18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rzut granatem - gimby nie znajom

TFU.Bolek • 2018-08-12, 08:56
Ponieważ gimby nie znajom a cała masa ma kategorię zdrowia D stare dziadki chodzą na ćwiczenia wojskowe ... Widać kasa w WP jest większa bo dużo różnych rozrywek gwarantują, np. rzut granatem. W tym przypadku był to granat RG-42.

Osobiście uważam że wojsko zwyczajnie czyści magazyny, Podobno te granaty nie są już produkowane. Jakby nie było poniżej trzy filmiki z dwóch rzutów kolegów z plutonu.


Wersja długa. W schronie trzeba chwilkę poczekać aż następny dobiegnie do stanowiska, uzbroi granat i go rzuci nie zabijając przy okazji siebie i kierownika rzutni. Na filmiku słychać wpierw pojedynczy gwizdek (kitrać się), zapalnik (znaczy łyżko odleciała) a potem widać upadający granat i wybuch.

Materiał własny, więc nie kopiować i inne takie pod karą chłosty.



Tu na szybko pyk/bum



Tu tak pośrednio



Wybuch na telewizorze nie robi wrażenia takiego jak na żywo, choć i live nie jest też tak spektakularny jak w holiłud. Natomiast ilość odłamków jest nieprawdopodobna. Można je znaleźć na terenie całej rzutni.

PS.
Nagrywane ze schronu przez peryskop.

mayko

2018-08-12, 17:33
Fajnie macie w tym WOT. Bo rg42 wycofano 28 lat temu. Zresztą jajek wam nie urwie. Narodowcy i tak bezpłodni więc bez płaczu.

wpr

2018-08-12, 19:01
Do autora tematu: Nowa Dęba czy Wędrzyn?

Jakby ktoś miał wątpliwości co do tego czy WP się zmieniło i np. wpadł na głupi pomysł żeby samemu się o tym przekonać - mogę rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie zmieniło się. Byłem, sprawdziłem. Nie ma zety, teraz jest służba przygotowawcza ale w praktyce niczym się to nie różni. Syf, kiła i mogiła, chaos i dezorganizacja. Zakwaterowanie w nieremontowanych od 150 lat koszarach w salach z pleśnią i grzybem na ścianach. Cztery kible i natryski na całą kompanię szkolną (~85 osób). Zajęcia: musztra, musztra i jeszcze raz musztra, od rana do zaj***nia. Sprzątanie - codzienna jazda na mopie i szmacie zrobi z Ciebie komandosa. Jakaś tam taktyka, OPBMAR, WF - tylko że wszystko na odpie**ol, na starym, gównianym sprzęcie i regulaminach z lat 60. Strzelanie - tu nawet szkoda gadać. W ciągu dnia na cywilnej strzelnicy wystrzelasz więcej niż przez 4 miechy w MONie. Podejście żołnierzy adekwatne do podejścia kadry - odj***ć i wziąć pieniądze.
Tak że jak sami widzicie koledzy, czas leci a w syfie bez zmian. W "elitarnym" desancie też nie lepiej. Jedyny sensowny kierunek to Lubliniec (od 2016 można zgłaszać się na selekcję z cywila), ale tam to już trzeba być przech*jem z kosmosu.

TFU.Bolek

2018-08-12, 21:52
@wpr Okolice Zalewu Zegrzyńskiego. Antoniemu zachciało się zebrać ponad setkę chłopa każdy w okolicach czterdziestki ... a najstarszemu pesel zaczynał się na 63 :D

Kadra garnizonowa jak piszesz ... tu się nic nie zmieniło. Goście widzą wojsko przez garnizon i tak się zachowują. Natomiast trafiliśmy na grupkę ludzi ostrzelanych na wycieczkach krajoznawczych. Oni zupełnie inni, nawet ciężko to opisać. Z jednej strony widać że są czujni przez cały czas z drugiej natomiast zachowują się tak spokojnie...

