topic

Rzut granatem - gimby nie znajom

52
piwo
TFU.Bolek  @ 2018-08-12, 08:56
Ponieważ gimby nie znajom a cała masa ma kategorię zdrowia D stare dziadki chodzą na ćwiczenia wojskowe ... Widać kasa w WP jest większa bo dużo różnych rozrywek gwarantują, np. rzut granatem. W tym przypadku był to granat RG-42.

Osobiście uważam że wojsko zwyczajnie czyści magazyny, Podobno te granaty nie są już produkowane. Jakby nie było poniżej trzy filmiki z dwóch rzutów kolegów z plutonu.

Wersja długa. W schronie trzeba chwilkę poczekać aż następny dobiegnie do stanowiska, uzbroi granat i go rzuci nie zabijając przy okazji siebie i kierownika rzutni. Na filmiku słychać wpierw pojedynczy gwizdek (kitrać się), zapalnik (znaczy łyżko odleciała) a potem widać upadający granat i wybuch.

Materiał własny, więc nie kopiować i inne takie pod karą chłosty.

Tu na szybko pyk/bum

Tu tak pośrednio

Wybuch na telewizorze nie robi wrażenia takiego jak na żywo, choć i live nie jest też tak spektakularny jak w holiłud. Natomiast ilość odłamków jest nieprawdopodobna. Można je znaleźć na terenie całej rzutni.

PS.
Nagrywane ze schronu przez peryskop.

HAL9000/2 

6
2018-08-12, 09:02 [link]
gimby niczego nie znają więc nie zaimponowałeś nikomu... :amused:

AnalnyPenetrator 

2018-08-12, 10:30 [link]
W dziewiętnastej sekundzie na pierwszym filmiku słychać " allah akbar " :D

~Velture 

1
2018-08-12, 11:05 [link]
TFU.Bolek napisał/a:
Ponieważ gimby nie znajom a cała masa ma kategorię zdrowia D

Nie obrażaj ludzi... :kawa:

jbone 

29
2018-08-12, 11:56 [link]
k***a mam A ale w wojsku nie byłem- poszedłbym chętnie na szkolenie na miesiąc jakby k***a były konkrety: montaż demontaż aktualnego karabinka WP+broń krótka,rzut granatem,celowanie przez przyrządy,codzienne strzelanie by oswoić się z karabinkiem.walka i eliminacja bagnetem, pierwsza pomoc,podstawy sztuk walki w zwarciu.

tak można by z prawie każdego zrobić kogoś kto w razie wojny zgłosi się do jednostki pobierze karabin i będzie wiedział co z nim zrobić.

a nie k***a czyszczenie cegłą podłogi obieranie 100 ton ziemniaków i inne zabawy pijanych "starych" .raz w roku karabin i 5 naboi,kartka z napisem 30 naboi.to ma być polskie wojsko?to jest p*zdA a nie wojsko.

Rebeliant_ZPF 

2018-08-12, 12:09 [link]
@up: Do czasu likwidacji obowiązku obrony kraju do woja szli tylko "zdolni". Kto potrafił, ten kończył studia, kto nie, ten studiował odpowiednio długo.

Jedno jest pewne - jak ktoś był w zasadniczej, to specjalnie bystry nie jest i w cywilu w większości przypadków nie piastuje wykwalifikowanego stanowiska, bo takie wymaga wiedzy i umiejętności, która gdy obecna, pozwala do wojska nie iść.

Zatem po wojsku w większości ludzie pracują jako:
- kierowca
- kucharz
- pracownik budowlany
- taksówkarz
- ochroniarz
- pracownik produkcyjny
- pracownik magazynowy
- bezrobotny
- r*chany w dupę przez szefa, co go zatrudnia na czarno
- czasami stanowisko kierownicze najniższego stopnia

Po wojsku aby coś mieć ci ambitniejsi po prostu zakładają własne firmy, ale dobrze wiemy jakie to firmy i kto w nich "chce" pracować. Nikt ambitny i mądry u Janusza robić na czarno długo nie będzie, byle skończyć studia i sp***alać do normalnej pracy.

