18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rumuński lakiernik

Pietraso • 2013-02-06, 21:48
Niektórzy mają fach w ręku inni w ustach... a tak prawdopodobnie rumuńce lakierują swoje wszędołazy ;)


CichaWoda

2013-02-06, 22:52
jako gratisa to mógł jeszcze machnąć oponke

pkh

2013-02-06, 22:57
Widzę że nie każdy ma dystans do siebie i do tego co inni piszą :D
Wiedziałem że zaraz się ktoś oburzy, że piszę głupoty :)


Jakoś robiłem już nie raz blachę i nic mi ruda nie wyłazi (no dobra jak pierwszy raz robiłem to zj***łem i wyszła po miesiącu :P )
Przecież w przypadku usuwania rudej nie masz czystej blachy, więc o to chodzi żeby środek związał te pozostałości rdzy, które siłą rzeczy zostały.
Rafki wyluzuj, przecież obaj wiemy, że w jednym komentarzu pod durnym filmikiem na sadolu nie da się na szybko napisać poradnika blacharza. I nie kładę szpachli na gołą blachę :)
Nie będziemy się tu licytować kto lepiej kładzie szpachle :P


Dawiq

2013-02-06, 23:13
Nie liczy się sprzęt, a umiejętności!

golden8426

2013-02-06, 23:20
to jest chyba Dacia 1310.mialem kiedys taka,na tylnej kanapie wygodniej niz w salonie :)

Kaprys

2013-02-06, 23:26
Ja na gołą (suchą) blachę zarzucałem żywicę z matą szklaną. Nie bawiłem się w robienie szpachli na bazie żywicy, bo po co? (Dla niekumatych, taka szpachla składa się z żywicy, utwardzacza, talku, i wypełniacza, jest szeroko stosowana przy budowie jachtów, nie wciąga wody, a jak zwiąże, to dosłownie kamień). Fakt, że nie robiłem na 'oryginał', tylko żeby tanim kosztem zniwelować szkody po rdzawce. Ponad 2 lata minęły, i wygląda jak świeżo po robocie. Zero rdzy, w nadkola można kopać, nic nie sypnie (bo zjedzone nadkola były na warsztacie). No i nie zardzewieje jak ch*jowo zrobiona reperaturka, bo tu nie ma co rdzewieć.

ddobry10

2013-02-06, 23:30
k***a wielki mi rumuński fachowiec, nawet zderzaka taśmą nie okleił .
:smiechzula:

dostępny_nick

2013-02-06, 23:35
Gorzej jakby mu się kiedyś zamiast dmuchnąć, to wciągnęło :E.

Krzecha

2013-02-06, 23:55
takiego typa mi trzeba! adres ktoś ma?

Parzo

2013-02-07, 00:39
Skad taka fifke kupic:D? chetnie bym sam sprobowal :D

t-tas

2013-02-07, 01:02
Gadacie, a się nie znacie. Po feldze wnioskuję coś koło pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych modelu 1310 lub pochodnego. Cały rocznik 90 i inne pewnie również były lakierowane kolorem na gołą blachę bez użycia jakiegokolwiek podkładu. Lakiery miały fantastyczną paletę kolorów- z tego rocznika widziałem białe, kość słoniową, jasny niebieski i czerwony. Biały miał taki odcień, ze nie dało się dobrać żadnego krajowego białego autorenolaku, a dostanie takiej bieli w Rumunii kilka lat po wyprodukowaniu egzemplarza było niemożliwe. Mieszalnia komputerowa wykonała taki odcień mieszając 6 ( sześć) odcieni bieli i niebieskiego. Odnośnie kanapy tylnej nie mam słów komentarza- po prostu genialna i to chyba jedyne co im wyszło. Wszystko to wiem bo mieliśmy w domu od nowości DACIA 1310 TLE rocznik 90 w kolorze "biały", a jako, że od maleńkości grzebałem w mechanice, a Auto Dacia Romania Pitesti było mega awaryjne znam chyba ten model na tyle, by powiedzieć, że jestem ekspertem.

RusMan

2013-02-07, 01:14
jebłem

olex

2013-02-07, 01:38
taa, jak sie ma lakier koloru emalii w dworcowym kiblu w pcimiu dolnym to sie nie dziwie ze kupujac na budowie farbe trafił w deseń

pilinskim

2013-02-07, 02:07
ciekawe czy opierd***ł by tak cały samochód :D