18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Religia w polityce.

misiekwp • 2013-03-23, 19:49
Do napisania tego krótkiego artykułu pchnęło mnie nieustanne wpieprzanie swoich paskudnych ryjów do polityki- a właściwie każdej sprawy związanej z państwem- przez ludzi stricte reprezentujących religię i dbających o jej jak najsilniejsze wpływy.

Zacytuję fragment wystąpienia senatora Barry’ego Goldwatera z roku 1981, pod którym podpisuję się obiema rękami i, jeśli zdołam, także nogami. Warto zwrócić uwagę, jak ten heros amerykańskiego konserwatyzmu (i kandydat na prezydenta) broni świeckiej tradycji narodzin amerykańskiej republiki:


Żadne ludzkie poglądy nie są tak trwałe, jak poglądy religijne. Najpotężniejszy sojusznik, jakiego wezwać mona w debacie to Jezus Chrystus, Bóg czy Allah, czy też jak tam kto chce nazywać Istotę Najwyższą. Lecz jak każda potężna broń, tak i imię Boże winno być używane ostrożnie i oszczędnie. Tymczasem religijne fakcje tak bujne rozwijające się ostatnio w naszym kraju używają wiary jako obucha, bez krztyny rozsądku. Ci ludzie usiłują zmusić przywódców państwa, by w stu procentach podporządkowali się ich żądaniom. Jeśli ktoś nie zgadza się z którąś z tych religijnych grup w jakiejś szczegółowej kwestii moralnej, oni protestują, grożą zablokowaniem dotacji na fundusz wyborczy albo odmową głosu w wyborach (albo obiema rzeczami naraz). Powiem otwarcie- czuję się chory i zmęczony patrząc na tych politycznych kaznodziejów, którzy, jak Ameryka długa i szeroka, próbują mi wpierać, że jako obywatel tego kraju, jeśli chcę być uznany za osobę moralną, muszę wierzyć, że A, B, C i D. Za kogóż to się mają! I kto dał im prawo do dyktowania mi osądów moralnych! Jeszcze większą wściekłość wzbudzają ci ludzie we mnie jako członku władz ustawodawczych Stanów Zjednoczonych, który nieustannie musi znosić groźby licznych religijnych grupek, z których każda zachowuje się tak, jakby sam Bóg osobiście upoważnił ją do kontrolowania każdego mojego głosu i wystąpienia w Senacie. Ostrzegam zatem dzisiaj tych ludzi- będę walczył z nimi bez najmniejszej litości, jeśli nadal będą próbowali w imię konserwatyzmu narzucać swoje poglądy wszystkim Amerykanom.

Ciekawe czy kiedykolwiek któremuś z naszych polityków jaja urosną na tyle, by odważył się publicznie powiedzieć o tym problemie w równie dobitny sposób.


Jako ciekawostkę dodam, że ojciec Barry'ego Goldwatera był imigrantem z Polski.

Ork.Fajny

2013-03-23, 20:59
Świecka tradycja narodzin USA? Poj***ło cię? Tradycją USA jest to że ich wolność i kraj pochodzi od przyzwolenia chrześcijańskiego Boga i nikt nie prawa im tego odebrać...
Hymn USA zawierający "In God is our trust"...? Najsłynniejsza i najważniejsza pieśń po hymnie zwana "God Bless America" której tytuł to też takie ichnie "powiedzonko", dziś męczone w Hollywood...?

mare30ks

2013-03-23, 21:26
kiedys mawiano ze za szczawiem niesiolowskim bardziej na prawo byla tylko sciana. a jak to teraz wyglada ? :)

glistownik

2013-03-23, 22:44
Apropo Ameryki, dopóki opierała się na fundamencie o którtym pisze Ork.Fajny była wspaniała. Ludzie wierzyli w wolność jaką im daje w to że ciężko pracując mogą prowadzić godne życie.
Kochali ten kraj.

Teraz....

USA to kraj socjalny. W/w fundament zniknął razem z wiarą w kraj. Ba mieszkańcy nienawidzą własnego kraju, wierzą że prezydent wysadził dwie wieże, a wojny prowadzone przez ten kraj są nie potrzebne.

A gdy nie ma wiary państwo staje się słabe. Nikt nie powie "Taaak idźmy rozwalać kebabów weźmiemy rope a psy niech giną lub nam służą".

W ogóle to chyba już jest wszędzie, co się dzieje Panowie... W Polsze powszechnie utarło się że przezydent został zestrzelonych przez ruskie a rządzący sprzedają kraj UE :) . Każdy to nosi w podświadomości nawet jak się z tym nie zgadza. I pomyślcie tak szczerze. Kochacie ten kraj?

Ja go nie lubie. Kiedyś pasjonowałem się historią opowieściami patriotyzmem starszych. A teraz jakoś nie myśle w ten sposób. Coś zabija w nas wiarę w ten kraj i uważam że jest co najmniej nie dobrze.

JebaćCyganów

2013-03-24, 18:46
a w ktorym miejscu kosciol tak sie wpieprza do polityki?

djpaczu94

2013-03-24, 22:13
religia pod polityką państwa= wielkie gówno

PA...........SM

2013-03-24, 23:29
Czy ja też będę potępiony przez naszych mocherów i innych katooszołomów za to ???


_R...........s_

2013-03-26, 20:03
Józef Beck
Cytat:

Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą egoistycznym interesom Kościoła katolickiego.


El Caudillo

2013-03-26, 22:43
@up
przykład tego inwazja turecka na Europę popularny potop wcale nie musieliśmy się pchać na zadyme mogliśmy pozostać neutralni dostać ekskomuniką albo coś a przyszłych zaborców samemu po cichu skroić do spółki z kebabami