18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rowerzysta vs Samochód

Stewie • 2016-06-08, 23:20
Taka oto perełka z mojego miasta.
Cyt.We wtorek w Olsztynie doszło do dwóch kolizji z udziałem rowerzystów. Na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej i Wojska Polskiego renault potrącił kierowcę jednośladu przejeżdżającego przez pasy na czerwonym świetle. Godzinę później, na ul. Patryzantów volkswagen włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu chodnikiem rowerzyście i potrącił go.23-latek został zabrany przez karetkę do szpitala na badania. Ma rozciętą głowę i ogólne potłuczenia.Dodatkowo otrzyma mandat :)





TT4

2016-06-08, 23:46
Brawo Griffin, piwko. Dobrze go przycelował.

dashadow

2016-06-09, 00:32
jak można być takim zj***nym imbecylem, żeby nie patrzeć ani na światło, ani na ruch uliczny.

Nikodem_Szulcc

2016-06-09, 02:35
Jak mnie te dwupedały wk***iają...

Powinni miec nakaz jazdy chodnikami w miejscach gdzie nie ma scieżek rowerowych z zachowaniem szczególnej ostrożności na pieszych.

Dobrze ch*jowi, może sie w końcu dowiedział, że ulica to miejsce gdzie śmigają dwu tonowe pociski, często prowadzone przez zmęczonych, niewyspanych, wk***ionych, zamyślonych, debilnych... itd ludzi. I choćby nie wiem jakie on miał prawo i był na ch*j wie jakim pierwszestwie to jak go pie**olne samochodem to on bedzie na wózku popie**alał już chodnikiem, albo 2 metry pod ziemnią, a ja jakiś tam se wyrok najwyżej dostane.

kalijanek

2016-06-09, 04:13
po pasach powinno się rower przeprowadzać

elfis

2016-06-09, 06:24
więcej uprawnień dla rowerzystów i więcej kamer , będzie co oglądać

8michal7

2016-06-09, 07:34
Stewie napisał/a:

T.23-latek został zabrany przez karetkę do szpitala na badania. Ma rozciętą głowę i ogólne potłuczenia.Dodatkowo otrzyma mandat :)






Weź to rozwiń. Bo k***a już nie czaje tego pie**olenia. Prawko zdawałem dawno temu wtedy ścieżek rowerowych w moim mieście nie było i teraz ten kodeks h*j warty.

Rower jak zapie**ala chodnikiem ma pierwszeństwo przed samochodem ale dostanie mandat za jadę po chodniku o to chodzi ?

~Velture

2016-06-09, 08:25
@up
Nie. Chodzi o to ,że ta p*zda na rowerze po 1wsze nie przeprowadziła roweru przez pasy tylko przejechała a po 2gie zrobił to kretyn mając czerwone światło.
Czaisz już?
Samochód miał zielone a pedałowicz czerwone.
Dostanie mandat za spowodowanie kolizji.

Dodatkowo będzie musiał pokryć koszt naprawy auta z własnej skarbonki.

wormgoro

2016-06-09, 08:30
@up ale to nie wynika z opisu przedstawionego przez autora.

BrianGriffin

2016-06-09, 09:23
Wina jest jasna. Sam nie schodzę z roweru na przejściach, ale nigdy nie pakuję się pod samochody. Szkoda, że go mocniej nie jebnął. W sumie takie 5/10.

IOI

2016-06-09, 09:27
@Nikodem_Szulcc
wez sie k***a jebnij w ten pusty leb, jak kiedys dorosniesz i moze bedziesz mial dzieci to szybko zmienisz zdanie. rowerzysta ma jezdzic po ulicy, a jak mu nie pasi to moze PROWADZIC rower po chodniku. juz nie raz kazalem sp***alac takiemu cwe*owi z chodnika jak popie**alal sobie slalomem miedzy ludzmi.

Stewie

2016-06-09, 09:44
8michal7 napisał/a:



Weź to rozwiń. Bo k***a już nie czaje tego pie**olenia. Prawko zdawałem dawno temu wtedy ścieżek rowerowych w moim mieście nie było i teraz ten kodeks h*j warty.

Rower jak zapie**ala chodnikiem ma pierwszeństwo przed samochodem ale dostanie mandat za jadę po chodniku o to chodzi ?





Rowerzysta dostanie mandat zato że spowodował wypadek, a mianowicie przejechał przez ulice (na przejściu dla pieszych) na czerwonym świetle.

mutant

2016-06-09, 11:28
''volkswagen włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu chodnikiem rowerzyście''

Rowerem nie można poruszać się chodnikiem.

RoboCat

2016-06-09, 11:52
Kiedys bylo cos takiego jak karta rowerowa... juz jako dzieciak znalo sie podstawy ruchu drogowego.
A teraz banda kurew na rowerkach jezdzi tak jak im sie chce.
Jak chca jezdzic po drogach to mam pomysl: obowiazkowe ubezpieczenie + dowod/tablice rejestracyjne + karta rowerowa....

Nienawidze rowerzystow i zawsze jak ide pieszo i jest droga rowerowa to ide po niej :D Uwielbiam patrzec jak sie wkurza jeden z drugim :D