18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

rozmowa kwalifikacyjna

nowynick • 2020-04-01, 09:57
Dobre pytatnie



PS u mnie nie przedłużyli nikomu nowemu okresu próbnego i wszystkich umów zleceń. Czekają tylko na jak najszybszą możliwość skrócenia czasu pracy etatowcom. Taka firma to skarb... :-/

wilkoala

2020-04-01, 19:46
skywalker75 napisał/a:

Heh dobre. Na złość mamie odmrożę sobie uszy



Nie trawiłem Kidawy, tej głupiej tępej dziury ale nawet ona była lepsza od piętaszka imperatora Palpatine-Kaczyńskiego.
Nawet szympans byłby lepszym prezydentem, pod warunkiem że nie umiałby się podpisać.

krzychu88

2020-04-01, 19:53
A ch*j. Ja też idę zdalnie pracować.
Jutro pojadę w Eurotruck Simulator 2 do Hiszpanii po te warzywa w jeden dzień opie**ole Warszawa- Murcia-Warszawa. 8-) :lol:

poligon6

2020-04-01, 19:56
wilkoala napisał/a:

Nie trawiłem Kidawy, tej głupiej tępej dziury ale nawet ona była lepsza od piętaszka imperatora Palpatine-Kaczyńskiego.
Nawet szympans byłby lepszym prezydentem, pod warunkiem że nie umiałby się podpisać.



Biedactwa co wy zrobicie po wyborach, fajnie będzie patrzeć na wasze osrane frazesami z Gazety Wyborczej mordy. im prędzej tym lepiej.

Marshal

2020-04-01, 20:01
Generalnie wg mnie i mojego feedu na Linkdin polecieli wszelacy HRowcy, head hunterzy, rekruterzy i inne na dobra sprawe zbedne zawody.
Zreszta najpierw leca start upy bo musza czyms przyciagnac czyt. fajne auto sluzbowe (znam firme ktore ma Range Rovery) czy duza pensja wiec nic dziwnego.

mygyry

2020-04-01, 20:23
Marshal napisał/a:

Generalnie wg mnie i mojego feedu na Linkdin polecieli wszelacy HRowcy, head hunterzy, rekruterzy i inne na dobra sprawe zbedne zawody.
Zreszta najpierw leca start upy bo musza czyms przyciagnac czyt. fajne auto sluzbowe (znam firme ktore ma Range Rovery) czy duza pensja wiec nic dziwnego.



Po ch*j wy komu jak nawet po polsku mówić nie umiecie :amused:

ellsworth

2020-04-01, 20:36
Może trochę znormalnieją ceny usług dzięki temu, bo obecnie jest chore. Czterech chłopa w trzy dni ułożyło mi kostkę na wjeździe (nieco ponad 80 m2) i skasowali 7000 zł. To była najtańsza oferta jaką znalazłem. Inni chcieli nawet i 2 -2,5 raza tyle. Za samą robociznę. Bez materiału. Oczywiście netto, czyli nawet odliczając niewielkie koszty jakie ponieśli jest to 500 zł dniówki dla niewykwalifikowanego robotnika. Tak, niewykwalifikowanego, bo do układania kostki nie potrzeba żadnych specjalistycznych umiejętności.. Sam sobie bym tą kostkę ułożył (i w innym miejscu działki układałem sam), gdyby nie chodziło o lokalizację - na wjeździe a więc czas zablokowania możliwości wjazdu na działkę. To są normalne ceny usług?? To są normalne zarobki, ze gość co nawet dobrze podstwówki nie skończył kosi miesięcznie 10 tys zł albo i lepiej? Poszybuje trochę bezrobocie w górę to ceny się urealnią. To jest akurat wielki plus tej całej sytuacji.

ra0mir

2020-04-01, 20:45
wilkoala napisał/a:

Nie trawiłem Kidawy, tej głupiej tępej dziury ale nawet ona była lepsza od piętaszka imperatora Palpatine-Kaczyńskiego.
Nawet szympans byłby lepszym prezydentem, pod warunkiem że nie umiałby się podpisać.



Wincyj tefałenu oglądaj...

Nigdy nie głosowałem na PIS i (raczej) nie będę ale ... odpowiedzmy sobie na pytanie o kogo PO zadbałaby w pierwszej kolejności?
O gospodarkę, banki i firmy. Zachowaliby się dokładnie jak Włochy, Francja i Anglia. Czyli hajs > człowiek.

