18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rznięta deska drewniana...

Halman • 2022-05-14, 15:22

czyli atrakcje w tartaku...

Pees4

2022-05-14, 20:46
Zbysław napisał/a:

każdy kto pracuje w tartaku nie ma palca



Dementuję. Mam w firmie takiego chłopo-robotnika wiosen 60, pracował wszędzie również w tartaku. No i jak z kazdej roboty ma super historię - zeszła mu piła i uj***ł pół palca, biegnie do brygadzisty, a ten kazał mu szukać tego palca w jakimś k***a sianie, wyszczać sie na niego i do szpitala. Tam przyprawili mu oszczany kawał palucha i dziś ma wszystkie palce, jeden koślawy i oszczany ale ma.

;-)

Kiblodrzemek88

2022-05-14, 22:14
Zbysław napisał/a:

każdy kto pracuje w tartaku nie ma palca



Pracowałem w tartaku. Kilka miesięcy. I nadal mam wszystkie palce. 21

;-)

aaaaaaaaaaaaaa

2022-05-14, 22:39
Pees4 napisał/a:

.....przyprawili mu oszczany kawał palucha i dziś ma wszystkie palce, jeden koślawy i oszczany ale ma.



Bo oszczanie serio pomaga....

stopwar

2022-05-15, 04:37
"Rżnięta deska drewniana", a kuźwa miałem nadzieję, że będzie metalowa albo granitowa.

tuciemam

2022-05-15, 07:09
To stara maszyna, piła chodzi tam odwrotnie jak w cyrkulatce. Kiedyś dziadek mi opowiadał jak jego znajomy miał przy niej wypadek. Rozpłatało typa od śurdaka do klatki piersiowej. Potem dziadek zszywał go do trumny...

BundyR

2022-05-15, 07:42
JanJankowski napisał/a:

Dentysta się ukłonił



Chyba chirurg albo grabarz

marmar

2022-05-15, 17:46
Ja wiedziałem ze to się stanie po przeczytaniu tytułu, tzw. kickback ;) praktycznie każde narzędzie spalinowe czy elektryczne, którym się coś tnie, ma jakiś swój charakterystyczny kickback. Najlepsze są właśnie od pił stołowych i pił mechanicznych.

coincrush

2022-05-17, 23:04
Przerobiłem podobną akcję. Na krajzedze o ostrzu 500 mm ciągłem deskę grubą na może 7 cm tylko zamarzniętą iw ch*j wilgotną w środku. Pile się to najwyraźniej nie spodobało i wymierzyła mi karę prosto w krocze :lol:

Swoją drogą pie**olna ta piłą. Współczuje gościowi, bo albo denat albo bardzo zmasakrowany. To ogromna siła uderzenia - spójrzcie na średnicę ostrza - żeby to płynnie chodziło tam musi być spora jednostka, która to napędza - nie znam się na elektryce, ale zakładam że ten silnik ma z 10 kW i przekładnie. Dodając do tego masę dechy... Masakra.

Pozdrawiam tartaczników!

marmar napisał/a:

Ja wiedziałem ze to się stanie po przeczytaniu tytułu, tzw. kickback praktycznie każde narzędzie spalinowe czy elektryczne, którym się coś tnie, ma jakiś swój charakterystyczny kickback. Najlepsze są właśnie od pił stołowych i pił mechanicznych.



Mądrze Pan gadasz. Kick back to bardzo trafne określenie. Piwo.