolem. Zajrzę za jakiś czas, czy coś się zmieniło, czy nadal jest zabójcze stężenie stulejanu anonu.

Al_Hasziszijjun

2020-05-31, 20:57
kokot napisał/a:

1. Moderator wie lepiej co się ludziom podoba



Nic dodać, nic ująć. Miałem tu konto bardzo długo, potem skasowałem, ostatnio założyłem nowe (to) konto i zacząłem wrzucać. Cokolwiek bym nie wrzucił, nie minęło nawet 30 sekund i już do sucharów. Któryś z "moderatorów" pewnie siedzi tu 24/7 i tylko czeka aż ktoś wrzuci, żeby móc pokazać swoją wyższość susząc to. Jak ta strona ma funkcjonować normalnie, skoro moderatorzy nie dają użytkownikom szansy na zapoznanie się z 90% wrzucanych materiałów? Ta strona zaczęła się sypać już po tym jak odszedł wiecie kto, ten co jego nicka nie wolno pisać, bo za to banują, (chyba ich tylna część ciała piecze, że szeregowy użytkownik zrobił dla tej strony więcej niż wszyscy moderatorzy razem wzięci i jest wspominany do teraz) ale to co się teraz dzieje to jest szczyt wszystkiego. Mówię to z żalem, ale sadistic to ściek.

~PowerBoBass

2020-06-01, 00:41
Al_Hasziszijjun napisał/a:

Nic dodać, nic ująć. Miałem tu konto bardzo długo, potem skasowałem, ostatnio założyłem nowe (to) konto i zacząłem wrzucać. Cokolwiek bym nie wrzucił, nie minęło nawet 30 sekund i już do sucharów. Któryś z "moderatorów" pewnie siedzi tu 24/7 i tylko czeka aż ktoś wrzuci, żeby móc pokazać swoją wyższość susząc to. Jak ta strona ma funkcjonować normalnie, skoro moderatorzy nie dają użytkownikom szansy na zapoznanie się z 90% wrzucanych materiałów? Ta strona zaczęła się sypać już po tym jak odszedł wiecie kto, ten co jego nicka nie wolno pisać, bo za to banują, (chyba ich tylna część ciała piecze, że szeregowy użytkownik zrobił dla tej strony więcej niż wszyscy moderatorzy razem wzięci i jest wspominany do teraz) ale to co się teraz dzieje to jest szczyt wszystkiego. Mówię to z żalem, ale sadistic to ściek.



Szczerze? Te Twoje wstawki co wylądowały w sucharach - to tak słusznie raczej. Nawet opisu Ci się nie chciało jakiegoś napisać, bo do takich nijakich obrazków to i co można napisać, jak nic sobą nie reprezentują? Postaraj się bardziej, niż wrzucać wszystko, co zobaczysz i nie wiem, uśmiechniesz się? Okaż większe ambicje, a potem dopiero oczekuj ich od moderatorów. Śmieszy Cię obowiązek opisywania wrzutek? Nie wrzucaj, nie opisuj. W zasadzie tylko śmiecisz. No offence, to tylko moje zdanie. Może Cię nie interesować ale nie jestem moderatorem i nie mam żadnego interesu by Cię oczerniać, po prostu wygląda to jak wygląda u Ciebie. Peace

Al_Hasziszijjun

2020-06-01, 11:42
PowerBoBass, o, pamiętam cię z dawnego sadistica ;)

A powiedz, czy to co wrzucałem różni się jakoś od tego, co wrzucają inni i co trafia na główną? Dodawane jest 4-6 materiałów dziennie, więc łatwo sprawdzić. Co jest wrzucane? Śmieszne filmiki z youtube, filmiki jak ktoś rozjebuje się autem albo się przewraca, memy zwykłe i memy polityczne. Dokładnie to samo, co ja wrzucałem. Oznacza to, że śmieci 100% aktywnych użytkowników tej strony (czyli jakieś 4 osoby).

Mógłbym wrzucić coś ambitniejszego. Mógłbym napisać coś własnego, tak jak na innych stronach czasami robię, ale po co? Poświęcić czas i energię, by moderator mi to zaraz wywalił do zbiorczego albo sucharów, gdzie nikt tego nie zobaczy? To głównie dlatego ludzie stąd poodchodzili. Wolę coś wrzucić np. na dzidę, gdzie będzie to czytane i komentowane, gdzie będą dyskusje, gdzie będzie tak jak było na sadisticu w 2012 roku. Zobacz sobie co wtedy było wrzucane i ile było komentarzy.

