18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Rzut granatem - gimby nie znajom

TFU.Bolek • 2018-08-12, 08:56
Ponieważ gimby nie znajom a cała masa ma kategorię zdrowia D stare dziadki chodzą na ćwiczenia wojskowe ... Widać kasa w WP jest większa bo dużo różnych rozrywek gwarantują, np. rzut granatem. W tym przypadku był to granat RG-42.

Osobiście uważam że wojsko zwyczajnie czyści magazyny, Podobno te granaty nie są już produkowane. Jakby nie było poniżej trzy filmiki z dwóch rzutów kolegów z plutonu.


Wersja długa. W schronie trzeba chwilkę poczekać aż następny dobiegnie do stanowiska, uzbroi granat i go rzuci nie zabijając przy okazji siebie i kierownika rzutni. Na filmiku słychać wpierw pojedynczy gwizdek (kitrać się), zapalnik (znaczy łyżko odleciała) a potem widać upadający granat i wybuch.

Materiał własny, więc nie kopiować i inne takie pod karą chłosty.



Tu na szybko pyk/bum



Tu tak pośrednio



Wybuch na telewizorze nie robi wrażenia takiego jak na żywo, choć i live nie jest też tak spektakularny jak w holiłud. Natomiast ilość odłamków jest nieprawdopodobna. Można je znaleźć na terenie całej rzutni.

PS.
Nagrywane ze schronu przez peryskop.

Halman

2018-08-12, 09:02
gimby niczego nie znają więc nie zaimponowałeś nikomu... :amused:

AnalnyPenetrator

2018-08-12, 10:30
W dziewiętnastej sekundzie na pierwszym filmiku słychać " allah akbar " :D

~Velture

2018-08-12, 11:05
TFU.Bolek napisał/a:

Ponieważ gimby nie znajom a cała masa ma kategorię zdrowia D


Nie obrażaj ludzi... :kawa:


jbone

2018-08-12, 11:56
k***a mam A ale w wojsku nie byłem- poszedłbym chętnie na szkolenie na miesiąc jakby k***a były konkrety: montaż demontaż aktualnego karabinka WP+broń krótka,rzut granatem,celowanie przez przyrządy,codzienne strzelanie by oswoić się z karabinkiem.walka i eliminacja bagnetem, pierwsza pomoc,podstawy sztuk walki w zwarciu.

tak można by z prawie każdego zrobić kogoś kto w razie wojny zgłosi się do jednostki pobierze karabin i będzie wiedział co z nim zrobić.




a nie k***a czyszczenie cegłą podłogi obieranie 100 ton ziemniaków i inne zabawy pijanych "starych" .raz w roku karabin i 5 naboi,kartka z napisem 30 naboi.to ma być polskie wojsko?to jest p*zdA a nie wojsko.

Siberian_Meat_Grinder

2018-08-12, 12:33
@up:

teraz jest nie inaczej :) siedzą szweje od poniedziałku do piątku w jednostce, w znacznej większości weekendy wolne, święta wolne, zarobki najlepsze wśród osób noszących mundur. I jakież to oburzenie i jak zwolnienia się sypią, gdy dwa razy w roku trzeba wywieść dupska na dwutygodniowy poligon :) uczyć się nie chcą, języków obcych znają, podnosić kwalifikacje też nie ... ale już podśmiech*jki z "weekendowych" żołnierzy WOTu - jak najbardziej. Szkoda tylko, że nie widzą jak ci "weekendowi" w większości traktują tą przygodę (bo tak to można nazwać): większość to zapaleńcy, praktycznie każdy ma pozwolenie na broń (czy to de celów kolekcjonerskich, czy sportowych, licencję strzelca sportowego a nawet instruktorskie i prowadzącego strzelanie), wielu jest myśliwych, prepersów i konkretnych zajawkowiczów płacących i rozwijających swoje hobby za własne pieniądze. Śmiem stwierdzić, że tacy ludzie w razie "W" spełnią lepiej swoją rolę, niż zasiedziały i gnuśniejący w jednostkach "zmech" ...

Ruttenskog

2018-08-12, 12:55
@up.

