18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rekonstrukcja w Skierniewicach

Kominek1993 • 2016-08-20, 00:18
Zauważyłem, że jest tu sporo osób, które interesują się historią. Stąd pozwoliłem sobie wysmarować niniejszego posta...

Szanowni! Jak już pewnie część z Was wie, jesteśmy Grupą Rekonstrukcji Historycznej odtwarzającej niemiecki 73 pułk piechoty. Od dwóch lat ściśle współpracujemy, między innymi, ze Stowarzyszeniem Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty. Od 3 lat chłopaki organizują rekonstrukcję "Skierniewicki Wrzesień".

W związku z tym serdecznie chciałbym w imieniu własnym, naszej Grupy, jak i Kolegów ze Skierniewic zaprosić Was, Kochane Sadole, 27 sierpnia do Skierniewic. Już od 16:00 na Rynku Głównym w Skierniewicach będzie można obserwować rekonstruktorów i sprzęt, który specjalnie na tę okazję przybędzie. Wśród tego sprzętu będzie "perełka" - jeżdżąca i w pełni funkcjonalna replika czołgu LT38 (Panzerkampfwagen 38t), której załogę będą stanowić członkowie naszej Grupy. O tym czołgu nakręciliśmy krótki felieton z serii "Soldaten des Heeres", który znajdziecie troszkę niżej, albo na youtube.

Podczas tej inscenizacji obecny będzie też nasz kolega, Irytujący Historyk, który będzie wspólnie z nami kręcił kolejny swój materiał. Będziecie więc mieli okazję nie tylko do obejrzenia unikalnego czołgu (drugi jeżdżący na świecie), nie tylko obejrzenia wspaniałej rekonstrukcji, ale też poznania nas, czy Irytującego :)

Na zachętę film z zeszłorocznej inscenizacji:


Zapraszamy, drogie Sadolki i drodzy Sadole! :)

Fdslatghdlks

2016-08-20, 11:22
Nawet na potrzeby rekonstrukcji miałbym opory, aby ubrać się w niemiecki, nazistowski mundur...
Z drugiej strony takie akcje przynajmniej przypominają prostaczkom naszą historię.

Kominek1993

2016-08-20, 11:53
Fdslatghdlks, wbrew pozorom poruszyłeś bardzo ciekawą kwestię. Muszę przyznać, że u nas w Grupie panuje na szczęście na tyle zdrowa relacja i podejście, że nie jaramy się Rzym za Nerona tym, że zakładamy niemiecki mundur. Powiem więcej, często po rekonstrukcjach, gdzie scenariusz zakłada, że mamy być brutalni, kiedy już wracamy do domów samochodem rozmawiamy na temat tego, że w sumie to trochę dziwne uczucie odtwarzać takich sk***ysynów, ale cóż... jedni zbierają znaczki, inni odtwarzają Niemców :D

P.S. Zdradzę się, że może i nie mam jakichś ogromnych oporów przed założeniem munduru pancerniaka, czy piechura Wehrmachtu, ale munduru SS nie założyłbym za żadne pieniądze świata :)

De...........37

2016-08-20, 12:01
k***a, była na sadolu fala "eksploracji" to teraz będzie zalew "rekonstrukcji"?

remi1982

2016-08-20, 12:11
@Kominek1993 - To tylko rekonstrukcja historyczna i raczej nikt nie czuje się nazistą wkładając mundur SS :)
Kiedyś też brałem udział w rekonstrukcji pewnej bitwy w Poznaniu, właśnie w mundurze SS. Moim zadaniem było spalenie wioski i rozstrzelanie mieszkańców w lesie. Czy czuje się z tym źle? Nie. To tylko odtwarzanie pewnych wydarzeń historycznych, aby przybliżyć je innym ludziom. Co ciekawe i co zdziwiło mnie osobiście dość mocno. Po wszystkim ludzie podchodzili do nas, a nie do chłopaków w polskich mundurach aby robić sobie z nami zdjęcia.

P.S. A co do rekonstrukcji "Skierniewicki Wrzesień". Świetne wykonanie.

~KIERR3

2016-08-20, 16:32
Kominek obczaj wrocławską grupę rekonstrukcyjną festung breslau, oni odtwarzają SS-manów z jednej jednostki SS beslain.

Kominek1993

2016-08-20, 21:27
KIERR3, znamy chłopaków! :) Fajni ludzie :)