topic

Rzut granatem - gimby nie znajom

52
piwo
TFU.Bolek  @ 2018-08-12, 08:56
Ponieważ gimby nie znajom a cała masa ma kategorię zdrowia D stare dziadki chodzą na ćwiczenia wojskowe ... Widać kasa w WP jest większa bo dużo różnych rozrywek gwarantują, np. rzut granatem. W tym przypadku był to granat RG-42.

Osobiście uważam że wojsko zwyczajnie czyści magazyny, Podobno te granaty nie są już produkowane. Jakby nie było poniżej trzy filmiki z dwóch rzutów kolegów z plutonu.

Wersja długa. W schronie trzeba chwilkę poczekać aż następny dobiegnie do stanowiska, uzbroi granat i go rzuci nie zabijając przy okazji siebie i kierownika rzutni. Na filmiku słychać wpierw pojedynczy gwizdek (kitrać się), zapalnik (znaczy łyżko odleciała) a potem widać upadający granat i wybuch.

Materiał własny, więc nie kopiować i inne takie pod karą chłosty.

Tu na szybko pyk/bum

Tu tak pośrednio

Wybuch na telewizorze nie robi wrażenia takiego jak na żywo, choć i live nie jest też tak spektakularny jak w holiłud. Natomiast ilość odłamków jest nieprawdopodobna. Można je znaleźć na terenie całej rzutni.

PS.
Nagrywane ze schronu przez peryskop.

Cara_Al_Sol 

2018-08-13, 23:45 [link]
Bardzo dobrze, że już nie ma syfu.
Nigdy nie dowiemy się ilu to chłopaków uratowało przez paleniem, piciem, kontuzjami czy samobójstwem.
P.S.
Przez 9 m-cy widziałem RG 42 i F 1 tylko w magazynie broni, jak miałem Podoficera dyżurnego.
P.S. II. j***ć biedę.
Pozdrawiam.

TytanowaTytka 

2018-08-14, 00:22 [link]
Prawda jest taka, że WP nie istnieje. Archaiczna kadra szkoleniowa to chyba puszcza filmy instruktażowe typu 4 pancernych i pies. Nie ma szans z takim podejściem i zapleczem technicznym przynajmniej fundamentalnie wyszkolić Mietka, Zenka czy innego syna sołtysa który jakimś cudem znalazł się w WP. Dobrze, że na poligonie nie dostają drewnianych karabinów.
Zgodzę się również, że w czasach poborów, do monu szli sporo mniej błyskotliwi ludzie niż przeciętny Kowalski. 3/4 znajomych którzy odsłużyli swoje o WP mówili tylko tyle, że w monie to więcej wódy wychlali niż na pato osiedlu. Powiedzie k***a, jak takim baranom można później dać broń z ostrą amunicją?
Oczywiście pomijając jakieś elitarne jednostki w kraju, które są do policzenia na palcach jednej dłoni.

Następna sprawa do idiotyczne przepisy ZP. To jest k***a niepojęte, że MON nie może kupić tego co mu się podoba, tylko rozpisują przetargi po trzy lata a później i tak z tego ch*ja jest. Jak my dysponujemy 20 letnimi myśliwcami i jednym niszczycielem min, to o czym tu mowa? Dobrze, że te RG-42 w ogóle są, a nie nak***iają granatami na niby z jajka niespodzianki wody i sody :D

TFU.Bolek 

3
2018-08-14, 08:07 [link]
wpr napisał/a:
@TFU.Bolek

Myślałem że rzucaliście na poligonie. Skoro Zegrze to niechybnie CSŁiI. Pozdrawiam Rezerwę!
A tak z ciekawości, postrzelaliście sobie trochę? Znajomy kapral rezerwy niedawno był na ćwiczeniach (notabene też w Zegrzu) i mówił że przez tydzień wystrzelał... 5 nabojów z kbk AK i 8 z pistoletu. :roll:

Tu szok.

Dwa razy strzelanie B1 (przygotowawcze i na "ocenę") i cały dzień zajęć z taktyki ogniowej (tu tylko ślepa amunicja). Było ok. Jechałem nastawiony na zajęcie pt.
Poniedziałek - pobieranie mundurow
Wtorek - jedynka na strzelnicy
Środa - omówienie różnic pomiędzy samochodem osobowym a terenowym
Czwartek - nie wiemy co z wami zrobić więc obejrzyjcie sobie film
Piątek - zdanie mundurów

tu zajęcia naprawdę ciekawe i intensywne. Gdyby nie te zimowe ciuchy byłoby super. BTW, zimowe buty mają teraz naprawdę fajne. Zero odcisków czy odparzeń mimo że nowe.
   Popularne tagi
guinness world records  rumcajs  kwit  aeresztowanie  kematorim  kobieta bez faceta  niewidzialny przeciwnik  marmolada  murzyniątko  zawada  miss korogocho 2010  valentines  nerf  jenna  helicrash  darfur  karting  sie pobili  patryk
[ KWEJK ] [ JEB Z DZIDY ] [ WĄCHAM KSIĄŻKI ]