Jako zwykli ludzie tego chcemy???

mygyry

2020-04-01, 20:54
ellsworth napisał/a:

Może trochę znormalnieją ceny usług dzięki temu, bo obecnie jest chore. Czterech chłopa w trzy dni ułożyło mi kostkę na wjeździe (nieco ponad 80 m2) i skasowali 7000 zł. To była najtańsza oferta jaką znalazłem. Inni chcieli nawet i 2 -2,5 raza tyle. Za samą robociznę. Bez materiału. Oczywiście netto, czyli nawet odliczając niewielkie koszty jakie ponieśli jest to 500 zł dniówki dla niewykwalifikowanego robotnika. Tak, niewykwalifikowanego, bo do układania kostki nie potrzeba żadnych specjalistycznych umiejętności.. Sam sobie bym tą kostkę ułożył (i w innym miejscu działki układałem sam), gdyby nie chodziło o lokalizację - na wjeździe a więc czas zablokowania możliwości wjazdu na działkę. To są normalne ceny usług?? To są normalne zarobki, ze gość co nawet dobrze podstwówki nie skończył kosi miesięcznie 10 tys zł albo i lepiej? Poszybuje trochę bezrobocie w górę to ceny się urealnią. To jest akurat wielki plus tej całej sytuacji.



Poczekaj jak będziesz robił remont łazienki :lol:

Strielok1

2020-04-01, 21:09
mygyry napisał/a:

Poczekaj jak będziesz robił remont łazienki



Skąd Wy się ludzie bierzecie? Do ułożenia kostki nie trzeba nic potrafić? To dlaczego brukarze są tak rozchwytywani? I oplacani? To samo tyczy się murarzy, operatorów maszyn czy ciężkiego sprzętu, kierowców zawodowych , długo można by tak wymieniać. Ich stawki nie są z kosmosu tylko właśnie rynek je urealnił. Ludzie nie płacą im tyle dlatego że Ci niewyksztalceni ludzie bez kwalifikacji sobie tak ubzdurali pod osiedlowym sklepem tylko dlatego że ich praca ma realną wartość, a o ludzi znających się na swoim fachu dziś nie łatwo. Ale jak studiowało się na wyższej szkole gotowania na gazie to teraz zdziwienie że ktoś kto lata uczył się fachu (czy to w zawodowce czy zaczynając od przesiewania żwiru na budowie) ma dniówkę kilkaset zł...

Karboksylator

2020-04-01, 21:11
gdpm2 napisał/a:

niee, 2 lata wspolpracy to nowa umowa wleciala, do odstrzalu to mamy praktykantow i 'niesamodzielnych' juniorków



pamiętaj, nie ma ludzi niezastąpionych:)

impressa88

2020-04-01, 21:22
Strielok1 napisał/a:

Skąd Wy się ludzie bierzecie? Do ułożenia kostki nie trzeba nic potrafić? To dlaczego brukarze są tak rozchwytywani? I oplacani? To samo tyczy się murarzy, operatorów maszyn czy ciężkiego sprzętu, kierowców zawodowych , długo można by tak wymieniać. Ich stawki nie są z kosmosu tylko właśnie rynek je urealnił. Ludzie nie płacą im tyle dlatego że Ci niewyksztalceni ludzie bez kwalifikacji sobie tak ubzdurali pod osiedlowym sklepem tylko dlatego że ich praca ma realną wartość, a o ludzi znających się na swoim fachu dziś nie łatwo. Ale jak studiowało się na wyższej szkole gotowania na gazie to teraz zdziwienie że ktoś kto lata uczył się fachu (czy to w zawodowce czy zaczynając od przesiewania żwiru na budowie) ma dniówkę kilkaset zł...



Tak powiadasz? W moim zawodzie jako specjalista cnc dostaje rysunek techniczny w którym połowy wymiarów brakuje żebym się domyślił co konstruktor ma na myśli, następnie muszę sobie zorganizować materiał, napisać program, dobrać narzędzia, wykonać przedmiot bez szkody dla pracodawcy która kosztuje nie mniej niż kamienica w Warszawie. Na ile wyceniasz moja prace?. Umiem też coś pospawać, płytki położyć, samochód naprawić, taka złota rączka po ojcu.

ellsworth

2020-04-01, 21:25
Strielok1 napisał/a:

Skąd Wy się ludzie bierzecie? Do ułożenia kostki nie trzeba nic potrafić? To dlaczego brukarze są tak rozchwytywani? I oplacani? To samo tyczy się murarzy, operatorów maszyn czy ciężkiego sprzętu, kierowców zawodowych , długo można by tak wymieniać. Ich stawki nie są z kosmosu tylko właśnie rynek je urealnił. Ludzie nie płacą im tyle dlatego że Ci niewyksztalceni ludzie bez kwalifikacji sobie tak ubzdurali pod osiedlowym sklepem tylko dlatego że ich praca ma realną wartość, a o ludzi znających się na swoim fachu dziś nie łatwo. Ale jak studiowało się na wyższej szkole gotowania na gazie to teraz zdziwienie że ktoś kto lata uczył się fachu (czy to w zawodowce czy zaczynając od przesiewania żwiru na budowie) ma dniówkę kilkaset zł...



