18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Rolnik który zaorał swoje pole, na złości parkującym kierowc

fantastico • 2015-11-18, 12:46
Rolnik wielokrotnie prosił kierowców aby mu nie parkowali na jego ziemi. Nie słuchali, więc postanowił zaorać wole pole a tym samym przyblokować niesfornych kierowców.

Dobry pomysł tego rolniku.


blyto90

2015-11-18, 12:50
ot Pomysłowy Dobromir :lol:

eMJay8086

2015-11-18, 13:29
I mioł chop racje!

Teraz skasuje od każdego odpowiednią kasę za wyciągniecie auta traktorem po bruzdach.

zdrowoyebne

2015-11-18, 13:47
no i juz ma posadzone samochody przynajmniej

mi...........80

2015-11-18, 14:03
Dobra robota, bo głupie te miastowe okropnie.

Z resztą dlaczego swoje pole ze złości miałby orać? Te k***y mu tam ze złości parkują.

saves

2015-11-18, 14:10
Nie obędzie się bez klasyka



pawelnie@

2015-11-18, 14:29
Mam ten sam problem z sąsiadami! Uwierzcie idzie się poirytować jak pod własnym domem nie ma gdzie postawić samochodu, albo brama zastawiona i nie ma jak wjechać do garażu.. Już nie wiem co z tym zrobić, jakieś pomysły?

żmij

2015-11-18, 14:33
@up
Dynamit. Tego Ci potrzeba.

Miskuzi

2015-11-18, 14:40
@pawelnie@
Jak ktoś zastawił ci bramę wjazdową to polecam na hol go i wyciągnąć na środek ulicy


saves

2015-11-18, 15:09
pawelnie@ napisał/a:

Mam ten sam problem z sąsiadami! Uwierzcie idzie się poirytować jak pod własnym domem nie ma gdzie postawić samochodu, albo brama zastawiona i nie ma jak wjechać do garażu.. Już nie wiem co z tym zrobić, jakieś pomysły?



Powieś na bramie wielką tablicę.
"W tym magicznym miejscu samochodom w niewyjaśniony sposób schodzi powietrze z kół i pojawiają się rysy na lakierze".
Powinno pomóc.

fieryangel

2015-11-18, 15:11
No i ch*j. Jego? Jego.

Manowarrior

2015-11-18, 15:24
Ogrodzić, wylać beton, namalować miejsca i brać kase za parkowanie

CrePie

2015-11-18, 15:36
pawelnie@ napisał/a:

Mam ten sam problem z sąsiadami! Uwierzcie idzie się poirytować jak pod własnym domem nie ma gdzie postawić samochodu, albo brama zastawiona i nie ma jak wjechać do garażu.. Już nie wiem co z tym zrobić, jakieś pomysły?



Jest kilka rozwiązań. Zależy jak to wygląda dokładnie. Jeżeli staje na ziemii, która prawnie leży poza działką - wzywasz policję, a on dostaje mandat, albo wzywają hol z urzędu, zależy czy przeszkadza w ruchu drogowym. Straże gminne/miejskie mogą taki samochód dodatkowo zapiąć w blokade.

Sprawa troche inaczej wygląda, gdy grunt na którym staje auto jest prywatny - należy do Ciebie, tudzież Twoich rodziców. Wtedy organ policji jest jedynie pomocniczy. Bo policja nie działa na terenie prywatnym. Tak więc powinieneś wezwać policję, oni spiszą co jak i kiedy, a wtedy wzywasz holownik który go wywiezie. Płacisz kolesiowi i wszystko jest cacy. Z tym, że trzeba zrobić kilka rzeczy, aby takie działanie Ciebie chroniło.

Nie każdy kierowca holownika chce się podjąć tego zadania z prostego w zględu - posądzenie o kradzież. Dlatego konieczne jest wezwanie policji, która "kryje" Ciebie i kierowce, że działaliście w dobrej wierze (odsyłam do wikipedii).
Kolejna sprawa to płatność. Przeciętna kwota to około 500zł, nie jest to dużo, ale i niemało.
No i ostatnia sprawa - odzyskanie pieniędzy - dzieje się to na podstawie powództwa cywilnego (pozywasz ziomka do sądu o to, żeby oddał Ci hajs który wydałeś na sholowanie jego auta).

Opisany wyżej sposób jest bardzo mozolny, długotrwały i niemiły. Osobiście sprawe rozwiązałbym inaczej: kupiłbym blokadę na koło (cena 50-250zł). Zrobiłbym zdjęcia jego koła, z każdej strony jak tylko się da. Udokumentował i opisał każdą ryskę jaka znajduje się na kole, dołownie biegamy z linijką i robimy zdjęcia na potęgę. Robimy to dlatego, że jeżeli mu zniszczysz, bądź uszkodzisz jego własność - ma prawo żądać od Ciebie odszkodowania. W tym momencie zakładasz bardzo bardzo delikatnie blokade i zapinasz. Robisz znowu zdjęcia, mase zdjęć. Dajesz informacje, że zdjęcie blokady kosztuje 500zł i numer telefonu do Ciebie. W tym momencie mamy sytuację patową. Bo tak: Ty nie możesz w żaden sposób uszkodzić mu samochodu, z kolei on nie może zniszczyć Twojej blokady - założyłeś ją na SWOIM terenie, więc mu tak naprawde gunwo do tego co tam trzymasz. Tak więc mając ową blokadę - jesteś bogiem swojego terenu. Polecam.

Sory za rozwlekłość tekstu

lacross

2015-11-18, 15:44
@pawelnie@
Duża tabliczka z napisem : Parking płatny 100 zł . Myślę że to rozwiąże twój problem.

miedzianek

2015-11-18, 16:23
CrePie napisał/a:

W tym momencie mamy sytuację patową. Bo tak: Ty nie możesz w żaden sposób uszkodzić mu samochodu, z kolei on nie może zniszczyć Twojej blokady - założyłeś ją na SWOIM terenie, więc mu tak naprawde gunwo do tego co tam trzymasz. Tak więc mając ową blokadę - jesteś bogiem swojego terenu. Polecam



Nope, sorry, istnieje jeszcze takie coś jak bezprawne zajęcie mienia. Koleś wzywa policję, robi zdjęcia, pozywa kolesia i tyle w temacie:)


BTW-toć oni po tym przejadą chyba spokojnie-.-