Bądź zbyt głupi żeby wykpić się od wojska. Zmieniaj kierunki na studiach kilka razy, żeby tylko przechowali Twoją przerażoną dupę do 28 roku życia. Skończ w końcu na jakiejś socjologii albo innym przyszłościowym kierunku. Mów wszystkim jakimi są nieudacznikami. Płacz po kryjomu że skończyłeś na wykwalifikowanym stanowisku wymagającym wiedzy, umiejętności czyli kierownik zmiany w macku i nawet niepiśmienny Janusz ma lepsze życie od Ciebie ^^




Siberian_Meat_Grinder

2018-08-12, 13:16
@Rebeliant_ZPF

wiesz, to zależy od regionu - jest pełno jednostek w północno-zachodniej Polsce (Warmia i Mazury), gdzie zarobki podoficera (sierżanta) rzędu prawie 4 tyś pln/mieś w kontraście z miejscowym bezrobociem, to konkretny pieniądz. A i powiedzmy sobie szczerze - szwej siedzący w jednostce jakoś specjalnie się nie nadwyręża pracą. I tu zgodzę się oczywiście z przedstawionymi przez Ciebie kryteriami, co do oceny sprawności fizycznej żołnierza i jego przygotowaniem umysłowym do współczesnego pola walki: nie zdasz WF na pięć - tniemy uposażenie. Nie znasz języka obcego - ciach po kieszeni. Co do takich samych wymagań kandydatów na żołnierza płci męskiej i żeńskiej - oczywiście. Zadania i pieniądze takie same, więc kryteria również powinny. To tyczy się nie tylko MONu, ale i całego MSWiA. Chociaż w dobie obecnego braku wartościowego (a nawet jakiegokolwiek) kandydata do służby w (na przykład) Policji, powinniśmy się zacząć przyzwyczajać do widoku 20 letniej dziewczynki ważącej 40kg, ubranej w PZa z tarczą i zabezpieczającej mecz :)

Voxal

2018-08-12, 14:05
@Rebeliant_ZPF

"Jedno jest pewne - jak ktoś był w zasadniczej, to specjalnie bystry nie jest i w cywilu w większości przypadków nie piastuje wykwalifikowanego stanowiska, bo takie wymaga wiedzy i umiejętności, która gdy obecna, pozwala do wojska nie iść. "

Byłem w zasadniczej służbie wojskowej, na ochotnika zaraz po maturze. Jestem tak mało bystry że po wyjściu skończyłem dwa kierunki studiów technicznych (biotechnologia oraz inżynieria materiałowa) a teraz pracuje na kierowniczym stanowisku w spółce przetwórstwa hutniczego.
Mógłbym poczuć się urażony jak sam sk***esyn Twoim stwierdzeniem ale nie widzę sensu.

Siberian_Meat_Grinder

2018-08-12, 14:43
@up:

zakładając, że byłeś ostatnim obowiązkowym poborem, to w ciągu 7 lat skończyłeś dwa kierunki studiów, a później zdobyłeś dodatkowo doświadczenie pozwalające Ci na piastowanie kierowniczego stanowiska w spółce :)

Stary, nikt nie twierdzi, że w Zetce były same jełopy - ale uczciwie powiem, że gdy ja miałem nieprzyjemność ją odbywać (początek XXI wieku), jełopów było 99%, łącznie z kadrą.

woytasw

2018-08-12, 16:08
Dlaczego tylko 10 tysiaków? Proponuję 25 ba a nawet 30 !
Tylko ty go będziesz utrzymywał - ja nie.

kr...........un

2018-08-12, 16:45
Masturbowałeś się podczas nagrywania ?

Ruttenskog

2018-08-12, 16:49
@Rebeliant_ZDF Najpierw arogancko stwierdzasz że do wojska trafiali sami idioci i nieudacznicy życiowi którzy nic w życiu nie osiągną. Po czym przyznajesz się że po studiach, przez pół swojego życia miałeś gównianą pracę, za gówniane pieniądze, na gownianym szeregowym stanowisku? Stary, mając takie ch*jowe życie zwykła ludzka przyzwoitość nie pozwoliłaby mi na takie osądy. Niczym nie różnisz sie od tych wyśmiewanych przez Ciebie "Januszy biznesu". Ba, jesteś idealnym przykładem takiego kmiota. No ale jak mówi stare przysłowie "frak dobrze leży dopiero w trzecim pokoleniu".

Wiewór

2018-08-12, 16:57
TFU.Bolek napisał/a:

Materiał własny, więc nie kopiować i inne takie pod karą chłosty.


A do tej kary chłosty mogę założyć gimpa? :-D

TFU.Bolek

2018-08-12, 17:11
kratalun napisał/a:

Masturbowałeś się podczas nagrywania ?



Całe szczęście miałem zdjęcie twojej mamy. Poszło na biało że hej! :homer:

@up. To ma być kara :plzdie: