18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rysuneczki

Pan_Marszałek • 2013-08-15, 21:42
Kilka ciekawych prac autorstwa Herberta Smagona:

#1.
Reszta w komentarzach :hitler:

Pan_Marszałek

2013-08-15, 21:46
#2.

#3.

#4.

#5.

#6.

#7.

#8.

#9.

#10.

#11.

#12.

#13.

Temat nie ma na celu obrażania kogokolwiek... :roll:

RockyWood

2013-08-15, 21:52
mi to wygląda na szwabską propagandę. scenki zacne i co jak co - wymowne no i jak to w propagandzie bywa "tamci są źli a my nie i ch*j"

pi...........ja

2013-08-15, 22:16
To niemiecka propaganda II wojenna? Spisali się.

Pan_Marszałek

2013-08-15, 22:20
RockyWood napisał/a:

mi to wygląda na szwabską propagandę. scenki zacne i co jak co - wymowne no i jak to w propagandzie bywa "tamci są źli a my nie i ch*j"



Obrazki raczej miały na celu ukazanie zbrodni (inaczej się tego nie da nazwać) na narodzie niemieckim. Bombardowanie miast przez aliantów zachodnich spowodowało wielkie straty w ludności cywilnej. Rosjanie też z niemcami się nie patyczkowali. Mordy, gwałty i grabieże były na porządku dziennym. Nie mam zamiaru tłumaczyć niemców za ich zbrodnie, których się dopuścili, ale nie można dawać przyzwolenia na jakiekolwiek przejawy agresji wobec cywilów. Nieważne czy dokonywali ich niemcy, Polacy, rosjanie, francuzi, brytyjczycy czy amerykanie. Powinny być one piętnowane, a zbrodniarze postawieni przed sądem.

Dziękuję za uwagę :roll:

Edit:
pietras_ja napisał/a:

To niemiecka propaganda II wojenna? Spisali się.



Autor prac był naocznym światkiem upadku III Rzeszy. Większość swoich wspomnień przelał na powyższe rysunki.

Adra

2013-08-15, 22:42
Zapytajcie swoich dziadków/pradziadków o armię niemiecką i armię radziecką (o to kto był gorszy), myślę, że większość wskaże naszych "braci" i "wyzwolicieli" za gorszą. Niemcy potrafili być bezlitośni, ale przy ruskich to wypadali blado. Jak szła ta czerwona zaraz to trzeba było chować wszystko co ma jakąś wartość, już nie wspominając o kobietach.

Dla mnie najgorsze ścierwo 2 WŚ w kolejności:
1) "Armia" radziecka ("horda" lub "swołocz" to chyba trafniejsze określenia)
2) Armia japońska
3) Armia niemiecka

dnr

2013-08-15, 23:14
Fajne grafiki, i ch*j że szwabska propaganda, już ich wolę niż swołocz radziecką.

RockyWood

2013-08-15, 23:33
ciekawe co będą rysowali ciapaci za parę lat... prócz pół-księżyców ofcorz

ArkaSzatana

2013-08-16, 00:02
Za #12 rzesza ku*asów w dupę autorowi rysunków.

Pan_Marszałek

2013-08-16, 01:09
Nepritomny napisał/a:

Za #12 rzesza ku*asów w dupę autorowi rysunków.



Można powiedzieć, że tak widziała siebie większość polskich dowódców tuż przed i na początku wojny. Warto wspomnieć też, że polska władza zapewniała ludność cywilną, że niemcy tak naprawdę nie mają takiej armii jak mówią, a czołgi, które pokazują na paradach, to atrapy... :roll:

sard

2013-08-16, 01:21
Całkiem fajnie zrobione grafiki oddające klimat.

Dr0mg

2013-08-16, 09:25
co do ruskich to widziałem LWA którego niemcy zaj***li gdzieś z dalekiej ukrainy i zawieźli do berlina, ruscy go zaj***li od nich i dowieźli tylko do Złocieńca, a z tamtejszej jednostki zaj***li kotłownie i inne sprzęty a czego nie mogli to wysadzili..

JądroChaosu

2013-08-16, 11:36
Łoj bidne niemce, krzywda im się stała!
Jest taka maksyma: volenti non fit iniuria, było nie zaczynać...

matii914

2013-08-16, 13:41
Och jakże Niemiecki naród wycierpiał :( ola Boga.. serdeczny ch*j im w dupę za zbrodnie których sami dokonali. To czego doświadczyli to namiastka tego czego sami dokonali.

la...........ux

2013-08-16, 22:02
4. Wrocławskie dzieci? Nie sądzę