18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Remont

Sadix123 • 2015-07-23, 00:40
Pewien Poznaniak zrywa tapetę ze ściany gdy nagle odwiedza go przyjaciel:
-A co to? Robisz remont?
-Nie, przeprowadzam się.

Najlepszy_na_świecie

2015-07-23, 14:01
cheisyang napisał/a:

w Gdansku jeszcze nigdy nikt mnie nie okradl,a przeprowadzilem sie tu w 2001 roku. Nigdy nikt na mnie nie trąbił na drodze,ludzie sa spokojni,bo wiedza,ze nie ma tutaj wyscigu szczurow,ze jak ktos chce byc milionerem ,z mafią na karku,to musi do warszafki wypie**alac,bo tutaj tego nie ma. Jesli natomiast chcesz wiesc spokojne zycie,za pensje powyzej 2000 tysiecy ( nie do pomyslenia w twojej wiosce,co nie ? ) to jest to miasto dla ciebie - z tym,ze musisz byc w miare wychowany i w miare spokojny,bo jak nie,to predzej czy pozniej ludzie cie zweryfikują :) Mieszkam w spokojnej dzielnicy domkow jednorodzinnych,kazdy sie tu zna,pozyczam pieniadze sąsiadom,oni pozyczaja mi,



Spokojne życie z pensją powyżej 2000 zł. Padłem właśnie ze śmiechu. I jeszcze dom za taką pensję... Dobry towar bierzesz.

Ogólnie dla mnie fenomenem jest to, że ludzie w Trójmieście uważają, że 2-3 tys. to dobra pensja. Sorry, ale na dach nad głową Ci nie wystarczy nawet. A ten koleś z wioski, z którego się śmiejesz to nawet jak ma taką pensję jak Ty, to i tak żyje na wyższym poziomie.

jebator2000

2015-07-23, 14:17
@Najlepszy_na_świecie On kłamie spokojnie :D


Chwalić się, że mieszka się w bloku w dużym mieście to jak chwalić się, że śpi się w lesie.

-a...........a-

2015-07-23, 14:31
Haha uwielbiam dowc**y o Poznaniu, pewnie dlatego, że to jedno z moich miast, a mam dystans do siebie. :D Chociaż na drodze Poznaniacy to straszne nerwusy, jak nie ruszysz od razu na zielonym to zaraz zostaniesz obtrąbiony. No i kierowcy tramwajów i autobusów lubią być złośliwi (widzą, że biegniesz, a ci chamsko drzwi przed nosem zamykają i jadą).

Pozdrawiam wszystkich Poznaniaków!

pemb

2015-07-23, 14:46
@cheisyang
"ze nie ma tutaj wyscigu szczurow"
Co Ty pie**olisz?? Wyścigu szczurównie ma u Pigmejów, w Polsce i jak chcesz przeżyć i mieć jakieś stanowisko (bez pleców) to jednak wyścig jest i nie gadaj bzdur. Zaraz powiesz, że w Trójmieście nie ma zanieczyszczeń, ludzie nie czują zazdrości, z kranu leci miód, a wszystkie towary są za darmo. Polska Utopia...

Loaloa

2015-07-23, 14:55
Drut to wynaleźli poznaniak i krakus.

Putis

2015-07-23, 15:05
Policeman napisał/a:



Aha czyli jesteś po prostu zjebem i nic nie rozumiesz. Poznań takie fajnie miasto w ogóle fajne i fajne, ale np. Sosnowiec to gówno i Warszawa chamstwo. Jak pisałem, prosty przykład by zlokalizować ścierwo - wystarczy rozpocząć dyskusję o miastach. Dla mnie Poznań, Warszawa, Kraków, Gdańsk to to samo. Dużo ulic, dużo chodników, dużo domów i tak zajebiście dużo ludzi, że ciężko znaleźć cokolwiek wspólnego pomiędzy nimi.



Nie czytasz ze zrozumieniem, nie napisałem, że Sosnowiec to gówno, do poziomu gówno to tu daleko :amused: .. a i nie napisałem wprost, że w Wa-wie panuję chamstwo tylko napisałem, że taki jest stereotyp, zresztą nie wszystkie chamy tam mieszkają, np ty mieszkasz w Chojnicach i z tym "zjebem" pokazałeś, że nie tylko w Warszawie są buraki i chamy ;)

Pawelek92

2015-07-23, 15:14
@up a byłeś w Sosnowcu? czy kreujesz swój światopogląd na podstawie internetu ?

ra0mir

2015-07-23, 15:20
@up, nie był tylko raz w Warszawie a o Sosnowcu w internetach poczytał i wie najlepiej.

kajtol

2015-07-23, 16:55
W każdym narodzie znajdzie się jakaś żydząca populacja, np. na Niderlandach nabijają się z Holendrów, Brytyjczycy mają Szkotów. A propos:

Wiecie kim są Szkoci?
-
-
-
-
-
-
Poznaniakami, wypie**olonymi z Wielkopolski za rozrzutność.

eligurf

2015-07-23, 17:57
Jestem z Poznania, dowcip(y) dobre, tyle że o drucie oraz pożyczaniu jajek i mąki to pierwotnie było o Szkotach. Najlepszy o wannie. Tu mi się kojarzy kawałek SZPAL "... ja żyję w brudzie i smrodzie, i to mi nie przeszkadza to tutaj jest w modzie...".

Na pewno Poznaniacy są specyficzni, bo to jeszcze pozostałości niemieckiego drylu. Tylko nie wynika to ze skąpstwa, ale szeroko pojętej pragmatyczności. Faktycznie trudno tu o ludzi z gestem, ale też ponadprzeciętnej patologii to nie znajdziesz. Pracy dużo, każdy kto chce to coś znajdzie, choć też przy byle pracy płace nie powalają. Poza pewną grupą Cygano-Romów brak praktycznie poza turystami jakiś kolorowych, szczególnie w porównaniu do takiej Warszawy.
I choć nienawiść do Legii wyssałem z mlekiem matki to Warszawa, jeśli ktoś ma większe aspiracje niż walenie konia przed kompem, grill i wyjście do Biedronki po sześciopak najtańszych szczyn, to super miasto. Tyle zajebistych sklepów (hobbystycznych - np. akwarystyka, modelarstwo i in.) i bibliotek, że Poznań wydaje się miasteczkiem powiatowym. O rozwoju intelektualnym nie wspomnę, bo nawet w "Oruni Górnej co tydzień odbywa się tu albo jakiś festyn rodzinny, albo koncert szant".

@cheisyang
Idź do psychologa i poproś o maść na ból dupy. "Mieszkam w spokojnej dzielnicy domkow jednorodzinnych,kazdy sie tu zna,pozyczam pieniadze sąsiadom,oni pozyczaja mi,zapraszamy sie raz na miesiac na grilla i jest git" - to się w cywilizowanych krajach nazywa slamsy.

MajkelT

2015-07-23, 18:56
Z wanna mnie rozj***ł :D

Putis

2015-07-23, 19:00
Pawelek92 napisał/a:

@up a byłeś w Sosnowcu? czy kreujesz swój światopogląd na podstawie internetu ?



W Sosnowcu macie dostęp do internetu oO?

makaba

2015-07-23, 20:45
Spinacie się tak z tymi miastami, że mało hemoroidów nie dostaniecie. Ja jestem ze wsi i mam gdzieś to, że miastowi cisną po ludziach ze wsi i odwrotnie. Żyjmy sobie tam gdzie nam wygodniej i dajmy żyć innym. A najważniejsze, nauczmy się śmiać z samych siebie.

KociBolec

2015-07-23, 21:09
I jak tu Polska ma być ogarnięta jak ludzie w kraju między sobą walczą. Jak nie polityka to w jakim mieście kto żyje, POLACZKI CEBULACZKI i tyle.

MówięPrawdę

2015-07-24, 01:29
jestem z Poznania i żarty spoko bo mówią (w sposób wyolbrzymiony oczywiście) o oszczędności Poznańczyków, a to w sumie dobra cecha. A ludzie jak ludzie, znajdą się skąpi i znajdą się tacy co rozumieją bardziej, że ludzie ważniejsi od pieniędzy. Najbardziej podoba mi się pożyczeniu 50 zł bo to ma coś wspólnego z rzeczywistością młodych ludzi w Poznaniu :D

PS jestem dumny z bycia Poznaniakiem ale faktem jest, że z Poznania to 2 kierunki emigracji- Warszawa albo Berlin. I zadajemy się ze słoikami z Warszawy i z Warszawiakami(warszawiacy bardziej spoko) więc ta nienawiść to też przesadzona. Ostatnio jeden ziomek z Warszawy nawet odśpiewał prowokacyjnie przyśpiewkę o legii na placu wolności, a wpiedolu nie zgarnął (chociaż to się zdarza za legie a nawet zadarmo :D )