18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rowerzysta zgarnia srogi opierdol

P1zdryk • 2016-09-18, 19:24
Bezmózgi rowerzysta-dawca wymusza pierwszeństwo. Chyba słusznie.



Pierwszy post, więc proszę o szybki wyrok i rozgrzany piec. :lodowka:

źródło:własne

mat-thew

2016-09-18, 20:23
nowe "duo rondo" w gdańsku

Insejn

2016-09-18, 20:31
@Mat-thew
Właśnie zastanawiałem się co to za zajebiste rondo, gdzie na prawo (na początku) masz wjazd na drugie.


Co do rowerzysty
Trzeba było go potrącić, kiedyś się nauczą. Często takich widzę, szczególnie na rowerach miejskich. Już kilka razy się we mnie wpie**olił taki idiota, do tego na oko 16 letni, bez świateł.

AdiOsAmigos

2016-09-18, 20:32
Coś takie urwane bez happy endu :-/ mogłeś mu na koniec jakieś fajne meritum sklepić a nie martwić się o pajaca że mu się w przyszłości może kuku stać :)

crackit

2016-09-18, 20:32
Następnym razem pie**olnij bydlaka... Masz kamerę - nic Ci nie zrobią. A z doświadczenia kilka razy jednemu ryśkowi z mojego bloku tłumaczyłem, że pierwszeństwa się nie wymusza i przez przejścia dla pieszych rower się przeprowadza.

Niestety nie słuchał, nawet się upierał, że jest niewinny jak w szpitalu połamany leżał i jak się okazało nic się nie nauczył. Po wyjściu ze szpitala znowu przejechał przez przejście dla pieszych... ostatni raz :D

BIORESWOJE

2016-09-18, 20:33
Wlaczylem bez dzwieku.. nie dam piwa, bo nic sie k***a nie działo. ch*j że wymusił.

StaraKacapka

2016-09-18, 20:36
Na początku przeczytałem wpie**ol. Zawiodłem się. :(

kenzol

2016-09-18, 20:43
A ja powiem tak: nikt nie chce potrącić człowieka, bo to trauma na całe życie plus koszty i ceregiele związane z naprawą samochodu i w tym wypadku rowerzysta zachował się niewłaściwie ALE kierowca samochodu okazał się kłębkiem nerwów, nie przystosowanym do stresowych sytuacji i powinien oddać swoje prawo jazdy :-)

BroOshee

2016-09-18, 20:53
Sam na rowerze dużo jeżdżę i nie raz widzę jak jeżdżą zarówno kierowcy aut jak i rowerzyści... k***a. W obu przypadkach trafiają się tacy debile czy debilki że aż szkoda słów... Rowerzyści zmieniają kierunek jazdy bez informowania kogokolwiek o tym że to robią, śmigają jak im się podoba. Wyprzedzają raz z prawej, raz z lewej a jak pieszy przechodzi na oznakowanym przejściu to dryndają tymi swoimi pie**olnikami jadąc na pełnej k***ie i plują się że mają przecież pierwszeństwo. ch*ja! Na drodze nie przestrzegają przepisów, na ścieżkach rowerowych wielkie pany... Piesi nie lepsi... Chodzą ścieżkami rowerowymi jak by byli u siebie, wbijają się na pasy czy to drogi rowerowej czy to na pasy na drodze gdzie auta zasuwają... Kierowcy aut też to w dupie mają i na rowerzystów często nie zwracają uwagi... Nawet jeśli mają oznakowany przejazd ścieżki rowerowej... Wniosek jest jeden. Rozglądajcie się dookoła bez względu na to czy jesteś pieszym, rowerzystą czy drogowcem. "Lajf is brutal and ful of zasadzkas"

RaysonPL

2016-09-18, 21:01
Nie ma czegoś takiego jak pierwszeństwo na rondzie :!:

Wali_mi_ten_koniak

2016-09-18, 21:17
Zauważyliście, że każdy pedałowiec ma ubrany super hiper nowoczesny strój miażdżący jaja, rower z super mega lekkiego materiału himper duper latać może nawet, a także hełm wyciskający resztki ich rozumiku? Nie chcę generalizować i ogólnie nie krytykuję takiego czegoś, ale w większości jak kogoś takiego widzę to wiem, że albo jest bogaty i ma swoje hobby na które wydaje ile trzeba, albo jest to pierdoła bez prawka która nie mając auta, wydaje wszystko na rower.