~Angel

2020-06-01, 12:29
Al_Hasziszijjun napisał/a:

A powiedz, czy to co wrzucałem różni się jakoś od tego, co wrzucają inni i co trafia na główną? Dodawane jest 4-6 materiałów dziennie, więc łatwo sprawdzić.



W ciągu ostatnich 24 godzin zalogowało się 21792 użytkowników, a 151 założyło konto w serwisie.
Napisano 691 postów,[b] utworzono 50 tematów, [/b]oraz postawiono 12000 piw.

Al_Hasziszijjun

2020-06-01, 17:09
Angel, posty i tematy to chyba z całego forum, nie? Bo ja miałem na myśli poczekalnię, czyli miejsce, gdzie skupiało się całe życie tej strony. Ciekawe jakby ta statystyka wyglądała w porównaniu do tego samego dnia, ale 2012 albo 2010 roku.

Ty jesteś i zawsze byłeś najnormalniejszy z moderatorów i jedyny, z którym dało się porozmawiać jak z człowiekiem. Powiedz mi, co tu się porobiło? Jak dopuściliście do takiej sytuacji? I co się stało z takimi moderatorami jak Duch, Popiół i Drwalu?

ch...........li

2020-11-15, 15:43
Al_Hasziszijjun napisał/a:

, posty i tematy to chyba z całego forum, nie? Bo ja miałem na myśli poczekalnię, czyli miejsce, gdzie skupiało się całe życie tej strony. Ciekawe jakby ta statystyka wyglądała w porównaniu do tego samego dnia, ale 2012 albo 2010 roku.
Ty jesteś i zawsze byłeś najnormalniejszy z moderatorów i jedyny, z którym dało się porozmawiać jak z człowiekiem. Powiedz mi, co tu się porobiło? Jak dopuściliście do takiej sytuacji? I co się stało z takimi moderatorami jak Duch, Popiół i Drwalu?



Duch to zjeb i ch*j mu w dupe. Kawał bałwana, któremu odbiło... i niech mu ziema głazem będzie. Amen

sa...........os

2020-11-16, 20:40
Nie chcę się już tutaj za bardzo szpulać i angażować w sprawy "ynternetów", ale skoro jest już taki temat, to poruszę jedną kwestię...

Rzuciła mi się w oczy już jakiś czas temu sroga wybiórczość w napie**alaniu warnów. Przeglądam sobie forum i widzę np. coś takiego:
https://www.sadistic.pl/armenia-probuje-schowac-system-rakietowy-miedzy-cywilami-vt528516.htm#5839521

Kolo wrzucił ciekawy materiał. Przylazły jakieś randomowe gówniarze z zerowym wkładem w forum, obrażają jego i jego rodzinę. I nic. Gość się wk***ił, puścił parę słów - komentarz wyj***ny, a typ dostaje warna. Komentarze prowokatorów zostają i jest ciche przyzwolenie na ten śmietnik.
Ktoś może mi wyjaśnić, jaką logiką kierują się moderatorzy w takich sytuacjach?
Nie chcę tu robić za jakiegoś adwokata, bo nie znam chłopa - złamał regulamin, ok - dostał ostrzeżenie. Ale moim zdaniem, jak już chcecie robić porządek - to wypie**alajcie przede wszystkim prowokatorów. Nie jest to pierwszy raz jak widzę takie gówno.
Jestem w stanie zrozumieć że modzi nie wyłapią każdego przejawu wieśniactwa, ale czemu dobrowolnie zostawiacie wypowiedzi jakichś przypadkowych gnojków, a zamiast tego karacie ludzi, którzy zostali zaatakowani i puściły im nerwy?

CrazyEdek

2020-11-16, 21:21
Dostał słusznie, na dodatek dać się sprowokować, i do tego przez randoma... Po drugie możliwe, że nazbierało mu się. Moderator nie daje warna z miejsca, zdarza się ale to zależy od moda. i od sytuacji... a regulamin mówi o nienawiści o obrażaniu użytkowników, i w końcu kto, tu kogo obraża widać czarne na białym, a raczej białe na czarnym....

Ja...........ro

2020-11-17, 00:24
Przyczyny upadku sadola?
BRAK PREMIUM
Zmontujcie jakieś premium ficzery, żeby wam gównarzeria płaciła szmalec. Moderacja znajdzie wieczej czasu, Cent zatrudni drugiego chomika, może polepszy sie content, wzmoży ruch na SB
Często userom wystarczy dać marchewkę (nawet płatną) a sami rozbujają starą łajbę

Dejcie mi to w łapy to sie podziele 50/50 z profitu między mna a centem a reszta łaskawie dla moderacji :amused: