18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Revelations - Bill Hicks [CAŁY WYSTĘP][napisy]

WeedLover • 2016-04-11, 11:03
Witam w drugiej wrzucie całych występów lubianego na Sadisticu komika.

One Night Stand


O nagraniu:
Występ zarejestrowany w roku 1993 w Teatrze Dominion w dzielnicy West End w Londynie. Przez wielu uważany za najlepszy występ komika. Od roku 1991, kiedy to Bill odbył indywidualną trasę po Wielkiej Brytanii i Irlandii (rok wcześniej odbył w grupie amerykańskich komików), jego sława na wyspach urosła do niewyobrażalnych rozmiarów. Zdyskredytował brytyjskich komików, zawładnął sercami widzów. Podczas występu Revelations Bill poruszał najbardziej kontrowersyjne tematy i te bieżące. Dał upust swojej frustracji spowodowanej przez konflikt w Zatoce Perskiej, wzrastający wpływ marketingowców na życie ludzi i popularyzację przemocy w telewizji, i pozwolił na pewien czas przejąć inicjatywę Goatboyowi, swojemu sprośnemu alter-ego. Nie omieszkał wspomnieć o zamachu na Johna Kennedyego i opinii komisji Warrena, dobitnie udowadniając przy tym manipulację faktami.

Przeczytaj przed seansem:
1. Komisja Warrena - specjalna komisja śledcza, powołana za prezydentury Lyndona Johnnsona. Miała wyjaśnić zamach na prezydenta J.F. Kennedyego. W oświadczeniu uznano, że jedynym zamachowcem był Lee Harvey Oswald, a strzał padł z piętra biblioteki na skrzyżowaniu.
2. Zamieszki w Los Angeles - wielodniowe i brutalne zamieszki do jakich doszło w roku 1992. Przyczyną było uniewinnienie 4 białych policjantów, którzy pobili czarnoskórego taksówkarza podczas zatrzymania. Skutkiem tego było wyjście na ulicę dziesiątek tysięcy afroamerykanów wymierzających sprawiedliwość w swój sposób. Bito, gwałcono i okradano białych. Do najbardziej znanego napadu doszło na kierowcę ciężarówki (Reginald Denny), którego wyciągnięto z wozu i skatowano niemal na śmierć. W sumie zginęły 53 osoby, kilka setek zostało poważnie rannych.
3. Film Zaprudera - nagranie z zamachu na J. F. Kennedyego, na którym dobitnie widać, że strzał padł od przodu samochodu, albowiem głowa prezydenta odbiła do tyłu po postrzale. Gdyby strzał padł z biblioteki, jak uznała Komisja Warrena, głowa musiałby by odbić do przodu, w stronę kierowcy.
4. I wojna w Zatoce Perskiej - wojna pomiędzy Koalicją USA a Irakiem w latach 1990-1991. Przyczyną wojny była agresja Iraku na Kuwejt i tym samym podbicie całego kraju. Irak pragnął przejąć bogate złoża ropy naftowej swojego słabszego sąsiada. Jednym ze skuktów wojny,było dozbrojenie najnowocześniejszym sprzętem Kuwejtu i ościennych państw arabskich, walczących z Irakiem.

O Billu:
A kim był śp. Bill Hicks (ur. 16 grudnia 1961, zm. 26 lutego 1994 na raka trzustki)? Jednym z bardziej niepoprawnych standuperów, propagatorem idei demilitaryzacji świata i legalizacji narkotyków, wrogiem fanatyków religijnych i pierwszym wrogiem amerykańskiego establishmentu. Słynął z ciętego języka, przyznawania się do używania narkotyków i problemów z prawem, a także trafnych spostrzeżeń. Swoje występy kończył inscenizacją własnej śmierci, poprzez zastrzelenie przez nieznanego zamachowca, co było odwołaniem do zamachu na prezydenta J.F. Kennedyego.

Nie jestem autorem napisów ani montażu.
Nagrania zniknęły z Youtube parę lat temu, na szczęście wszystkie pościągałem na komputer.

Życzę wszystkim miłego seansu.










To tylko przejażdżka.
spoiler

licho_nie_spi

2016-04-11, 14:08
czytałem ,że był pedofilem i lubił małe dzieci...chłopców szczególnie....a nie to nie ten.....chodziło mi o Billa Cosby tego asfalta...

the_p

2016-04-11, 17:00
@up, a trochę szkoda - wtedy cały motyw z GoatBoy'em zyskiwałby drugie a właściwie trzecie dno :)

Policeman

2016-04-11, 20:48
Jak już pisałem, to moje tłumaczenie, konto kapiszczur, mam jeszcze sane man, nie wiem czy to ta wrzuta powinna dostawać piwa czy ja. Konto za Billa Hicksa zostało mi usunięte, a dokładniej za muzyczkę na początku, potem za 2 fragmenty gdzie gra Jimmi Hendrix, okazało się, że nie mam praw do muzyki użytej w tle jego występu, niezłe jaja, co?

Ponieważ dostałem pozew od firmy która rościła sobie prawa do kilku muzyczek w tle nie zaryzykuje kolejnych wrzut na tej #$%#$% żydowski kanał yt

Czeresniaaa

2016-04-11, 21:56
@Policeman, w takim razie chyba powinieneś się cieszyć, że mimo nagabywania Cię i wk***iania Twoje dzieło istnieje gdzieś w cloudzie nadal i jest popularne, nie? W każdym razie gratuluję Wam obu fajnego materiału.