Co ty porównujesz? Wiadomo, że do obsługi żurawia trzeba mieć kwalifikacje, ale do układania kostki nie trzeba mieć ŻADNYCH. Ja się nauczyłem z filmików na youtube i bez cienia pychy powiem, że zrobiłem u siebie lepiej niż robole, którzy robią na zasadzie "u siebie rób jak u siebie a u kogoś na odpie**ol". Sam pewnie w życiu nawet jednej kostki nie ułożyłeś, ale najlepiej wiesz jaka to trudna praca, co? A stawki są jakie są własnie dlatego, że bezrobocie nie istnieje, kto cokolwiek buduje wie, że z każdym jednym robotnikiem trzeba się umawiać nieraz z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Aha, przy okazji przypomniało mi się, możesz też poczytać jak 3 lata temu chciałem przestawić bramę i za kilkaset złotych dniówki to jedyne kogo znalazłem to Ukraińców, bo żaden Polak za takie "psie" pieniądze nie chciał się podjąć (kilkaset złotych za dzień roboty!!): https://www.sadistic.pl/ukrainscy-pracownicy-w-akcji-vt457210.htm#5023035

mygyry

2020-04-01, 21:27
Strielok1 napisał/a:

Skąd Wy się ludzie bierzecie? Do ułożenia kostki nie trzeba nic potrafić? To dlaczego brukarze są tak rozchwytywani? I oplacani? To samo tyczy się murarzy, operatorów maszyn czy ciężkiego sprzętu, kierowców zawodowych , długo można by tak wymieniać. Ich stawki nie są z kosmosu tylko właśnie rynek je urealnił. Ludzie nie płacą im tyle dlatego że Ci niewyksztalceni ludzie bez kwalifikacji sobie tak ubzdurali pod osiedlowym sklepem tylko dlatego że ich praca ma realną wartość, a o ludzi znających się na swoim fachu dziś nie łatwo. Ale jak studiowało się na wyższej szkole gotowania na gazie to teraz zdziwienie że ktoś kto lata uczył się fachu (czy to w zawodowce czy zaczynając od przesiewania żwiru na budowie) ma dniówkę kilkaset zł...



A co do mnie pijesz ja od dobrych kilku lat się tym zajmuje, nawet nie jesteście w stanie sobie wyobrazić ile można na godzinę zarobić

Strielok1

2020-04-01, 21:32
impressa88 napisał/a:

Tak powiadasz? W moim zawodzie jako specjalista cnc dostaje rysunek techniczny w którym połowy wymiarów brakuje żebym się domyślił co konstruktor ma na myśli, następnie muszę sobie zorganizować materiał, napisać program, dobrać narzędzia, wykonać przedmiot bez szkody dla pracodawcy która kosztuje nie mniej niż kamienica w Warszawie. Na ile wyceniasz moja prace?. Umiem też coś pospawać, płytki położyć, samochód naprawić, taka złota rączka po ojcu.


Chyba nie powiesz mi że jako operator cnc źle zarabiasz? W moim byłym zakładzie się takich chuchało ( obróbka szkła dla stoczni, kopalni, przemysłu itd, ja akurat pracowałem na stole do cięcia tafli, chlopaki od cnc halę obok)

SQRW3L_ponury

2020-04-01, 21:32
ra0mir napisał/a:

Wincyj tefałenu oglądaj...
Nigdy nie głosowałem na PIS i (raczej) nie będę ale ... odpowiedzmy sobie na pytanie o kogo PO zadbałaby w pierwszej kolejności?
O gospodarkę, banki i firmy. Zachowaliby się dokładnie jak Włochy, Francja i Anglia. Czyli hajs > człowiek.
Jako zwykli ludzie tego chcemy???



To zadaj sobie to samo pytanie tyle ze skierowane do pisu - o kogo by zadbali/dbają ?
o banki, gospodarke i firmy - nie.
o ludzi - tym bardziej nie - majowe wybory choćby po trupach pokazują ile znaczy dla tych mend ludzkie zycie jesli nie wiąże sie bezpośrednio z głosem na nich oddanym
wiec o kogo ? a no o tych o których dbają kosztem tego kraju od 5 lat - o siebie...

wiec kazdy jest lepszy od pisu i maliniaka - od Boskaa przez Kamysza az po waginoscepotyka a nawet tą sierotę Blonska

PS. przypie**alanie sie do tefałenu jest naprawde słabe bo ta stacja w zestawieniu z tvp to wzór profeski i obiektywizmu a gdyby nie te tefałeny i inne GóWna to byśmy do dziś o przekrętach Banasia, dwóch wieżach kurdupla, ziemi zezowatego (i dziesiątkacvh innych wałów) nie mieli pojęcia