Siberian_Meat_Grinder 

6
2018-08-12, 12:33 [link]
@up:

teraz jest nie inaczej :) siedzą szweje od poniedziałku do piątku w jednostce, w znacznej większości weekendy wolne, święta wolne, zarobki najlepsze wśród osób noszących mundur. I jakież to oburzenie i jak zwolnienia się sypią, gdy dwa razy w roku trzeba wywieść dupska na dwutygodniowy poligon :) uczyć się nie chcą, języków obcych znają, podnosić kwalifikacje też nie ... ale już podśmiech*jki z "weekendowych" żołnierzy WOTu - jak najbardziej. Szkoda tylko, że nie widzą jak ci "weekendowi" w większości traktują tą przygodę (bo tak to można nazwać): większość to zapaleńcy, praktycznie każdy ma pozwolenie na broń (czy to de celów kolekcjonerskich, czy sportowych, licencję strzelca sportowego a nawet instruktorskie i prowadzącego strzelanie), wielu jest myśliwych, prepersów i konkretnych zajawkowiczów płacących i rozwijających swoje hobby za własne pieniądze. Śmiem stwierdzić, że tacy ludzie w razie "W" spełnią lepiej swoją rolę, niż zasiedziały i gnuśniejący w jednostkach "zmech" ...

Rebeliant_ZPF 

4
2018-08-12, 12:46 [link]
@up: Tutaj to akurat jest tak samo jak było.

Wojsko idzie do domu w piątki o 13:30 (odrabia 4h od pn.-czw.).
Zwolnienia na poligon to norma od dekad.

Ale zarobki mają nędzne. Byle kto na magazynie ma więcej. Gdyby nie dodatek mieszkaniowy, to nikt by w wojsku nie chciał zostać jako podoficer.

Podoficerowie powinni zarabiać solidnie, tak mniej więcej 3/2 średniej krajowej na start z zerowym stażem, aby było z kogo wybierać. Jednakże w zamian wylatujesz z woja jak nie masz z WF co najmniej oceny bardzo dobrej. Taki system by spowodował, że w krótkim czasie byliby tam najlepsi z najlepszych i na dodatek nie pili by tyle i trzymali formę przez 15-25 lat służby.

Z oficerami podobnie, ale aby nie uszczuplić stanu przedwcześnie, trzeba by było dać im 75% uposażenia za ocenę dobrą, i 50% za dostateczną. Trzeba zastąpić kadry wysportowanymi i atletycznymi żołnierzami, a to potrwa 5-10 lat.

Oczywiście podnosiłbym stan liczebności armii jak i procentowego udziału podoficerów aby liczyła ona 200 tys. podoficerów i ~25 tys. oficerów. Chętni by byli, a szkoły oficerskie pękałyby w szwach.

edit: I oczywiście pełne zrównanie wymagań fizycznych wobec kobiet. Niech wypie**alają na zbity pysk albo niech mają taką siłę i kondycję jak faceci.

Ruttenskog 

2
2018-08-12, 12:55 [link]
@up.

Bądź zbyt głupi żeby wykpić się od wojska. Zmieniaj kierunki na studiach kilka razy, żeby tylko przechowali Twoją przerażoną dupę do 28 roku życia. Skończ w końcu na jakiejś socjologii albo innym przyszłościowym kierunku. Mów wszystkim jakimi są nieudacznikami. Płacz po kryjomu że skończyłeś na wykwalifikowanym stanowisku wymagającym wiedzy, umiejętności czyli kierownik zmiany w macku i nawet niepiśmienny Janusz ma lepsze życie od Ciebie ^^

Siberian_Meat_Grinder 

2018-08-12, 13:16 [link]
@Rebeliant_ZPF

wiesz, to zależy od regionu - jest pełno jednostek w północno-zachodniej Polsce (Warmia i Mazury), gdzie zarobki podoficera (sierżanta) rzędu prawie 4 tyś pln/mieś w kontraście z miejscowym bezrobociem, to konkretny pieniądz. A i powiedzmy sobie szczerze - szwej siedzący w jednostce jakoś specjalnie się nie nadwyręża pracą. I tu zgodzę się oczywiście z przedstawionymi przez Ciebie kryteriami, co do oceny sprawności fizycznej żołnierza i jego przygotowaniem umysłowym do współczesnego pola walki: nie zdasz WF na pięć - tniemy uposażenie. Nie znasz języka obcego - ciach po kieszeni. Co do takich samych wymagań kandydatów na żołnierza płci męskiej i żeńskiej - oczywiście. Zadania i pieniądze takie same, więc kryteria również powinny. To tyczy się nie tylko MONu, ale i całego MSWiA. Chociaż w dobie obecnego braku wartościowego (a nawet jakiegokolwiek) kandydata do służby w (na przykład) Policji, powinniśmy się zacząć przyzwyczajać do widoku 20 letniej dziewczynki ważącej 40kg, ubranej w PZa z tarczą i zabezpieczającej mecz :)