aradd

2016-09-18, 21:19
I bardzo dobrze, sam dużo jeżdżę rowerem i zauważyć można podstawowe nadużycia/błędy cyklistów takie jak:
- brak oświetlenia (w porze wieczornej lub nocnej oczywiście),
- brak sygnalizacji skrętów w jakikolwiek sposób, po prostu sobie skręcają jak i gdzie chcą,
- zajmowanie złych pasów do skrętów (dziś byłem świadkiem jak szanowny jegomość z lewego pasa pięknie sobie skręcał w prawo),
- jeżdżenie na przemian a to drogą, a to po chodnikach (gdzie nie ma ścieżek rowerowych).
- zajmowanie chodników (bo przecież one po to są!) przez rowery mimo, iż ścieżka rowerowa jest po drugiej stronie jezdni, lub nie ma jej (co jednoznaczne jest z przymusem poruszania się po jezdni),
- wymuszanie pierwszeństwa przed innymi pojazdami na skrzyżowaniach,
- przecinanie jezdni na pasach (gdzie, jeśli nie ma oznaczonego przejazdu dla rowerów, tuż przy pasach) cyklista zobowiązany jest do zejścia z jednośladu i przeprowadzenia go przez jezdnie (ale gdzież tam jak może szybko przejechać między jeżdżącymi autami, jak uderzy to jego wina bo przecież pasy!).
I wiele, wiele innych można wymieniać przez godzinę. Mam nadzieję, że wejdą przepisy zaostrzające poruszanie się na jednośladach, przymusowe ubezpieczenia dla jednośladu, bo to już przechodzi ludzkie pojęcie jak się zachowują rowerzyści (przede wszystkim chodzi tu też o starszych ludzi, którzy jadą ze wsi do miasta bo "matko bosko targ, 6 rano trza jechać" i jeżdżą nie raz slalomem po całej szerokości pasa, chociażby na zakrętach na rowerze który pamięta jeszcze tfu stalina, gdzie ślad bez rdzy będzie możliwy do zobaczenia dopiero po uderzeniu go przez pojazd który go przełamie na pół.

BrianGriffin

2016-09-18, 22:05
Tyle pie**olenia i nie wysiadł. Pewnie przypomniał sobie, że nie jest w internecie.

Cytat:

przez przejścia dla pieszych rower się przeprowadza



Masz jakieś racjonalne wytłumaczenie tego pomysłu?

Shephards

2016-09-18, 22:53
[quote="BrianGriffin"
Masz jakieś racjonalne wytłumaczenie tego pomysłu?[/quote]
To nie jest pomysł, a aktualne przepisy.
I jest racjonalne wytłumaczenie, które jest dosyć proste.
Idiota na rowerze wjeżdżający na pasy może z łatwością spowodować wypadek aniżeli pieszy lub osoba przeprowadzająca rower. Nie rozumiesz czegoś w tym?

Lexuz123

2016-09-18, 23:13
@maksymilian45

chłopie... jak można być spokojnym skoro wyczynia takie cuda, droga to nie plac zabaw. Potrąć rowerzyste/pieszego to życzę szczerze powodzenia. Sądy ch*je muje tak jesteś na przegranej pozycji więc nie dziwie się zupełnie kierowcy, lecz muszę przyznać, że lekko przesadził.

marcinsud

2016-09-18, 23:22
BrianGriffin napisał/a:



Masz jakieś racjonalne wytłumaczenie tego pomysłu?



Bo to przejście dla pieszych dlatego też się po nim nie biega. Kierowca pojazdu poruszającego się jezdnią nie jest gotowy na nagłe pojawienie się kogoś na drodze w tak oznaczonym miejscu i słusznie.

Jeśli przejazd jest oznaczony jako przejazd rowerowy to można się już nastawić, że jakiś samobójca wbije na drogę na pełnej k***ie bo mu kardio spadnie jak troszkę zwolni.