18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Reklamy sił zbrojnych USA vs Szwecja

NiedźwiedzioGłowy • 2011-04-25, 22:16
Zajebiste porównanie dwóch stylów.

USA stawia na patetyczne obrazki rodem z Kompanii Braci. Szwedzi podchodzą do tego bardziej rozsądnie ;)


evilmatt

2011-04-25, 22:21
Od Kompanii Braci to Ty się odpie**ol :P

WhyMe?

2011-04-26, 02:08
Moim zdaniem ten filmik obraża prawdziwych żołnierzy co walczą o ludzkie życie narażając przy tym swoje. To że jakiemuś debilowi się uj***ło żeby zrobić z pnełmata karabin to k***a nie było śmieszne.

hailtotheparanoia

2011-04-26, 07:13
@WhyMe?

Nie bulwersuj się tak.

Kampania przekonująca i niejako promująca marines to jak to dobrze ujął NiedźwiedzioGłowy, przepełniony patosem obrazek, który przedstawia, tak wojsko, jak i samą wojnę jako jedyną drogę do zdobycia szacunku, oddania honoru ojczyźnie i bycia istnym, pieprzonym wybrańcem tego poj***nego narodu.

Szwedzka kampania podchodzi do tego naturalnie - "Nie wszyscy mają taką codzienność jak my" - tutaj nie chodzi o jakieś wyższe, wydumane honory - tu chodzi o najzwyklejszą pomoc ludziom, w uzyskaniu takiej codzienności jak my [przynajmniej jeśli chodzi o kampanię].

Trochę dystansu, do k***y nędzy i naucz się myśleć abstrakcyjnie.

Psycho pl

2011-04-26, 18:55
@hailtotheparanoia

A ja myślę że ch*jowa ta szwedzka wersja, bardziej przypomina reklamę nowego auta. A tak w ogóle żadna armia ani w Somalii ani Iraku nie pomoże ludziom bo to są zacofani idioci, jedni są "zkoranizowanymi" fanatykami ( Wydaje mi się, że to częściowo przez "zimną wojnę" ) a drudzy dopiero zeszli z drzewa i ciągle obowiązuje tam prawo pięści.

Xenomorph08

2011-04-27, 00:46
WhyMe?

A który żołnierz walczy o ludzkie życie? Żołnierz nie jedzie na misję z myślą: Pozabijam wszystkich poj***nych arabów bo chcę uratować dzieci w Irackich wioskach. Podejrzewam że więcej ludzi ocaliłby nie lecąc tam tylko siedząc w domu i chlejąc piwo.

michalkow

2011-04-27, 10:29
Po pierwsze te kampanie nie są adresowane do żołnierzy, a do społeczeństwa, tak zwany PR.
Drugim adresatem tej kampanii są potencjalni rekruci.
Wersja amerykańska jest typowa, nie ma nic nowego w niej po prostu stara dobra propaganda.
Wersja szwedzka jest świeża, pokazuje to w trochę inny sposób, ale ciężko jest stwierdzić która jest lepsza. W Stanach jest hoduje się patriotyzm więc myślę że szwedzka reklama by nie przeszła, natomiast w Szwecji, rzadko jest mowa o jakimkolwiek patriotyzmie więc znowu Amerykańska kampania by szału tam nie zrobiła. Bardzo ciekawe porównanie.

Co do żołnierzy to oni wszyscy walczą dla pieniędzy (chodzi mi tu o misje zagraniczne Irak Afganistan Libia Itd) i to jest jak najbardziej ok.

puszek008

2011-04-27, 20:42
Jak będę chciał oglądać reklamy to sobie polsat włączę.

sajet

2011-04-27, 21:07
a tam reklama polskiej armii taaadaaaaa :P matki chowajcie swoje dzieci

Re...........an

2011-04-28, 00:36
Szwedzka reklama jest dobra. Mi pasuje.

To nie jest żadna obraza dla walczących żołnierzy. Po co oszukiwać naród jakąś propagandą? Na wojnie co jest? Musztra, wygolone karki, gładkie mundury, braterstwo, wolność, odwaga, parady wojskowe, fajerwerki i oklaski? Dla honoru, k***a, jak tu o pieniądze chodzi?

pie**olić reklamę USA.

Co...........ru

2011-04-28, 21:41
Napisalbym cos prawdziwego ale mi regulamin zabrania. ;)


Jestem wybrańcem hiehie ;)