Voxal 

4
2018-08-12, 14:05 [link]
@Rebeliant_ZPF

"Jedno jest pewne - jak ktoś był w zasadniczej, to specjalnie bystry nie jest i w cywilu w większości przypadków nie piastuje wykwalifikowanego stanowiska, bo takie wymaga wiedzy i umiejętności, która gdy obecna, pozwala do wojska nie iść. "

Byłem w zasadniczej służbie wojskowej, na ochotnika zaraz po maturze. Jestem tak mało bystry że po wyjściu skończyłem dwa kierunki studiów technicznych (biotechnologia oraz inżynieria materiałowa) a teraz pracuje na kierowniczym stanowisku w spółce przetwórstwa hutniczego.
Mógłbym poczuć się urażony jak sam sk***esyn Twoim stwierdzeniem ale nie widzę sensu.

Siberian_Meat_Grinder 

2018-08-12, 14:43 [link]
@up:

zakładając, że byłeś ostatnim obowiązkowym poborem, to w ciągu 7 lat skończyłeś dwa kierunki studiów, a później zdobyłeś dodatkowo doświadczenie pozwalające Ci na piastowanie kierowniczego stanowiska w spółce :)

Stary, nikt nie twierdzi, że w Zetce były same jełopy - ale uczciwie powiem, że gdy ja miałem nieprzyjemność ją odbywać (początek XXI wieku), jełopów było 99%, łącznie z kadrą.

Rebeliant_ZPF 

2018-08-12, 14:50 [link]
@Voxal: Byłbyś bystry, gdybyś zauważył w mojej wypowiedzi, którą nota bene cytujesz, że piszę o większości, a nie o wszystkich. Fajnie, że poszedłeś na ochotnika, fajnie, że skończyłeś studia, fajnie, że masz pracę wymagającą kwalifikacji. Ale czytać ze zrozumieniem nie zawsze potrafisz. Sukcesów życzę, obyś został dyrektorem produkcji, choć szczerze wątpię w ten sukces po tym co odj***łeś wyżej ;)

@Ruttenskog: Też mam polewę z ludzi po socjologii, którzy nie pracują w zawodzie, a wybrali cokolwiek, byle mieć papierek. Ja robię swoje od 2,5 dekady, z czego od 1,5 dekady jest to moja praca. Nie mam lekko, bo piastuje szeregowe stanowisko w działach IT różnych firm dla których pracowałem i zarabiam niewiele, bo ledwo ponad średnią krajową (w sumie jako 22-letni małolat w trakcie studiów tak zacząłem zarabiać i trzymam ten nędzny poziom do dziś (1,1-1,2 średniej) , dosłownie do dziś, bo od jutra zarobki moje idą w nieco górę i w końcu mam firmę, gdzie mam szansę na stanowisko menadżerskie, do czego będę dążyć w najbliższych 12 miesiącach. Stary się robię i muszę rozwinąć swoje umiejętności w innej niż technicznej branży, ale w sumie co w tym może być trudnego?

@Siberian_Meat_Grinder: Co to jest prawie 4 tys. PLN dla oficera? Podoficer ma z dodatkiem mieszkaniowym ponad 3,2 tys. na rękę. Sierżant powinien spokojnie mieć 8-10 tys., ale też powinien swoją postawą stosownie reprezentować armię jak i wywiązywać się ze swoich obowiązków, zwłaszcza kondycyjnych. Wojsko zarabia mało. 22-letni kierownik zmiany w magazynie zarabia 3,5-4 tys. PLN, zatem z czym ty porównujesz pensje oficera. Wysokie zarobki w armii = oddana, wyszkolona i zmobilizowana armia. Dziś w wojsku morale nędzne, nawet maciora nie pomogła likwidując przepis o zwolnieniach szeregowych z 12 letnim stażem (i odbytymi wieloma misjami). W wojsku jest ch*jnia ekonomiczna i ch*jnia organizacyjna. Kierowca w armii ma praktycznie tyle samo co strzelec. A W cywilu kierowca ma od 2 do 5x więcej, bez żadnej spiny, bez poligonów, bez dodatków mieszkaniowych.

woytasw 

2018-08-12, 16:08 [link]
Dlaczego tylko 10 tysiaków? Proponuję 25 ba a nawet 30 !
Tylko ty go będziesz utrzymywał - ja nie.
   Popularne tagi
guinness world records  rumcajs  kwit  aeresztowanie  kematorim  kobieta bez faceta  niewidzialny przeciwnik  marmolada  murzyniątko  zawada  miss korogocho 2010  valentines  nerf  jenna  helicrash  darfur  karting  sie pobili  patryk
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]