18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Rehabilitacja

Su...........wn • 2019-01-10, 10:50
Jest jakiś ekspert :roll: ?



Edit.
Na szybkiego znalezione-tłumacz Google.



Ciężkie przypadki skoliozy, trakcja halo-grawitacja może być ważną częścią leczenia. Zastosowanie trakcji halo-grawitacyjnej usuwa wpływ grawitacji na deformację kręgosłupa, wydłużając kręgosłup i wyciągając otaczającą tkankę miękką. Ciężka skolioza może powodować problemy z płucami, ograniczając ekspansję płuc i ruchy żeber i klatki piersiowej z oddychaniem, co można wykazać w badaniu czynności płuc (PFT). Poprzez rozciągnięcie kręgosłupa następuje wzrost wysokości klatki piersiowej, co poprawia pojemność płuc i oddychanie. Średnio pacjenci zauważą korektę o 35 procent lub więcej po trzech do czterech tygodniach w trakcji. Jest to jednak wysoce zależne od rodzaju skoliozy.

Halo to urządzenie pierścieniowe, które jest utrzymywane w miejscu na czaszce za pomocą kilku szpilek. Po zamocowaniu pierścienia przyczepność natychmiast nakłada się przez aureolę i stopniowo zwiększa się zgodnie z kierunkiem lekarza. Trakcję można stosować w łóżkach, na wózkach inwalidzkich i na spacerowiczach. Ciężar jest stopniowo dodawany do układu koła pasowego, gdy pacjent staje się bardziej komfortowy z urządzeniem.

Po tym, jak lekarz stwierdzi, że pacjent otrzymał akceptowalną ilość korekty, większość pacjentów poddaje się operacji korekcji kręgosłupa w celu uzyskania bardziej trwałego rozwiązania. Często pręty są wkładane wzdłuż kręgosłupa, aby pomóc ustabilizować nowo skorygowaną pozycję kręgosłupa.

zwierzak30

2019-01-10, 11:08
I weź tu teraz wykonaj na nim wyrok przez powieszenie jak coś odjebie jako dorosły.
:)

~Angel

2019-01-10, 11:29
Zajebista bawilandia :lol:

Wystarczy podciągnąć wyżej i z huśtawki zrobi się piniata.

garota

2019-01-10, 11:29
Taki trochę "odwrócony bobblehead". Mógłby wisieć u mnie w wozie na lusterku.

sqnk

2019-01-10, 12:09
jakis podklad by sie przydal :P

shoe5maker

2019-01-10, 13:37
Toż to niania opiekuje się dzieckiem.

Hrabia Drapula

2019-01-10, 14:20
myślałem że żył wodnych szukają wahadełkiem

Nellum

2019-01-10, 14:33
Imnotnew - Rozj***łeś system :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Grube dziecko raczej się tak nie pobuja :-P

HalfGod

2019-01-10, 15:07
Oszesz, rzuca się jak tłucznik jebnięty prądem :D

Sa...........hi

2019-01-10, 17:24
Sundown napisał/a:

Jest jakiś ekspert :roll: ? .


Leczą go z pie**olca.

donkapusta

2019-01-10, 20:00
A więc ludzie-trolejbusy istnieją.

edek.bajzel

2019-01-10, 22:47
ja tu widzę fajną zabawę , dzieciak ma ubaw, tylko platfusy spinają swoją dziewiczą dupę w komentażach

GOLOP

2019-01-10, 22:50
Z jakiego to filmu?