@mayko było kilku chłopaczków z WOT ... kosmici. Ale czego się spodziewać po nastolatkach?

kr...........un

2018-08-12, 21:58
TFU.Bolek

nie mam matki od urodzenia więc stresik przy granacie :D gościu ja byłem w "prawdziwym" wojsku i odbyłem prawdziwą służbę wojskową a to co teraz jest to przedszkole

~Sol

2018-08-12, 22:13
Siberian_Meat_Grinder napisał/a:

@Rebeliant_ZPF jest pełno jednostek w północno-zachodniej Polsce (Warmia i Mazury)



Musisz być fenomenalny z geografii :lol:

zdun

2018-08-13, 09:19
RG-42 to bardzo dobry granat. Teściową prawie wysadziłem ale zdążyła zrobić unik

AN...........or

2018-08-13, 16:58
nie iwem cemu ale mam wrażenie że dobrej jakości achtung ma większe pie**olnięcie niż to RG-42

wpr

2018-08-13, 19:41
@TFU.Bolek

Myślałem że rzucaliście na poligonie. Skoro Zegrze to niechybnie CSŁiI. Pozdrawiam Rezerwę!
A tak z ciekawości, postrzelaliście sobie trochę? Znajomy kapral rezerwy niedawno był na ćwiczeniach (notabene też w Zegrzu) i mówił że przez tydzień wystrzelał... 5 nabojów z kbk AK i 8 z pistoletu. :roll:

pepinio71

2018-08-13, 20:22
ja poszedłem do wojska z „A” a wydalili mnie z „E” 2 dni przed rzutami granatami prosiłem żebym mógł zostać te pare dni ale Won!

Siberian_Meat_Grinder

2018-08-13, 23:14
Sol napisał/a:

Siberian_Meat_Grinder napisał/a:
@Rebeliant_ZPF jest pełno jednostek w północno-zachodniej Polsce (Warmia i Mazury)


Musisz być fenomenalny z geografii



ale żem odj***ł lipę ...

Cara_Al_Sol

2018-08-13, 23:45
Bardzo dobrze, że już nie ma syfu.
Nigdy nie dowiemy się ilu to chłopaków uratowało przez paleniem, piciem, kontuzjami czy samobójstwem.
P.S.
Przez 9 m-cy widziałem RG 42 i F 1 tylko w magazynie broni, jak miałem Podoficera dyżurnego.
P.S. II. j***ć biedę.
Pozdrawiam.

TytanowaTytka

2018-08-14, 00:22
Prawda jest taka, że WP nie istnieje. Archaiczna kadra szkoleniowa to chyba puszcza filmy instruktażowe typu 4 pancernych i pies. Nie ma szans z takim podejściem i zapleczem technicznym przynajmniej fundamentalnie wyszkolić Mietka, Zenka czy innego syna sołtysa który jakimś cudem znalazł się w WP. Dobrze, że na poligonie nie dostają drewnianych karabinów.
Zgodzę się również, że w czasach poborów, do monu szli sporo mniej błyskotliwi ludzie niż przeciętny Kowalski. 3/4 znajomych którzy odsłużyli swoje o WP mówili tylko tyle, że w monie to więcej wódy wychlali niż na pato osiedlu. Powiedzie k***a, jak takim baranom można później dać broń z ostrą amunicją?
Oczywiście pomijając jakieś elitarne jednostki w kraju, które są do policzenia na palcach jednej dłoni.

Następna sprawa do idiotyczne przepisy ZP. To jest k***a niepojęte, że MON nie może kupić tego co mu się podoba, tylko rozpisują przetargi po trzy lata a później i tak z tego ch*ja jest. Jak my dysponujemy 20 letnimi myśliwcami i jednym niszczycielem min, to o czym tu mowa? Dobrze, że te RG-42 w ogóle są, a nie nak***iają granatami na niby z jajka niespodzianki wody i sody :D

TFU.Bolek

2018-08-14, 08:07
wpr napisał/a:

@TFU.Bolek

Myślałem że rzucaliście na poligonie. Skoro Zegrze to niechybnie CSŁiI. Pozdrawiam Rezerwę!
A tak z ciekawości, postrzelaliście sobie trochę? Znajomy kapral rezerwy niedawno był na ćwiczeniach (notabene też w Zegrzu) i mówił że przez tydzień wystrzelał... 5 nabojów z kbk AK i 8 z pistoletu. :roll:



Tu szok.

Dwa razy strzelanie B1 (przygotowawcze i na "ocenę") i cały dzień zajęć z taktyki ogniowej (tu tylko ślepa amunicja). Było ok. Jechałem nastawiony na zajęcie pt.
Poniedziałek - pobieranie mundurow
Wtorek - jedynka na strzelnicy
Środa - omówienie różnic pomiędzy samochodem osobowym a terenowym
Czwartek - nie wiemy co z wami zrobić więc obejrzyjcie sobie film
Piątek - zdanie mundurów

tu zajęcia naprawdę ciekawe i intensywne. Gdyby nie te zimowe ciuchy byłoby super. BTW, zimowe buty mają teraz naprawdę fajne. Zero odcisków czy odparzeń mimo że nowe.