18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ryzykant

~Imperator • 2015-02-16, 13:24
A za garażami bawimy się tak... :P


kalium

2015-02-16, 13:40
No i dziwnym trafem facet się wygina dopiero po usłyszeniu huku...

mp0011

2015-02-16, 13:45
1) ten hełm + główa jest za ciężki żeby tak odskoczyć po takiej kulce
2) Po co koleś odlicza przed strzałem? Żeby ustalić kiedy cel ma machnąć łbem?
3) Nie sądzę żeby taka pukawka miała dostateczną celność na taki numer. Chociaż u ruskich to nie problem...

kalium

2015-02-16, 15:14
1 - By odskoczył jeśli przyjmuje całą energię pocisku.
2 - Po to, żeby było wiadomo kiedy się wygiąć do tyłu. A że ruch jest nienaturalny to inna sprawa.
3 - Z takiej odległości to i z procy trafisz.

mp0011

2015-02-16, 16:06
Głowa + hełm to prawie 10kg masy.
Jakby pocisk miał taką energię przy uderzeniu, to nie strzelałby jedną ręką a odrzut był by sporo większy.

Stalker90

2015-02-16, 16:12
Andrzej Fejkowski, pozdrawiam

flourishman

2015-02-16, 16:15
Nie ryzykant, tylko ruzek

quickxxx

2015-02-16, 16:29
mp0011 Nie mówisz źle, tylko pamiętaj że to nie jest idealne zderzenie 2 ciał jak na ćwiczeniach z fizyki tylko głowa kolesia który ma na niej zaje*iście ciężki hełm, odrzut nie był taki duży, ale nagły i mięśnie karku musiały trochę się namęczyć żeby ten kask nie ściągnął mu ryja na glebę. Takie moje zdanie, jeśli to nie fejk oczywiście :) .

lukaszq15

2015-02-16, 17:52
1. Brak odrzutu broni po wystrzeleniu.
2. Patrz punkt 1.
3. Patrz punkt 2.

przeme13

2015-02-16, 18:11
nikt nie zauważył, że najpierw hełm cofa się do tyłu, a dopiero potem koleś rusza głową?

charakternik

2015-02-16, 18:17
Kula nie jest w stanie przechylić głowy tego kolesia. III zasada dynamiki Newtona mówi: jaki odrzut z taką później siłą przesunięty będzie przedmiot. Po drugie nawet cele na strzelnicy mają swoje czujniki i siłowniki które kładą cel po trafieniu, albo przynajmniej są tak wyważone żeby łatwo się kładły. Mówił żołnierz zawodowy.

mp0011

2015-02-16, 18:19
przeme13 napisał/a:

nikt nie zauważył, że najpierw hełm cofa się do tyłu, a dopiero potem koleś rusza głową?



Może trzeci kacap pociągnął za sznurek na koniec odliczania pierwszego :)

quickxxx

2015-02-16, 18:53
charakternik napisał/a:

Kula nie jest w stanie przechylić głowy tego kolesia. III zasada dynamiki Newtona mówi: jaki odrzut z taką później siłą przesunięty będzie przedmiot. Po drugie nawet cele na strzelnicy mają swoje czujniki i siłowniki które kładą cel po trafieniu, albo przynajmniej są tak wyważone żeby łatwo się kładły. Mówił żołnierz zawodowy.



Żołnierzu zawodowy, III zasada mówi że każdej akcji towarzyszy reakcja. Nic się tam nie przesuwa :) . Jeżeli odrzut byłby taki sam jak energia dzisiejszych pocisków to 90% dzisiejszych broni by urywało ręce. Pozwól że sprostuję: współczesne bronie mają tą siłę o przeciwnym zwrocie odpowiednio rozkładaną aby cała energia wystrzału nie szła w bark. Ogólnie trzeba zaznaczyć że takie rzeczy jak odlatywanie kolesia po kulce z obrzyna czy coś nie istnieją, ale wydaje mi się że kończyna czy głowa może jak najbardziej się odchylić po dostaniu, aczkolwiek tego raczej nie sprawdzimy bez testu. Ktoś się pisze na króliczka doświadczalnego :lodowka: ?

charakternik

2015-02-16, 19:35
quickxxx napisał/a:


Żołnierzu zawodowy, III zasada mówi że każdej akcji towarzyszy reakcja. Nic się tam nie przesuwa :) .



Wróć na zajęcia z fizyki.


quickxxx napisał/a:


Jeżeli odrzut byłby taki sam jak energia dzisiejszych pocisków to 90% dzisiejszych broni by urywało ręce. Pozwól że sprostuję: współczesne bronie mają tą siłę o przeciwnym zwrocie odpowiednio rozkładaną aby cała energia wystrzału nie szła w bark.



Tu masz rację wyraziłem się zbyt prosto. Energia która przekazywana jest na broń jest dużo mniejsza od energii pocisku. Jedak cała sztuczka polega na tym, że siła nacisku pocisku skumulowana jest na bardzo małej powierzchni. A to generalnie nie wystarcza na pokonanie siły mięśni karku + bezwładności głowy ze stalowym kesonem/hełmem. To była tylko kula pistoletu.

Z doświadczenia wiem, że jak na strzelnicy popsują się figury, to niestety nie położą się po trafieniu.

[/quote]

kalium

2015-02-16, 19:48
Skończcie ględzić i przyjmijcie jakieś 340 J w łeb. Gdzieś ta energia musi zostać wytracona skoro nie ma penetracji celu. Łeb by mu odgięło do tyłu na 100%.