18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rowerzysta uderza w drzwi samochodu.

mg93trojmiasto • 2017-03-23, 10:34
Podjechać do krawężnika nie potrafi i do tego wysiada na ślepo.

Tulkas

2017-03-23, 19:15
z tym omijaniem jest tyle samo logiki co w najechaniu na poprzedzający samochód po dostaniu strzału w tył, też niby nie twoja wina a jednak ten na początku dostaje z oc środkowego.

Miacholl

2017-03-23, 19:26
Ten frajer z telewizji co mu drzwi wyrwał autobusem w Maserati był niewinny i biedny kierowca z autobusu płacił mandat z tego co pamiętam. Chociaż moim zdaniem wina babki z BMW. Tak by wynikało z przepisu cytowanego przez Angel.

kuba21045

2017-03-23, 19:40
Jak będę kiedyś miał wypadek to będę chciał obrońce nie z urzędu, a z sadistica nie dość ze wygram to jeszcze odszkodowanie dostane jak dobrze pójdzie :D

elfis

2017-03-23, 19:43
Miacholl napisał/a:

Ten frajer z telewizji co mu drzwi wyrwał autobusem w Maserati był niewinny i biedny kierowca z autobusu płacił mandat z tego co pamiętam. Chociaż moim zdaniem wina babki z BMW. Tak by wynikało z przepisu cytowanego przez Angel.



pamiętam ten materiał z TVN i nie wierzę,
dla mnie wina prowadzącego maserati była oczywista,
i nie wierzę że ten się wykpił
ale jeśli tak to teraz wiem dlaczego samochody TVN są pozbawione naklejek informujących o stacji ,
bo zwyczajnie , każdy nienawidzi tych którzy MANIPULUJĄ i mają UKŁADY

marjo5

2017-03-23, 19:58
apro po Kornackiego
Cytat z gazety
"Samochód jest ubezpieczony, na miejsce przyjechała policja i stwierdziła jednoznacznie winę kierowcy autobusu. Został on ukarany mandatem karnym. W związku z tym, że jego samochód się poruszał, a nasz nie. Nieporuszający się samochód nie może spowodować kolizji drogowej"
Fakt jest to głupi przepis, no ale cóż przepis to przepis...

ellsworth

2017-03-23, 21:54
Nietzsche napisał/a:


Kod:
Art. 23. 1.
2) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość;


Wystarczy? Współwina.


Ale pieprzysz głupoty. W typ przepisie chodzi o to, by nie zahaczyć zaparkowanego pojazdu, a nie o to, że jakiś matoł sobie nagle drzwi otworzy!

mkev

2017-03-24, 08:02
Podobna sytuacja, ale bardziej niebezpieczna i bliżej harda była w jednym z ostatnich odcinków Polskie Drogi #75 od 2:19

bawcio92

2017-03-24, 10:11
miałem podobna sytuacje jakieś 10 lat temu na stacji benzynowej
ja wysiadałem a dziadek akurat podjechał doszło do kontaktu i skończyło się na zadrapaniach
dziadek wezwał policje obejrzeli monitoring i zaproponowali mi 200 mandatu bez punktów