18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

ruszyła kontrola PIP

nowynick • 2017-03-02, 15:23
jako że polski pracodawca ma większego węża w kieszeni niż wypełniona synagoga w czasie Hanukkah rusza wielka kontrola NIK, 20 tys. firm na celowniku...

k***a mistrzostwo świata: "Dostałam nową umowę na 13 zł, ale jednocześnie dostałam umowę na dzierżawę odkurzacza. Na 500 zł" - napisała sprzątaczka Katarzyna z Wrocławia." :homer:

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kontrola-firma-pip-13-zl-stawka-godzinowa,13,0,2272269.html

IOI

2017-03-02, 15:30
juz mowie jak sie skonczy taka kontrola - przyjdzie pan z pipu posmieje sie z wlascicielem i da kare 1000pln. szef sie posmieje i zaplaci bo i tak na tym mniej straci niz jakby ludziom zaplacil uczciwie. (autentyk)

os79

2017-03-02, 15:37
PiSuar zaczyna trzepanie ^^ superminister Morawiecki (debil zresztą) ma za zadanie ściągnąć z bydła Wolskiego 40 mld pln :-D będą jaja :-D

Aqualinespirit

2017-03-02, 16:01
Takie niskie bezrobocie niby jest a Ci ludzie biorą takie oferty pracy. O co tu chodzi, bo ja tego nie rozumiem.

pazuzu

2017-03-02, 16:02
Co to k***a za kraj gdzie 13 zł brutto to godziwe wynagrodzenie ?? każdemu pracodawcy który by mi dał taką umowę bym przyj***ł w ryj. A najsmutniejsze jest to że ludzie się na to godzą bo nie mają wyjścia...

kokos_123

2017-03-02, 16:18
czyli poszukujemy studenta z grupą inwalidzką do pracy na budowie :D

mateusos

2017-03-02, 17:19
Sory ale za 13 zl na godzine to nawet w nosie nie dlubie. Moj pierd jest wiecej warty jak praca minimalna w Polsce.

~Angel

2017-03-02, 17:39
Każdy kij ma dwa końce.
Są prace które nie wymagają prawie żadnego wykształcenia, zaangażowania, umiejętności jak np cieć na parkingu strzeżonym czy nocny stróż - on ma tam po prostu być dla ubezpieczyciela. Kwota 13zł/h w przypadku takich to śmierć dla takich miejsc bo aby zapewnić minimalne wynagrodzenie dla 4 osób to koszt pozostawienia auta musiałby wzrosnąć trzykrotnie. Kto zapłaci za parking 300 zł na mc? Ludzie tam zarabiają od 5 do 8 zł za gdz. i często chodzą do pracy nie po to aby dorobić ale z powodu, że nie potrafią wysiedzieć w domu będąc na emeryturze. Tak wyrwie się od marudzącej baby i jeszcze kilka stówek wpadnie na piwko.

Niby ustawa dobra bo miała podnieść płace ale wszystkich pracowników wrzucili do jednego wora i w wielu przypadkach pracodawca który wygrał przetarg na np sprzątanie biurowca i zatrudniał np 10 osób to jego koszty pracownika wzrosły a firma nie zapłaci więcej za sprzątanie czy za stróża.

Zdaje sobie sprawę że 13zł to są ochłapy a nie pieniądze i każdy powinien godnie zarabiać za wykonaną pracę ale to niestety kolejny bubel rządzących tak jak ze zmianą nazw ulic - dekomunizacja. Niby wszystko miało odbyć się bez kosztów dla mieszkańców ale jak zwykle po dupie dostali właściciele firm. Począwszy od korekt zeznań podatkowych, pieczątki, reklamy, banery, ulotki, oklejone samochody, wizytówki - koszty których nikt im nie zwróci.

bloodwar

2017-03-02, 19:00
@Angel naprawde uważasz, że jak ktoś ma parking na kilkaset aut i bierze 5 czy 7 zł za godzinę postoju to dając cieciowi więcej niż 8 zł za godzinę by zbankrutował? Przecież on w godzinę z tego parkingu wyciąga więcej zarobku niż ten cieć w miesiąc i jest to praktycznie zysk na czysto, czemu miałby mu nie zapłacić godziwej stawki? Czemu taki sam parking np. w Berlinie czy Paryżu kosztuje 2-3 euro i tam pracownik dostaje 8-12 euro za godzinę + pełne oskładkowanie i umowa na czas nieokreślony i tam pracodawcy jakoś to się opłaca a u nas dostaje 8 zł/godzinę na śmieciówce i jest to niewiadomo jaki cios dla pracodawcy że musi mu aż tyle płacic, najchętniej to on by chciał żeby ten cieć jemu płacił za przywilej siedzenia w stróżówce...

Noside

2017-03-02, 19:16
@Angel chodzi tylko o wyzysk. Jakby taka gnida zamiast 5000 zysku dostała 3000 to biedy klepać nie będzie. Koszta wzrosną, ale zysk będzie na przyzwoitym poziomie. Przyzwoitych ludzi Polsce potrzeba, a nie coraz to nowych systemów wypełnionych po brzegi bezkarnymi k***ami

powoluku

2017-03-02, 19:45
@up załóżcie działalność to pogadamy jak to jest płacić tyle ile ludzie chcą zarabiać. Raz zatrudniłem młodą dziewuchę na stoisko i po 8 dniach wyj***ła mi L4 gdzie nie odpracowała tyle ile trzeba aby przysługiwał jej zwrot i na gwałt szukasz kogoś innego na jej miejsce, księgowy tylko pocieszył że w ciąże nie zaszła bo przej***ne całkowicie. Od teraz tylko starsze kobitki które już trochę życia mają za sobą i ogarniają co i jak. Odnośnie tego żeby płacić więcej, jak Ci rosną obroty to rosną podatki i wychodzi czasem tak że większość wywalasz do państwa 23% vat 19% podatek dochodowy, policz ile masz zysku nawet jak masz marże 100% gdzie nie zawsze się da.

gaclav3

2017-03-02, 19:49
@powolutku to po co zatrudniasz ludzi? Sam pracuj.

Black-Sheep

2017-03-02, 19:52
j***ne janusze biznesu, nacjonalizowałbym ich biedabiznes do gołej ziemi

AN...........or

2017-03-02, 19:55
Mam swoją firmę i jak dla mnie oszczędzanie na własnych ludziach to kurestwo, o pracownika należy dbać tak samo jak o klienta, gramy w końcu do jednej bramki, zaś ostro przywalić w moszne można na wielu innych rzeczach by oszczędzić, np. na optymalizacji vat, tylko trzeba to z głową robić, wprowadzili już ten jednolity plik kontrolny to jest troche gorzej. To jest wlasnie metoda - trzeba optymalizować vat,zus,przychód, jakieś dziwne fakturki czasem z dupy, i mozna jechac i placic ludzia normalnie. Panstwo doi przedsiębiorców a nie daje nic własciwie w zamian, na którym miesjcu jestesmy po kątem przyjaznosci przepisów 100 którymś ? Placisz 1200 zus za siebie a ile bedzie miał emerytury ? ch*ja bedziesz miał mniej niż 1200.

BrianGriffin

2017-03-02, 20:02
@up

Skarb państwa go nienawidzi, odkrył prosty trik, dzięki któremu może płacić większą pensję i nikt na tym nie traci.

Wait...