18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Resuscytacja na plaży

Ra...........og • 2010-04-29, 19:10
Kobieta z dużymi cyckami

landryn3

2010-04-30, 01:43
Ze jej cycki na powierzchni wody nie utrzymały ?

DAGFEN

2010-04-30, 06:49
Po cholerę koleś jej uciska przeponę :?: Pewnie jakiś specjalista z sadistica :-/

I jeszcze kolano pod głowę żeby oddechu nie mogła złapać :samoboj:

lakusjo

2010-04-30, 07:33
Moze i wielkie cycki ale brzuch za to ogromny i jakos te cycki giną...

jerzyk

2010-04-30, 08:12
k***a na tej stronie to sami: ratownicy, lekarze, specjalisci i naukowcy. Czasem to az strach cos napisac ;o

patgaw

2010-04-30, 09:44
faktycznie akcja ratownicza zle wykonana, ale przezyla i to sie liczy.

axtxn

2010-04-30, 11:12
Już wiem skad w niektórych zbiornikach wodnych przt brzegu jest piana. Przez takie babska, napluja do wody i o...

marcinbobek

2010-04-30, 11:22
Durnie i debile !!!!!!!!! poczytajcie sobie wytyczne resuscytacji 2005, a jak wam się nie chce to wam streszczę rozdział z udzielaniem pomocy osoby utopionej. Przyczyną zatrzymania krążenia u takiego wieloryba była woda w płucach a PRIORYTETEM SĄ ODDECHY RATOWNICZE W TAKIM MOMENCIE. należy ich wykonać 5 co powinno od razu przywrócić akcję serca, a jeżeli to nie pomoże to się napie**ala 30:2 (masaż: oddechy). I się pytam gdzie była głowa do tyłu odchylona i co to za masaż brzucha ? albo jeszcze lepiej masaż serca na boku mrehehehehe. To tyle w tym temacie koniec imprezy dowiedzenia!

Dalione

2010-04-30, 11:57
Tłuszcz albo silikon wypompowywał..

lubie_kopytka

2010-04-30, 12:41
Głowa MUSI być odchylona do tyłu.

pa...........ix

2010-04-30, 13:51
Scarlet napisał/a:



żeby się udławiła wodą, tak? :roll:



nie, żeby udrożnić przełyk. analogicznie - połykacz mieczy odchyla głowę do tyłu, żeby sobie nie przebić przełyku.

jak już ją przewrócili na bok, to mógł ktoś jej zaj***ć takiego kopa, żeby jej się odechciało wchodzić do wody :D

Scarlet

2010-04-30, 14:07
paix napisał/a:

nie, żeby udrożnić przełyk. analogicznie - połykacz mieczy odchyla głowę do tyłu, żeby sobie nie przebić przełyku.



no dobra, ale jak ta woda ma z niej wyjść w takim razie, bo jeśli odchylisz głowę do tyłu, to raczej się nie uda. przyznam, że niewiele pamiętam z kursu pierwszej pomocy. ale pamiętam, że jak jest krwotok z nosa, to nie wolno głowy do tyłu odchylać, bo się można zadławić krwią. tyle wiem, że nie powinni jej kłaść na bok.

pa...........ix

2010-04-30, 14:21
@~Scarlet
jak masz krwotok z nosa to z reguły stoisz. poza tym, krwotok jest z nosa, więc jeżeli odchylisz głowę do tyłu to możesz się zadławić krwią, tak jak napisałaś. a jeżeli leży i odchylisz głowę to powstanie linia prosta (chociaż sam uważam, że lepiej, aby głowa leżały płasko) i woda nie będzie miała przeszkód w postaci zagięcia na odcinku gardło-przełyk.

Scarlet

2010-04-30, 15:29
dzięki paix, aż mnie zmobilizowałeś, żeby sobie trochę wiedzy ratowniczej odświeżyć, kto wie, kiedy się może przydać..

warzywniak7

2010-04-30, 19:00
Tak zj***nej akcji to nie widziałem ! Nie pie**olcie co poniektórzy że ludzie nie spanikowali.... Oni chyba na Baywatch-u się wzorowali